Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Nowe ułatwienia dla firm, 5 miesięcy bez ZUS, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Nowe ułatwienia dla firm, 5 miesięcy bez ZUS

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Szaraczek 14 maj 2011, 13:14
    Jedna trzecia rent inwalidzkich może być wyłudzona i pewnie tak jest. Jak do pracy to chory, ale do zabawy to pierwszy. Taki jest obraz rencisty w naszym kraju. Sama znam wiele takich osób. Jak oni dostali renty to nie wiem bo nie na stan zdrowia. Płaczą, że mają po 600 zł renty, ale dźwigać toboły po magazynach to mają siłę.
    Ale wiem też, że dzisiaj o rentę jest sporo trudniej niż jeszcze 4 lata temu. Tylko kto zweryfikuje tych co dostali renty 10 czy 20 lat temu. Wtedy dawano na stałe a teraz zmądrzano i jest inaczej. Jak w tym kraju może być dobrze jak zdrowi mają świadczenia, a chorzy nie mają siły nawet prosić o pomoc.
    Cytuj
  • Bracho6 14 maj 2011, 13:30
    To wina rządzących w latach 90 XX w. rozdawali świadczenia na prawo i lewo, że to niby poprawi sytuację na rynku pracy. Problemy zostały i renciści też. Jakakolwiek próba weryfikacji otwiera japy darmozjadom, że ktoś chce iść okraść. Zapominając dodać że ktoś im te świadczenia finansuje.
    Okazuje się renciści też mają firmy. To jak to jest, są niby chorzy ale pracować mogą. To może każdemu taką rentę dać, a nie tak wybiórczo temu tak a temu nie.
    Cytuj
  • zylek 2 wrz 2013, 11:16
    I macie jakie ułatwienia nam weszły ;-) Teraz ZUS to już ponad 1000 złotych. Później rząd się dziwi, że firmy uciekają do rajów podatkowych. Mam spółkę w Anglii, zależało mi na w 100% legalnej optymalizacji. Takie prawa nam daje Unia Europejska, więc czemu mamy z tego nie korzystać. Nawet pomijając wysoką kwotę wolną, niski ZUS, czy brak podatku od dywidendy, to pozostaje jeszcze kwestia o wiele mniejszych formalności...
    Cytuj