Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Kiedy PIT za 2010 rok wypełnia pracodawca?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kiedy PIT za 2010 rok wypełnia pracodawca?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • MustafaB 1 sty 2011, 9:13
    Mam takie pytanie, kiedy pracodawca wypełnia za mnie mojego PITa za 2010 rok. Czy robi to automatycznie czy muszę go o to poprosić.
    Cytuj
  • Brat_PIT 1 sty 2011, 10:26
    oj to musisz się spieszyć. Do 10 stycznia 2011 musisz złożyć na ręce szefa PIT-12.
    Wtedy to zakład pracy rozlicza twojego pita.
    Cytuj
  • MustafaB 1 sty 2011, 13:31
    Aha czyli tylko składam takie oświadczenie i już.
    Cytuj
  • FinansowyKrawiec 1 sty 2011, 13:55
    W PIT-12 pracownik oświadcza, że:
    • poza dochodami uzyskanymi od płatnika nie uzyskał innych dochodów, z wyjątkiem dochodów określonych w art. 30–30c oraz art. 30e ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (czyli dochody, od których pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy, dochody kapitałowe, z działalności gospodarczej i ze zbycia nieruchomości),
    • nie korzysta z odliczeń, z wyjątkiem odliczeń pobranych w ciągu roku składek na ubezpieczenia społeczne, zwróconych płatnikowi świadczeń, jeżeli nie zostały one potrącone od dochodu przy poborze zaliczek, oraz odliczenia od podatku składki na ubezpieczenie zdrowotne,
    • nie korzysta z możliwości opodatkowania dochodów łącznie z małżonkiem lub w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci,
    • nie ma obowiązku doliczenia kwot uprzednio odliczonych (z wyjątkiem otrzymanych za pośrednictwem płatnika zwrotu uprzednio zapłaconej i odliczonej składki na ubezpieczenie zdrowotne).

    Do 10 stycznia, ale w tym roku 8 i 9 to sobota i niedziela, więc wypadałoby złożyć PIT-12 do 7 stycznia.
    Cytuj
  • Brat_PIT 1 sty 2011, 15:15
    No faktycznie 8 i 9 to dni wolne, nawet na to nie zwróciłem uwagi.
    Cytuj
  • CBA_ABW 1 sty 2011, 15:31
    Ja wam powiem, że oświadczenie składa się przed 10 stycznia nie do 10 stycznia. Czy to jest jakaś różnica? no nie wiem. przed 10 oznaczałoby to dzień 9, a do 10 stycznia to 10 włącznie.
    Cytuj
  • GUEST 1 sty 2011, 18:53
    CBA_ABW napisał:Ja wam powiem, że oświadczenie składa się przed 10 stycznia nie do 10 stycznia. Czy to jest jakaś różnica? no nie wiem. przed 10 oznaczałoby to dzień 9, a do 10 stycznia to 10 włącznie.
    Nie będę bawił się w polonistę, ale wszystko zależy od relacji z szefem. Datę można przyjąć inną, nawet jak tego PIT12 złożysz i 25 stycznia. Co za problem umówić sie z szefem, że pita złożyłeś 5 stycznia?
    Cytuj
  • Manko 1 sty 2011, 22:16
    jeśli ktoś nie ma odliczeń to wtedy warto poprosić zakład pracy o rozliczenie podatku.
    Ale jak się ma odliczenia to szefunio nie rozliczy pita.
    Cytuj
  • Zusowiec 2 sty 2011, 1:08
    Woli doprecyzowania to do złożenia oświadczenia PIT-12 uprawnieni są też:

    pracownicy,
    tymczasowo aresztowani lub skazani,
    osoby otrzymujące emerytury i renty z zagranicy za pośrednictwem płatnika,
    osoby otrzymujące świadczenie integracyjne i motywacyjną premię integracyjną,
    osoby otrzymujące stypendium,
    członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych oraz innych spółdzielni zajmujących się produkcją rolną.

    Tak więc nie tylko pracownicy.
    Cytuj
  • 100euro 2 sty 2011, 8:26
    Patrzcie jak rząd potraktował pracowników. Trzeci rok z rzędu są te same koszty uzyskania przychodu.
    Z jednego stosunku pracy

    Miesięcznie 111,25 zł
    Rocznie 1 335 zł

    Z kilku stosunków pracy (Nie może przekroczyć rocznie) 2 002,05 zł

    Z jednego stosunku dla dojeżdżających

    Miesięcznie 139,06 zł

    Rocznie 1 668,72 zł

    Z kilku stosunków pracy dla dojeżdżających (Nie może przekroczyć rocznie) 2 502,56 zł

    Przecież wszystko idzie w górę, a zwłaszcza przejazdy i bilety komunikacji czy to miejskiej czy podmiejskiej.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum