Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jak legalnie zatrudnić obcokrajowca?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak legalnie zatrudnić obcokrajowca?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Firmowiec 31 paź 2010, 13:04
    Wiele firm szuka sposobów, jakby tu zatrudnić taniego obcokrajowca zamiast Polaka. Imają się różnych sposobów, ale najczęściej występującym to danie ogłoszenia rekrutacyjnego, gdzie wymogi są tak wyśrubowane, że Polak nie jest wstanie ich spełnić?
    Czy uważacie, że to etyczny sposób na omijanie prawa w ramach prawa?
    Cytuj
  • FinansowyKrawiec 31 paź 2010, 16:16
    Etyka nie ma tu nic do rzeczy. Fiskus nie pyta się przedsiębiorcy skąd on ma pieniądze na płacenie podatków.
    Uważam, że takie naginanie pgłoszeń rekrutacyjnych jest w porządku.
    Jeśli np. mam zatrudnić kogoś za 2000 zł brutto, to dla mnie jest to koszt blisko 3000 zł. W to miejsce mogę ściągnąć jakiego Ukraińca, który za 1200 zł wykona tą samą pracę. Nie mam sentymentów do narodowości.
    Cytuj
  • Biznesmenik 31 paź 2010, 17:35
    Też nie miałbym skrupułów, aby ominąć legalnie prawo. Mogę zatrudnić taniej to zatrudniam. Tylko nasi urzędnicy są mieć dobre statystyki w rejestrach spraw załatwionych, dlatego utrudniają nam życie jak tylko mogą.
    Nawet sam się nie zastanawiałem, czy nie siągnąć jakiegoś ukraińca czy białorusina do Polski, niż płacić rodakowi nie wiadomo ile.
    Cytuj
  • Zusowiec 31 paź 2010, 21:11
    Ludzie kombinują jak mogą. Jeśli przy płacy brutto na poziomie 1300 zł koszt dla pracodawcy wynosi ponad 1900 zł, to nic dziwnego, że każdy szuka tańszej siły roboczej. Na razie jest to ukraina czy Białoruś. Ale i ten kierunek się skończy. Kiedyś Niemcy szukali Polaków do zbiorów szparagu. Teraz jednak Polacy nie chcą już jeździć do Niemiec. Tak samo będzie z Ukraińcami w Polsce.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum