Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Najbardziej uprzywilejowane grupy społeczne w Polsce

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Najbardziej uprzywilejowane grupy społeczne w Polsce

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • CrashTest 10 kwi 2011, 9:30
    Niekiedy krew mnie zalewa jak tacy górnicy przyjeżdżają do Warszawy i krzyczą na wszystkich złodzieje. Ciągle domagają się więcej i więcej, a przez tyle lat wszyscy do górnictwa dopłacali.
    Według mnie najbardziej uprzywilejowaną grupą społeczną są górnicy, bo to oni dostali najwięcej choć nie zasłużyli.
    Cytuj
  • IceBerg 10 kwi 2011, 10:59
    Górnicy hmmm jak bym powiedział politycy. Nie dosyć, że nic tak naprawdę nie robią oprócz psucia to jeszcze za to dostają kasę, a taki Kurski to nawet łamie prawo drogowe zasłaniając się immunitetem. To jest bardziej niż chore.
    Cytuj
  • Buyer 10 kwi 2011, 11:17
    Chore to jest to, że nie ma żadnych przepisów - nic mi na ten temat nie wiadomo - odnośnie kwalifikacji potrzebnych do wykonywania mandatu posła. Przychodzi taki wieśniak i ludzie rzucają na niego przy urnach jakby to był wybawca. A tu ani be ani me ani kukuryku w obcym języku i ogólnie na niczym się nie zna.
    Moim zdaniem powinny być wprowadzone jakieś minimalne standardy wykształcenia czy znajomości języka obcego.
    Cytuj
  • Barnaba56 10 kwi 2011, 14:51
    Ha dostaje się do Sejmu bo potrafi bajerować. Do tego też trzeba mieć talent i to spory. O doświadczeniu nie wspomnę. wielki uśmiech
    Cytuj
  • CrashTest 10 kwi 2011, 17:17
    Mnie to wkurza, że wokół mnie jest tyle degrengolady a ludzie jak te zaczarowane barany parzą się w takich naciągaczy jak w obrazki świętych. I zamiast dróg i szybkich kolei mamy cały czas gadaninę o katastrofie smoleńskiej.
    Teraz słyszę, że górnicy będą protestować przeciwko prywatyzacji, bo im się warunki pracy pogorszą. Przecież taki z KGHMu zarabiają krocie i ciągle im mało. Oprócz pensji mają liczne dodatki, plany emerytalne PPE i i nne. Ale kiedy firma co popsuje to nie chce za to płacić. Każdego cholera by poniosła kiedy słyszy, że każdy według nich to złodziej.
    Cytuj
  • AdamSaM 10 kwi 2011, 18:00
    Chyba całą Polska oprócz mnie to uprzywilejowana grupa. Normalnie czuję się jak jakiś niewolnik. Ci mają przywileje, tamci też mają, tylko ja nie mam.
    Wybrałem zdaje się złą drogę. Mogłem zostać rolnikiem czy cuś takiego, teraz miałbym dopłaty z unii, a tak mam.... eeee lepiej nie wspominać.
    Cytuj
  • Kupiec 10 kwi 2011, 19:30
    Rolnik to ma klawo. Płaci grosze na Krus a emeryturę ma prawie taką samą jak przedsiębiorca. Co niektórzy mają po 200 ha i biadolą, że im źle. Na dopłatach wieś zarobi krocie. Może i są biedni rolnicy, ale to ich wina. Zamiast się łączyć w większe grupy to NIE.
    Ja nie mam to ty też nie będziesz miał.
    W każdym razie też chciałbym płacić do ZUS tyle ile rolnik do KRUS.
    Cytuj
  • ekonomista 10 kwi 2011, 22:54
    Górnicy, rolnicy, kolejarze, przemysł energetyczny to państwo w państwie.
    Najbardziej absurdalnie wygląda sytuacja na kolei. Mamy PKP SA i spółki podrzędne jak np. PKP PLK, PKP Energetyka. Jeszcze mamy w pamięci ten chaos na kolei i całe zamieszanie z biletami, spóźnionymi pociągami. Jedna spółka PKP nie zapłaciła innej spółce PKP a pasażer czeka na dworcu i nie ma zielonego pojęcia o co chodzi.
    Zamiast szybkich kolei mamy ... no w zasadzie to nic nie mamy. Stare cuchnące pociągi, brudne i powolne. Ceny prawie jak na zachodzie tylko standard usług rodem z PRL-u, a nawet gorzej, bo wtedy zegarki można było regulować według rozkładu jazdy pociągów.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum