Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Uważać na RRSO i koszt kredytu, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Uważać na RRSO i koszt kredytu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Barnaba56 26 mar 2011, 17:36
    I to prawda zaczyna się od ROR u później ci nawet kartę kredytową przysyłają. ROR to podstawa prowadzenia biznesu dla banku.
    Cytuj
  • Cash 26 mar 2011, 20:46
    Rozrzut oprocentowania potrafi być znaczący. Dla 10 tys. zł na trzy lata w jednym banku klient zapłaci 1,8 tys. zł kosztów, a w drugim aż ponad 5 tys. zł. !!!! 2,5 razy tyle lub 250 %. Dlatego należy szukać okazji pożyczkowych a nie patrzeć się na swój bank. Konkurencja jest łaskawsza dla nowy klientów niż dotychczasowych.
    Cytuj
  • Ciekawski 26 mar 2011, 21:36
    E chyba aż tak źle nie jest. Przecież tak gdzie koszą po 5 tys. złotych nikt by nie brał pożyczki.!
    Cytuj
  • Cash 27 mar 2011, 1:33
    Czy biorą czy nie tego nie wiem. Powołuję się na dane Expandera.
    Z nich jasno wynika, że przy pożyczce 10 tys. zł netto na 3 lata PNB Paribas Foris pobierze 1830 zł kosztów a Bank Pocztowy 5360 zł
    Różnica nawet jest większa niż podałem bo wynosi 2,9 razy czyli 290%
    Cytuj
  • Ciekawski 27 mar 2011, 7:31
    WOW to rzeczywiście jest imponujące. Rozumiem parę procent różnicy ale prawie 300 ! fiu fiu na to bym nie wpadł.
    Cytuj
  • DR_ZYSK 27 mar 2011, 10:54
    Dlatego przy mniejszych kwotach opłaca się brać kredyt w ROR. Tam się płaci odsetki od faktycznego zadłużenia.
    Cytuj
  • Declaration 27 mar 2011, 11:37
    Ale ile bank daje debetu 1000 zł, 2000 zł? Nie każdemu odpowiada taka mała kwota.
    Cytuj
  • DR_ZYSK 27 mar 2011, 15:19
    I wyraźnie napisałem, że przy małych kwotach debet jest korzystniejszy. Poza tym jest teraz rekomendacja T która i tak już ograniczyła dostępność pożyczek dla mniej zamożnych. Kredyt na dowód to już historia no chyba że przy jakiś mikropożyczkach, ale tych banki nie lubią bo to więcej pracy niż zysku.
    Cytuj
  • Brat_PIT 27 mar 2011, 18:57
    Ograniczenia narzucone przez ustawę o kredycie konsumenckim sprawiają, że banki współpracują z ubezpieczycielami w ramach Bancassurance. Od każdego wciśniętego ubezpieczenia bank potrafi zabierać nawet 60 proc. prowizji, a ubezpieczenie i tak nie wlicza się w opłaty i nie zawsze chroni klienta przed tym czym ma.
    Cytuj
  • Mlekovit 27 mar 2011, 19:58
    O tym własnie mówiłem znajomemu. Uważać, bo bank ciebie naciągnie. Ale cóż może na tym błędzie się czegoś nauczy.
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum