Favore.plForumKomputery, Internet, telefony

Zamienniki czy się opłacają?, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Zamienniki czy się opłacają?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Optibiuro 7 cze 2013, 16:54
    Z racji, że się tym zajmuje zawodowo to wtrącę swoje trzy grosze.

    Jakość zamienników bywa różna. Nawet ten sam producent chociażby ActiveJet ale inni podobnie, oferuję zamienniki w kilku klasach jakościowych i cenowych, powiedzmy:

    -clasic -to coś jak regenerowane, niektóre podzespoły są nowe
    -standard -na ogół jest fabrycznie nowy i ma wydajność nominalną oryginały
    -premium -zawsze jest fabrycznie nowy i ma wydajność większą od oryginału, więcej tuszu, toneru

    Gwarancję udziela producent, ale wiąże się ona z wysyłką na koszt użytkownika wadliwego wkładu, dlatego lepiej kupować lokalnie albo od firmy która sam wyśle reklamowany towar, takie też są.

    Ja generalnie zamienniki stosuje ale oryginały też.
    Cytuj
  • jetprinter 4 lip 2013, 10:02     (ostatnio zmieniony przez autora 4 lip 2013, 14:37, w całości zmieniany 8 razy)
    Polecam wkłady refabrykowane. Zamienniki jako że chińszczyzna / masowa produkcja nie testowane, bywają zawodne, zasypanie optyki tonerem to dodatkowy koszt konserwacji drukarki, Tonery refabrykowane maja wydajność oraz jakość jak oryginalne, ponieważ dosypywany jest nie tylko proch ale wymieniane są też zużywające się podzespoły, dosypywanie proszku też wymaga odpowiednich warunków, odrobina wilgoci i możemy mieć problem z wydrukami.
    Ważne aby na wkład była gwarancja najlepiej do wyczerpania proszku, niektórzy dają też możliwość naprawy/konserwacji na koszt własny, drukarki jeżeli ta zostanie uszkodzona/zasypana przez wkład co przy tonerach refabrykowanych się praktycznie nie zdarza

    Cytuj
  • fawor 12 lip 2013, 13:26
    Mam drukarkę HP i pozostaję przy orginałkach. Przynajmniej drukarka dłużej pochodzi.
    Cytuj
  • hisataka 17 lip 2013, 10:03
    No mi się moja jedna drukarka rozwaliła, właśnie przez to, że używałem zamienników skrzywienie


    Cytuj
  • nikt05 24 lut 2014, 16:16
    Ja spotkałem się z pozytywnymi opiniami na temat zamienników JetWord. np. zobacz tutaj [url=http://odrukowaniu.info/nowosci/106-jetworld]artykuł na blogu [/url]
    Cytuj
  • Franklyn 25 lut 2014, 11:36     (ostatnio zmieniony przez autora 28 lut 2014, 8:31, w całości zmieniany 1 raz)
    lubię zamienniki, warto oszczędzić a wcale tak często się nie psują

    [url=http://ezebra.pl/product-pol-4373-MAX-FACTOR-PAN-STIK-PODKLAD-96-BISQUE-IVORY.html]podkład max factor - ezebra.pl[/url]
    Cytuj
  • zataraa2 8 kwi 2014, 13:34
    znam przypadek osoby, która drukowała tylko na oryginałach a drukarka jej padła bardzo szybko, ja teraz tylko zamienników używam, ostatnio najczęściej actis bo są tanie i dobre
    Cytuj
  • jarek7 23 maj 2014, 19:07
    nie ma zasady z tymi oryginałami, jak się znajdzie dobry zamiennik i pewny to nie ma się czego obawiać, ja przeważnie drukuję na Actis, u mnie się sprawdziły, cena też mi pasuje
    Cytuj
  • kwiatek007 1 wrz 2014, 18:41
    Opłacają sie tonery zamienniki. Tylko zalezy jakie kupisz.
    Cytuj
  • jarek7 20 wrz 2014, 19:56
    No na pewno, wszystko zależy od tego jakie wybierzemy, osobiście nie mam przekonania do najtańszych z allegro
    Cytuj
Komputery, Internet, telefony - dyskusje na forum
Następna: Serwery WIndows