Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Komu przysługuje prawo do nagrody jubileuszowej

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Komu przysługuje prawo do nagrody jubileuszowej

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • StarszyPan 31 gru 2010, 11:15
    Czy są jakieś ograniczenia odnośnie prawa do nagrody jubileuszowej lub za wysługę lat. Szef mi to da automatycznie czy muszę składać podanie. Na ile mogę liczyć, każdy grosz się liczy.
    Cytuj
  • 100euro 31 gru 2010, 13:21
    Prawo do nagrody jubileuszowej zapisane jest w kodeksie pracy. Może też wynikać z przepisów wewnątrzzakładowych.
    Firma która chce przyznać pracownikom taką gratyfikację, musi umieścić odpowiednie zapisy np. w regulaminie wynagradzania.
    Takie nagrody zdaje się nie są obowiązkowe.
    Cytuj
  • 500nowelalaustawy 31 gru 2010, 16:29
    Tylko budżetówka ma przywileje jak zwykle.
    Z mocy obowiązującego takie nagrody przysługują np. pracownikom urzędów państwowych, pracownikom samorządowym, służbie cywilnej, pracownikom sfery budżetowej w zakresie gospodarki żywieniowej, pracownikom sfery budżetowej w zakresie kultury fizycznej i turystyki, górnikom, nauczycielom, pracownikom jednostek badawczych, pracownikom transportu sanitarnego.

    Wcześniejsze emerytury, dodatki, przywileje, nagrody i jeszcze cholera narzekają.
    Cytuj
  • Kadra5 31 gru 2010, 19:58
    Firmy, które nie mają obowiązku wypłaty nagród jubileuszowych – czyli prywatni przedsiębiorcy, ale chcą to zrobić, muszą określić warunki nabycia oraz wysokość nagród jubileuszowych w wewnątrzzakładowych aktach prawnych obowiązujących w zakładach pracy.
    Problem w tym, że jak pracownik nie jest objęty układem zbiorowym pracy bądź regulaminem wynagradzania, w którym zawarte są regulacje gwarantujące wskazane gratyfikacje, to nagrody jubileuszowej nie otrzyma.
    Cytuj
  • 100euro 31 gru 2010, 21:00
    StarszyPan napisał:Czy są jakieś ograniczenia odnośnie prawa do nagrody jubileuszowej lub za wysługę lat. Szef mi to da automatycznie czy muszę składać podanie. Na ile mogę liczyć, każdy grosz się liczy.
    A ty pracujesz u prywaciarza czy na państwowym.
    Cytuj
  • StarszyPan 31 gru 2010, 22:01
    Jakby państwowy zakład, ale nie cały. Część należy do jakiejś prywatnej firmy.
    Cytuj
  • Kadra5 1 sty 2011, 0:32
    Tak generalnie w budżetówce ( z wyjątkami) nagroda wypłacana jest co 5 lat i wynosi

    • 75% wynagrodzenia miesięcznego – po 20 latach pracy,
    100% wynagrodzenia miesięcznego – po 25 latach pracy,
    150% wynagrodzenia miesięcznego – po 30 latach pracy,
    200% wynagrodzenia miesięcznego – po 35 latach pracy,
    300% wynagrodzenia miesięcznego – po 40 latach pracy,
    400% wynagrodzenia miesięcznego – po 45 latach pracy.
    Z tym ,że ten czas pracy jest sumowany u różnych pracodawców chyba że regulamin stanowi inaczej.
    Cytuj
  • Studencik 1 sty 2011, 1:53
    Słyszałem jak jeden profesorek dostał podobno 20 parę tysiaków nagrody, bo wyga ma długi staż pracy. A mnie stypendium żałują.
    Cytuj
  • Firmowiec 1 sty 2011, 9:50
    W firmach prywatnych to od szefa zależy taka nagroda, ale nie może być tak, że jeden dostaje a drugi nie.
    Cytuj
  • FabianM 1 sty 2011, 10:33
    Ja właśnie nie wiem jak to jest właśnie w tych spółkach mieszanych państwowo-prywatnych, ale jak większość ma państwo to chyba stosuje się przepisy budżetówki?
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum