Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Uwaga na numer 60400 od Orange

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Uwaga na numer 60400 od Orange

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Komputery, Internet, telefony 1 2 3 z 3  
  • X360 21 lut 2011, 10:13
    Uwaga na numer 60400 od Orange to jest kolejny przekręt SMS-owy
    Nie odpowiadajcie na taki SMS bo będziecie bulić.

    Orange wysyła coś takiego

    Wzywany do potwierdzenia czy nr xxxxxxxxx jest Państwa?
    Jesli tak, GRATULUJEMY!
    Prosze wyslac SMS o tresci ORANGE na 60400
    !Reg orange.pl
    Koszt zwyklego sms

    Może i koszt zwykłego SMS, ale to jest potwierdzenie udziału w jakimś tam konkursie. Później te lichwiarska firma przysyła SMS i za każdy kroi konto klienta na 4,88 zł DZIENNIE !!!!!! Dla mnie to próba wyłudzenia pieniędzy.
    Cytuj
  • ArtHrabia 21 lut 2011, 12:53
    Do koszta takie informacje, nie odpowiadać. Nikt nie zmuszał ciebie do wysyłki.
    Cytuj
  • X360 21 lut 2011, 14:59
    Tylko kto to cholery wiedział, że będą przysyłać SMS za które rąbią prawie po 5 zł dziennie. Policz.
    45 dni * 4,88 daje prawie 220 zł.
    Zarabiają na podstępie, w telewizji pokazują audi czy bmw do wygrania, a oni zarabiają na takim wyłudzeniu na 300 takich bryk.
    Od lat jestem w tej sieci i nie spodziewałbym się tak naciągać klientów.
    Cytuj
  • Telemaniak 21 lut 2011, 16:21
    ArtHrabia napisał:Do koszta takie informacje, nie odpowiadać. Nikt nie zmuszał ciebie do wysyłki.
    wszystko niby jest ok z tym regulaminem, ale to jednak naciąganie. Nie każdy użytkownik to młoda osoba z dostępem do internetu.
    A jak na taki sms odpowiedział starszy pan. Potwierdź czy to twój numer. No pewnie że mój a kogo innego? No to potwierdza, bo w treści nie pisze, ze to jakiś konkurs czy loteria.
    Każda firma jest od zarabiania, ale rolowanie własnych klientów to już nie zarabianie a żerowanie na nich. Z dopalaczami szybko zrobili porządek, atu mnoży się procederem wyłudzania na sms. Może takie coś poprawi wizerunek operatora i doda mu chluby?
    Cytuj
  • Eru 21 lut 2011, 16:48
    W konkursie czy ja to zwał można się równiez zarejestrować wysyłając bezpłatnego smsa pod 8080 - to ten sam kant więc uważajcie.
    Cytuj
  • Divix 21 lut 2011, 17:12
    no to wejdźcie sobie na stronę orange.pl i znajdzie ten regulamin szybko i bez problemu. Tam jest taki bajzel, że nie użyję innego słowa na B, że szkoda czasu.
    Nie tylko osoby starsze nie potrafią obsługiwać neta i nie kazdy ma sieć w domu.


    13 mln osób nie potrafi korzystać z nowych technologii
    Piątek, 25 czerwca 2010 (07:37)
    Aż 13 mln osób w Polsce nie potrafi obsługiwać komputera - wynika z badań społecznych. Ma to negatywny wpływ na rozwój gospodarczy - twierdzi prezes stowarzyszenia "Miasta w internecie" Krzysztof Głomb.
    [url=http://nt.interia.pl/komputery/wiadomosci/news/13-mln-osob-nie-potrafi-korzystac-z-nowych-technologii,1497310]link[/url]
    Cytuj
  • Enterowiec 21 lut 2011, 17:59
    X360 napisał:Tylko kto to cholery wiedział, że będą przysyłać SMS za które rąbią prawie po 5 zł dziennie. Policz.
    45 dni * 4,88 daje prawie 220 zł.
    A skąd wziąłeś 45 dni? Może lepiej 100 dni i wyjdzie 488 zł?
    Cytuj
  • Barnaba56 21 lut 2011, 20:32
    a ja już nawet nie czytam takich informacji. od razu trafiają do kosza.
    NIE czekaj, wywal sms do kosza
    To wygrania masz swoje pieniądze, których ci nie ukradną
    Nie czekaj nie wysyłaj.
    Cytuj
  • paragraf54 21 lut 2011, 22:05
    Ta sprawa kwalifikuje się już pod prokuratora a to dlatego, że konsument został wprowadzony w błąd.
    !Reg orange.pl

    REG ORANge.pl ale czego??? Co to znaczy REG? Skrót od RE(GON), REG(ISTRATION), RE(GINA).

    Jak Kowalski ukradnie 250 zł to złodziej jak nie wiem co, ale jak się wyłudza kilka milionów złotych to wszystko w porządku.
    Cytuj
  • X360 21 lut 2011, 23:57
    45 dni, bo tyle idzie faktura - okres rozliczeniowy plus wysyłka informacji.
    Po tym terminie przecierasz oczy ze zdumienia i nie kumasz o co chodzi.
    Jakieś wielkie kwoty na fakturze nie wiadomo za co i zanim się pokapujesz kolejne 150 zł ci nabije.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum