Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jak nie płacić ZUS - czy to legalne?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak nie płacić ZUS - czy to legalne?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • Smallbiznes 4 gru 2010, 10:29
    Ten ZUS mnie dobija. To już prawie 900 zł miesięcznie i nie widać perspektyw aby miało być mniej. Raz po raz słyszę o tym jak wyrejestrować się z naszego kochanego ZUS i zarejestrować się gdzieś na Litwie czy w Wielkiej Brytanii.

    TYlko czy to jest takie proste. Można przecież postawić jakieś zarzuty o próbie ominięcia prawa i kłopoty będą jeszcze większe.
    Cytuj
  • Biznesmenik 4 gru 2010, 11:31
    Polak nie śpi to kombinuje, tylko czasem może przekombinować. Możesz się zarejestrować za granicą na niby umowę, tylko co to ci da.
    Pośrednik zgarnie prowizję i może wystawić ciebie do wiatru i zostaniesz się z niczym.
    Cytuj
  • MasaKasa 4 gru 2010, 12:01
    Jest takie rozporządzenie o koordynacji zabezpieczenia społecznego Rozporządzenie rady (EWG) NR 1408/71 z dnia 14 czerwca 1971, które pozwala pracować na etacie w innym państwie lub założyć spółkę i tam płacić składki. Wtedy możesz wyrejestrować się z polskiego ZUS.
    Fikcyjna - legalna praca na umowę to konieczność płacenia pośrednikowi nawet 400 -500zł złotych miesięcznie. Niby masz zaoszczędzone ile tam złotych, ale podejmujesz ryzyko niewspółmierne do kosztów.
    Skąd masz pewność, że firma pośrednik opłaci ci składki np. w UK? Będziesz bulił i po latach dowiesz się, że guzik masz.
    Cytuj
  • Firmowiec 4 gru 2010, 12:17
    Nie płać ZUS, zmniejsz składki na ZUS, olej ZUS tak się reklamują ci pseudopomocnicy. Kasę biorą i szukaj wiatru w polu.
    Podpis z nami umowę, opłać „abonament” i wpisowe, a zobaczysz że zaoszczędzisz tysiące złotych.
    I pada zachwyt „Prowadzę działalność gospodarczą w Polsce i nie płacę wcale ZUS już 1.5 roku. (zaoszczędziłem ponad 10 tys zł) Nie trzeba płacić w Polsce haraczu nazywanego ZUS-emi i to zgodnie z przepisami Unii Europejskiej. „
    Tysiące to się wyda. Nikt jednak nie pomyśli o emeryturze. Przecież jak będzie płacić grosze to będzie miał jeszcze mniej niż teraz biedni emeryci. Króla angielska wam nie dołoży.
    Cytuj
  • paragraf54 4 gru 2010, 13:24
    Mój znajomy, może to zadumo powiedziane – człowiek który koło mnie mieszka, skusił się na takie oferty zmniejszające składki na ZUS.
    To nie jest tak, że dzwonisz płacisz i po problemie. Aby zatrudnić się w Anglii, musiał najpierw tam osobiście pojechać i wyrobić sobie NIN (National Insurance Number).
    Problemy się zaczęły jak zachorował. Ponoć jest jakaś europejska karta zdrowia - karta EHIC, ale nie jest tak łatwo z tego skorzystać. Gdyby tak było, to Polacy leczyliby się w Niemczech!.
    Poza tym jeśli ktoś faktycznie pracuje w Polsce to tu podlega ubezpieczeniom, chyba że firma wystawi druk E-101, który poświadcza, że wysłałeś ich w delegację do Polski (na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy).
    W każdym razie jak ZUS się uprze to udowodni, że celowo omijałeś prawo, a zatrudnienie było fikcyjne.
    Cytuj
  • Tirowiec 4 gru 2010, 16:10
    Podobno to nie ma az takiego wielkiego wpływu na wysokość emerytury jeśli przez kilka lat płacisz niższe składki za granicą.

    Wiem tylko, że fikcyjne zatrudnienie jest nielegalne i to może być podstwą dochodzenia ZUS.
    A ten potrafi swoimi drogami dobrać się do wszystkiego i wszystkich. I oddalej zaległe składki z odsetkami za kilka lat.
    Cytuj
  • Misiaczek1412 5 sty 2011, 15:23
    Jest świetny sposób na ominięcie wielkich sum składek ZUSowskich czyli zaoszczędzienie pieniążków. Można bardzo łatwo płacić dużo mniejsze składki, mieć legalny biznes w kraju no i oczywiście szybsze i wyższe emerytury. jak ? Wystarczy tylko zatrudnic sie w innym Państwie. Oto firma, która Wam pomoże. : www.zuswuk.pl
    Cytuj
  • Vatowiec 7 sty 2011, 8:54
    Teraz okazuje się, że jak firma robi szkolenia podnoszące kwalifikacje uatrakcyjnione np. o wypad do muzeum, to trzeba zapłacić ZUS i podatki.
    Izba skarbowa z Poznaniu uznała, że w takie dodatkowe atrakcje to przychód pracownika z tytułu nieodpłatnych świadczeń od których płatnik (firma) musi naliczyć ZUS i podatek.
    Widać polowanie na pieniądze dla budżetu trwa w najlepsze.
    Cytuj
  • gigacomp 10 lip 2012, 12:30
    Witam!
    Mam w 100% sprawdzony i legalny sposób na niepłacenie ZUSu, sam z niego korzystam i jestem bardzo zadowolony :-) I nie ma tu mowy o firmie czy zatrudnieniu za granicą, wszystko tu w Polsce w pełni legalnie...
    Chętni? ZAPRASZAM!!!
    Cytuj
  • zylek 17 sie 2012, 8:25
    Wystarczy tylko przenieść interes do raju podatkowego.
    My działamy w Delaware. Tam nie ma ani dochodowego, ani zusu, ani vatu, więc po co marnować czas na Polskę?
    Jeśli temat bardziej was interesuje to polecam kontakt z nimi

    Dowiecie się konkretnie co i jak.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum