Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Inwestując w złoto ... a miało być tak pięknie !

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Inwestując w złoto ... a miało być tak pięknie !

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • martadoradca 17 sty 2012, 12:36
    Wszyscy, którzy w pierwszej połowie zeszłego roku zdecydowali się na umieszczenie swych skromnych oszczędności w złocie mogą odczuwać pewien dyskomfort... Cena liczona w dolarach spadła o prawie jedną piątą na przełomie czterech ostatnich miesięcy- jest to największa przecena od 2008 roku, co wcale nie jest dobrą informacją, tym bardziej, że pośród analityków złoto to kruszec będący najlepszą i najpewniejszą inwestycją w czasie trwania kryzysu. Jednak różnica polega na tym, że kryzys pnie się w górę, a cena złota spada. Z początku września ubiegłego roku uncja kosztowała 1900 dolarów, a analitycy zastanawiali się kiedy cena dobije do 2000 dolarów. Na chwilę obecną cena uncji spadła do 1600- 1650 dolarów, a tuż z końcem roku spadła nawet do 1500 dolarów za uncję. A to wszystko prze to, że coraz mocniejsza jest amerykańska waluta. Mając na uwadze, że jeszcze cztery miesiące temu za jedno Euro można było dostać 1,45 dolara, natomiast dziś unijną walutę można wymienić tylko po 1,26- 1,29 dolara, zatem różnica to aż 14 % czyli sporo.. Szczęściem jest to, iż licząc w rodzimym złotym inwestycja w kruszec nadal daje radę. Uncja tak jak we wrześniu 2011 roku, kosztuje ok 5700 zł. Po prostu z różnych przyczyn złoty jest dość słaby i po przeliczeniu dolarowych inwestycji w złoto na zysk w naszej walucie, okazuje się że nic nie straciliśmy uśmiech !!!
    Cytuj
  • 5 mar 2012, 14:57
    Ja słyszałem, że od 2008 roku do konca 2011 ludzie, którzy zainwestowali w złoto, zarobili ponad 100% W samym 2011 roku zysk ze złota wynosił około 30%. Nie jestem analitykiem, ale trochę czytam tu i ówdzie. Mówisz, że cena złota spada? Może to chwilowe wahanie? Zastanawiałem się nad złotem inwestycyjnym, ale już sam nie wiem. Mennica złoto sprzedaje z gwarancją skupu, więc nie byłoby problemów z upłynnieniem kruszcu. Co radzisz na ten moment?
    Cytuj
  • zylek 27 wrz 2012, 11:27
    Nic nie pnie się w górę w nieskończoność, chociaż złoto do dziś idzie w górę.
    Teraz radzę szukać inwestycji w nieruchomości takie jak te - http://www.favore.pl/forum/finanse-prawo-ubezpieczenia/lokata-bankowa-ktora-najlepsza,2083,0.html#last_post Na nich można zrobić całkiem niezły interes, ale w perspektywie kilku lat.
    Cytuj
  • ImprovedFinance 27 wrz 2012, 19:41
    Tak pisałem 11 września. W temacie "w co inwestować w 2012r" -


    Jeśli w USA zapadnie decyzja o kolejnym luzowaniu pieniężnym, złoto na pewno zyska znacznie. Możliwe, że powyżej 1900 $ za uncję.
    W obecnej sytuacji złoto jest drogi kosztuję 1730 $. W ciągu 4 lata, podrożało o 1000 $(średnia cena z grudnia 2008- 732$).
    W krótkim terminie zastanawiałbym się nad jego kupnem. Później możliwa realizacja zysków.

    Nadal pozostaje to aktualne, jest decyzja więc złoto będzie zyskiwać.
    Spadek był spowodowany gwałtownym skokiem do góry jaki był wcześniej- nigdy nic w nieskończoność nie będzie rosło i tak szybko, zawsze przychodzi korekta- wynika to z analizy technicznej, która jest jednym ze sposobów inwestowania.

    Dla osób które dopiero uczą się inwestowania polecam, skorzystanie z funduszy inwestycyjnych:
    Cytuj
  • moneymaker913 22 sty 2013, 13:16
    Hej,

    Tez sie zastanawiam nad zainwestowniem w zloto i mam do Was pytanie co jest pewniejsze sztabki czy monety ? Z tego co czytałem duzo osob poleca monety ... jakie jest wasze zdanie ?
    Cytuj
  • charlotte1991 30 lis 2013, 22:05
    Ja wolę inwestować w lokaty zysk jest pewniejszy. Teraz zastanawiam się nad założeniem lokaty w Skoku Wołomin. Z tego co widziałam na mają wysokie oprocentowanie w skali roku i można nieźle zarobić. Sprawdzałam inne banki i żaden tyle % nie daje
    Cytuj
  • majek1234 26 gru 2013, 13:57
    W dzisiejszych czasach jak piszą np. na [url=http://forum.portal-kredytowy.pl]forum kredytowym[/url] ciężko jest inwestować w złoto. Są lepsze i gorsze sposoby na inwestycję. Ponoć mogą się sprawdzić teraz inwestycje w grunty.
    Cytuj
  • 30 gru 2013, 12:08
    A myślicie czasem czy bańka spekulacyjna na rynku złota może też kiedyś pęknąć? Czy to by zakłóciło światowy porządek?
    Cytuj
  • Natsan 26 lip 2014, 18:24
    No to ja może nawiąże do autora w tamtym okresie były jeszcze echa kryzysu więc wszystko spadało, złoto najmniej. Teraz nie tylko świat wyszedł z kryzysu, ale pojawiły się nowe możliwości. Wojna na Ukrainie, wojna w Izraelu - niepewność rynków inwestorzy uciekają z giełd, a pieniędzy w skarpecie trzymać raczej nie będą więc w co je zainwestują? W złoto, srebro. Mennica Staropolska, w której od wielu lat kupuje monety kolekcjonerskie daje już pewne sygnały, że zaczyna się zwiększać popyt, zresztą wystarczy popatrzeć na ceny.
    Jeśli więc ktoś ma jakieś wolne środki to teraz jest bardzo dobry moment na wejście i nie zapominajmy złoto to inwestycja długo terminowa.
    Cytuj
  • wiki878 10 sie 2014, 11:39
    Natsan napisał:No to ja może nawiąże do autora w tamtym okresie były jeszcze echa kryzysu więc wszystko spadało, złoto najmniej. Teraz nie tylko świat wyszedł z kryzysu, ale pojawiły się nowe możliwości. Wojna na Ukrainie, wojna w Izraelu - niepewność rynków inwestorzy uciekają z giełd, a pieniędzy w skarpecie trzymać raczej nie będą więc w co je zainwestują? W złoto, srebro. Mennica Staropolska, w której od wielu lat kupuje monety kolekcjonerskie daje już pewne sygnały, że zaczyna się zwiększać popyt, zresztą wystarczy popatrzeć na ceny.
    Jeśli więc ktoś ma jakieś wolne środki to teraz jest bardzo dobry moment na wejście i nie zapominajmy złoto to inwestycja długo terminowa.
    No właśnie! W Mennicy Staropolskiej złoto ma bardzo atrakcyjne ceny. Wdziałam dzisiaj kurs i jestem w 99% zdecydowana na inwestycję w złoto. Zastanawiam się jedynie co wybrać sztabki czy monety... Jak myślisz co jest lepsze? Mam dość spor oszczędności do tej pory trzymane w domu i chcę je jak najlepiej zainwestować. W lokaty i inne formy oszczędzania nie chcę się bawić bo boję się, że za dużo stracę.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum