Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Jak aktywować Windows na licencji MAPS

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak aktywować Windows na licencji MAPS

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Triniti8888 26 maj 2011, 8:52
    Staram się zaaktywować Windowsy na licencji MAPS. Pierwsze klucze wchodzą, a przy następnych wyskakują jakieś komunikaty o klucz w użyciu czy nieokreślony błąd. Myślę, że jest to spowodowane tym, że na jednym kluczu można aktywować do 10 licencji, tylko system MS nie jest do tego przygotowany. Jak ominąć tą niedogodność.
    Cytuj
  • 6CiS 26 maj 2011, 11:42
    Hm, można spróbować również aktywacji przez telefon. W każdym kreatorze są numery telefonów do centrów, więc może u nich się da.
    Cytuj
  • Triniti8888 26 maj 2011, 13:38
    No nie wiem, telefon jest głuchy jakby nie istniał. Też mistrzu wpadłem na taki pomysł, tylko co z tego.
    Cytuj
  • 7Dekoder 26 maj 2011, 15:57
    Do centrum możesz sobie dzwonić i się nie dodzwonisz na numery z kreatora, bo zmienili numer. Nowy telefon to 008001211654.
    Błędy aktywacji mogą faktycznie być spowodowane problemami po stronie Microsoftu, bo ten stosuje różne klucze do różnych licencji.
    I chyba najprościej będzie po prostu aktywować przez telefon. Chociaż kto ich tam wie.
    Cytuj
  • DDR 26 maj 2011, 18:13
    Z tego co wiem, to MAPS jest licencją zbiorczą na 10 komputerów i każdy system trzeba aktywować osobno. Jeśli tak jest w rzeczywistości i radę kupić sobie jakiś środek uspokajający. Przechodziłem zwykłą aktywację Windy (konsumenckiej) i o mało krew mnie nie zalała. Były jakieś problemy z serwerem aktywacyjnym z którym nie dało się połączyć. Pierwsze pytanie na infolinii to czy jestem klientem domowym czy biznesowym. I tak trwała wyliczanka. Koszmar.
    Cytuj
  • Komputerowiec 26 maj 2011, 20:00
    Podczas procesu aktywacji telefonicznej jesteśmy pytani czy
    - program był już zainstalowany na komputerze
    -program został kupiony w sklepie
    - program na licencji Home&Student

    Jeśli wybierze się opcję program kupiony w sklepie a następnie odpowie na pytanie czy produkt jest zainstalowany na więcej niż jednym komputerze ... to zostanie poinformowani o piractwie, konsekwencjach i ble ble . Po czym w telefonie usłyszmy pik pik pik pik , czyli centrum się rozłączyło.

    Dlatego najlepszym sposobem aktywacji licencji MAPS należy w telefonie wybrać opcję klient biznesowy i nie naciskać nic więcej. Po prostu czekamy na konsultanta aż ten się odezwie.
    Cytuj
  • FireWaLL 26 maj 2011, 22:55
    Tych różnych licencji jest cała masa - domowe, uczelniane, biznesowe itd. Niektóre systemy są już zaaktywowane i jest spokój.
    Niestety MAPS trzeba ręcznie aktywować podjąć 53 numery pogrupowane w 9 grupach. To chyba najgorsze bo trzeba telefonicznie podać te wszystkie cyfry konsultantowi i na tej podstawie jest generowany identyfikator potwierdzenia.
    W całym procesie my możemy się pomylić podając numery i konsulltant wklepując je do systemu.

    A oprócz 53 numerków w 9 grupach podajemy jeszcze 25 cyfrowy klucz produktu.

    Jeśli coś nie wyjdzie zabawa zaczyna się od początku.
    Cytuj
  • Triniti8888 27 maj 2011, 1:03
    Ok zrobiłem tak jak mi napisaliście

    -klient biznesowy, czekać na konsultanta, podać numery i 25 cyfrowy kod itd. Otrzymałem klucz aktywacyjny.

    Wpisuję go do jednego kompa działa ale w drugim już nie. O co znowu chodzi.?
    Cytuj
  • ElectronicsSX 27 maj 2011, 7:37
    O to, że M$ daje ci za chyba 399USD 10 licencji aktualizacyjnych więc oczekuje, że nie będziesz z nich korzystać. A jak już ci przyjdzie ochota na aktywację to masz co dostajesz w zamian wybierając klasę ekonomiczną.

    Inaczej rzecz ujmując, cały proces aktywacji trzeba powtórzyć OSOBNO dla wszystkich 10 komputerów (czy do 10 komputerów na licencji MAPS).
    Cytuj
  • FireWaLL 27 maj 2011, 11:36
    Dodam, że licencja MAPS może być mieszana z innymi komercyjnymi (OLP, OV, OVS, Box, OEM).
    warunkiem skorzystania z MAPS jest posiadanie jednej z wymienionych licencji, czy coś na komputerze musimy mieć zainstalowane, aby można to było upgrejdować.
    Cytuj
1 2 z 2  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum