Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Jaki monitor do gier z wysoką rozdzielczością

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki monitor do gier z wysoką rozdzielczością

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 4 z 4  
  • jarek7 26 lut 2011, 17:15
    Hey, chciałbym się poradzić jaki monitor wybrać do grania w gry o dużej dynamice i na wysokich detalach, wiecie wychodzi niedługo kolejny Crysis, jestem fanem ^^.

    konkret:
    - coś powyżej 22 cali;
    - żeby nie rozmazywał się obraz, żadnych poświat na monitorze!
    - duża ostrość obrazu
    - budżet: coś około 900zł, być może + 200 jak mi mama dołoży
    Cytuj
  • CellPS3 26 lut 2011, 18:26
    Idź do sklepu i zobacz jak jest obraz wyświetlany.
    I bierz taki w standardzie 16:9 czyli rozciągnięty w poziomie. Lepiej się gra i ma się wrażenie, że jest się w środku akcji.
    Cytuj
  • Divix 26 lut 2011, 19:47
    Może Acer 3D?

    23,6-calowy Acer GD245HQ ma matrycę TN o czasie reakcji 2 ms, wyświetlającą obraz w rozdzielczości 1920x1080 (16:9) z odświeżaniem 120 Hz. Kontrast w tym modelu jest na poziomie 80 000:1, a jasność wynosi 300 cd/m2. Taki monitor obsługuje
    Nvidia 3D Vision.
    Cena ok 1100-1300 zł z dwuletnią gwarancją.
    Cytuj
  • jarek7 1 mar 2011, 0:11
    fajnie wygląda ten monitor, fajna podstawka, to jest monitor 3D? tzn można na nim oglądać np jakąś kreskówkę w trzech wymiarach? pierwsze słyszę o takich monitorach, w sumie to nie planowałem takiego kupić, ale cena, ta dolna jeszcze by mnie ustawiała na styk 1100, gdzie można go dostać za taką cene?

    na czym polega to NVIDIA 3D Vision ? jaka musi być karta graficzna w pececie?
    Cytuj
  • 7Dekoder 1 mar 2011, 0:41
    Magiczne słowo 3D. Teraz to jest HIT. Mamy już filmy 3D, gry 3D to dlaczego nie monitory 3D.
    Ale jak każda nowość musi się oswoić. Bez karty graficznej 3D ani rusz, więc należałoby takową kupić.
    Jeśli nie musisz kupować monitora to wstrzymaj się i poczekaj jak ceny spadną.
    Cytuj
  • Eru 1 mar 2011, 1:29
    Monitor 23" TFT 3D Asus VG236H cena ... ok 2 tys. złotych w Vobis

    VG236H zapewnia częstotliwość odświeżania obrazu 120Hz - dwa razy więcej, niż w normalnych monitorach LCD, dzięki czemu obraz 3D jest niezwykle płynny.


    Technologia poprawy obrazu wideo ASUS Splendid
    Wyjątkowa technologia poprawy obrazu wideo ASUS Splendid optymalizuje sygnał wideo oraz szczegółowość obrazu poprzez inteligentną korekcję kolorów, jasności, kontrastu oraz ostrości. Każdy z 5 predefiniowanych trybów wideo (krajobraz, kino, gry, noc i standard) może być wybrany przy użyciu przycisku szybkiego dostępu.

    Minimalne wymagania systemowe

    Microsoft Windows Vista 32/64-bit lub Windows 7 32/64-bit
    Procesor Intel Core2 Duo lub AMD Athlon X2 lub lepszy
    1GB pamięci systemowej (rekomendowane 2GB)
    100 MB wolnej przestrzeni na dysku

    Kompatybilne karty graficzne NVIDIA GeForce
    GeForce 8 series (8800GT lub wyższa)
    GeForce 9 series (9600GT lub wyższa)
    Wszystkie karty z serii GeForce GTX200

    Acer ze swoją ceną wypada w porównaniu do Asusa wręcz rewelacyjnie. Ale faktycznie, karta 3d musi być w kompie. Gry naprawdę robią piorunujące wrażenie dla kogoś kto nigdy tego nie widział. Tylko oczy szybko się męczą. Ale coś za coś.
    Cytuj
  • Hardtext 1 mar 2011, 9:27
    W komputerze należy mieć kartę wspierającą Nvidia 3D Vision.
    Ze strony producenta
    Tak, jak najnowsze produkcje kinowe i telewizja, komputery ewoluują z 2D do 3D. Dzisiejsi producenci komputerów, twórcy gier i konsumenci ufają, że NVIDIA® 3D Vision™ dostarczy najlepsze wrażenia 3D z użytkowania komputera PC.

    3D Vision może diametralnie zmienić sposób postrzegania komputera. Wyobraź sobie, że możesz grać w ponad 400 istniejących gier komputerowych, oglądać filmy Blu-ray 3D, sam robić zdjęcia czy też oglądać najnowsze wydarzenia sportowe strumieniowane online – wszystko w stereoskopowym 3D wysokiej rozdzielczości. Teraz możesz, z komputerem 3D Vision.


    Cena zestawu to ok 540 zł + monitor 1100-1300 zł (ten Acer) to daje ok 1650-1850 zł.
    Cytuj
  • jarek7 1 mar 2011, 19:15
    oj asus odpada, ale cena :x, nie wiem czy czekać, zawsze jest tak, że średnio co półtora roku wychodzą nowe rzeczy i żałuje się, że się nie poczekało

    po co ten monitor ma odświeżanie 120Hz ?

    540zł cena zestawu? tzn okulary + karta graficzna? ile kosztują takie okulary?

    martwi mnie tylko ten negatywny wpływ na oczy.
    Cytuj
  • PCdrom 1 mar 2011, 23:01
    Im wyższa częstotliwość odświeżania tym lepiej.
    Zestaw to okulary bez karty - większość nowych Geforców wspiera Nvidia 3D Vision.

    Co do wpływu na oczy. One tylko szybko się męczą i można dostać oczopląsu. Dlatego ja nigdy nie mogę obejrzeć filmu 3D w całości, bo zaczyna kręcić mi się w głowie.

    Tak jak ktoś już napomknął. Najlepiej iść do sklepu i zobaczyć który ładnie wyświetla obraz.
    Większość nowych TV (2-3 tysiące zł.) mam możliwość podłaczenia komputera i masz wtedy 40 calowy monitor. język
    Jednak na twoim miejscu kupiłbym zwykły monitor w granicach 400-500 zł , beż szaleństwa cenowego.
    Cytuj
  • gendux 4 mar 2011, 17:16
    Do grania podobno świetne są monitory LED'owe, bo mają dużo szybszą reakcję niż zwykły monitor, a co do takich zestawów 3D to granie na takim sprzęcie daje niesamowite wrażenie, ale do takiej zabawy trzeba mieć dobry monitor 3D.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum