Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Opodatkowanie odszkodowania za skutki powodzi, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Opodatkowanie odszkodowania za skutki powodzi

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Biznesmenik 25 lip 2011, 6:30
    Rolnicy i reszta jak dostaną odszkodowania to nie zapłacą podatku od tego. A co ma powiedzieć firma, która straciła większość wyposażenia. Nawet jak ubezpieczyła i dostanie odszkodowanie to musi zapłacić podatek. Czy to jest sprawiedliwe, aby grabnąć prawie 20% z odszkodowania. O tyle właśnie nie zostanie odtworzony majątek po szkodzie.
    Cytuj
  • ElMatador 25 lip 2011, 8:46
    Pocieszeniem jest tylko to, że koszty zakupu nieobowiązkowej polisy majątkowej firma może wrzucić w koszty, bo jakby nie było taki wydatek nie ma związku z przychodem. Tu na szczęści fiskus działa jednomyślnie i nie kwestionuje takich wydatków.
    Cytuj
  • Celebryt 25 lip 2011, 10:05
    Tusk znowu założy kalosze i przejdzie się po wsi, poogląda i na koniec stwierdzi - na razie musicie sobie pomóc sami i pamiętać kto co spiep....aby go później rozliczyć. Ja jestem tylko ciekawy czy ci w zeszłym roku co była ta powódź dostali to co im obiecał rząd PO. Telewizja już tam nie jeździ i nie wiadomo co z tych deklaracji wyszło, a było ich bardzooooo dużoooo.
    Cytuj
  • Domator30 25 lip 2011, 12:09
    To jest kwestia po której stronie się stoi. Gdyby mój dom został zniszczony przez powódź czy inne ustrojstwo to też chciałbym, aby państwo mi pomogło. Łatwo mówić o nieudzielaniu pomocy jeśli samemu nie doznało się straty.
    Powinno opracować się jakieś mapy zagrożeń i stworzyć system dopłat do ubezpieczeń, bo naprawdę nie każdego na to stać. Dom można przecież budować latami i nie znaczy że jak masz dom to od razu krezus jesteś.
    Cytuj