Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Dzień wolny za święto?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dzień wolny za święto?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • becia_koronczarka 17 gru 2010, 0:44
    Tak tylko niestety kilka świąt wypada w przyszłym roku w niedzielęskrzywienie Np 1 maja. Boże Narodzenie też w weekend w 2011...
    Cytuj
  • Specyfinder 17 gru 2010, 6:08
    A ja sobie obliczyłem, że w sumie, wszystkie weekendy i swięta dają 113 dni wolnych od pracy! Nieźle co. Jak do tego doliczyć urlop to od razu się człowiek pozytywnie nastawiprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Szachrajka 17 gru 2010, 7:19
    Mam pytanko: w tym roku również Nowy Rok przypada w sobotę - więc za nią też powinien być jeszcze dzień wolny tak?
    Cytuj
  • Barbra67 17 gru 2010, 8:19
    Niby jak? Przecież jak sama nazwa wskazuje to będzie pierwszy dzien 2011...uśmiech
    Cytuj
  • Szachrajka 17 gru 2010, 11:42
    O matko, rzeczywiście! Ale ze mnie trąba... jakoś tak chyba zawsze w myslach zaliczam ten dzień do starego roku nei wiedzieć czemuuśmiech
    Cytuj
  • freshuser 17 gru 2010, 13:49
    Dopiero jak człowiek dojdzie do siebie po sylwestrze to do niego dociera, że jest nowy rokprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Biznesmenik 17 gru 2010, 16:18
    Dokładnie nie sprawdzałem, ale od 2011 roku jeśli święto wypadnie w dzień wolny od pracy to szef go nie odda w innym dniu. Coś za coś. Za to 6 stycznia będzie wolne -Święto Trzech Króli.
    Cytuj
  • Dyrektor 17 gru 2010, 16:54
    W tym roku jest tak, że jeśli święto jest dniem wolnym od pracy na podstawie ustawy o dniach wolnych od pracy (Dz.U. Nr 4, poz. 28 ze zm.) to trzeba je oddać w innym dniu, chyba że święto wypada w niedzielę.
    Święta występujące w innym dniu niż niedziela obniżają bowiem wymiar czasu pracy o 8 godzin (art. 130 Kodeksu pracy).
    Cytuj
  • Biznesmenik 17 gru 2010, 20:53
    Tak zapomniałem dodać, że chodzi mi o sobotę, bo jak święto wypada w niedzielę to nie trzeba oddawać go w innym dniu.
    Teraz pierwszy dzień świąt 25 grudnia wypada w sobotę i trzeba go oddać w innym dniu, ale wolne należy oddać w okresie rozliczeniowym, w którym wypada święto. Nie ma znaczenia, czy dzień wolny będzie udzielony przed dniem świątecznym, czy też po nim. Istotne, aby mieścił się w okresie rozliczeniowym, w którym występuje święto.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum