Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Co sądzicie o refundacji zabiegu in vitro?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co sądzicie o refundacji zabiegu in vitro?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 z 2  
  • Alicjana 18 paź 2010, 14:19
    Temat bardzo popularny ostatnimi czasy, jestem ciekawa, jakie macie zdanie.
    Osobiście nie mam dzieci, dlatego nie wiem jak to jest starać się za wszelką cenę i nie móc zajść w ciążę, ale uważam, że mimo wszystko to jest zabieg dodatkowy i póki co naszego państwa nie stać na takie refundacje.
    Zachęcam do dyskusji uśmiech
    Cytuj
  • aleksander_wielki 18 paź 2010, 14:55
    Jestem przeciwny. Też jeszcze nie mam dzieci, ale w razie czego zawsze można adoptować. Prawda jest taka, że zabiegi in vitro są bardzo kosztowne, a nikt nie daje gwarancji, że będą skuteczne. Czasem trzeba próbować kilka razy, jeśli w ogóle się uda... Jak dla mnie to wyrzucone pieniądze państwowe, które można by ulokować o wiele lepiej.
    Cytuj
  • zuzaka 18 paź 2010, 16:29
    aleksander_wielki napisał:Jestem przeciwny. Też jeszcze nie mam dzieci, ale w razie czego zawsze można adoptować. Prawda jest taka, że zabiegi in vitro są bardzo kosztowne, a nikt nie daje gwarancji, że będą skuteczne. Czasem trzeba próbować kilka razy, jeśli w ogóle się uda... Jak dla mnie to wyrzucone pieniądze państwowe, które można by ulokować o wiele lepiej.
    W takim razie nie powinno się refundować leczenia też innych chorób, bo nie ma pewności, czy dadzą efekt i pieniądze nie pójdą na marne...
    Totalna bzdura, jeśli ktoś nie starał się o dziecko, to niech się lepiej w taki sposób nie wypowiada. Bezpłodność to choroba, jeśli jest sposób, aby ją leczyć, to należy też to uwzględnić.
    Cytuj
  • aleksander_wielki 18 paź 2010, 18:43
    Nie zgodzę się, że bezpłodność to taka sama choroba jak inne. Na to się nie umiera. Jeśli natura nie daje możliwości na posiadanie dziecka parze to należy się z tym pogodzić. Jest tyle dzieci, którymi można się opiekować, że nie widzę sensu w in vitro. Chyba, że kogoś na taki zabieg stać, to wtedy nie mam nic przeciwko.
    Cytuj
  • Barbra67 18 paź 2010, 21:15
    Współczuję ludziom, którzy nie mają dzieci choć bardzo chcą, ale gdyby miało to być refundowane to powinna być bardzo ostra selekcja tych par, które mogłyby liczyc na refundację.
    Cytuj
  • fitmamma 18 paź 2010, 21:45
    Wiadomo, że wszystko musi być dokładnie przemyślane i zapisane w ustawie. Ale jak widzę, że politycy używają in vitro tylko dla przedstawienia własnych poglądów, to mam wrażenie, że znów powstanie jakiś bubel, który tylko zwiększy szarą strefę...
    Cytuj
  • banita 19 paź 2010, 1:42
    Dokładnie w takich kwestiach najpierw powinno być referendum. Na ślepo biorą pod uwagę głos kościoła, zamiast zapytać społeczeństwa co o tym sądzi...
    Cytuj
  • gargulec 19 paź 2010, 7:45
    Przede wszystkim to powinni policzyć, czy stać nasze państwo na refundację in vitro. Prawda jest taka, że jeśli na to pieniądze się znajdą, to na pewno z innej puli i wątpię, że będą to niepotrzebne wydatki na administrację, czy też diety poselskie. Pewnie obetną refundację innych zabiegów... Dlatego trzeba się zastanowić co ważniejsze, mimo wszystko in vitro to coś ekskluzywnego, a nie sprawa życia i śmierci.
    Cytuj
  • celina_h 19 paź 2010, 9:36
    gargulec napisał:Przede wszystkim to powinni policzyć, czy stać nasze państwo na refundację in vitro. Prawda jest taka, że jeśli na to pieniądze się znajdą, to na pewno z innej puli i wątpię, że będą to niepotrzebne wydatki na administrację, czy też diety poselskie. Pewnie obetną refundację innych zabiegów... Dlatego trzeba się zastanowić co ważniejsze, mimo wszystko in vitro to coś ekskluzywnego, a nie sprawa życia i śmierci.
    Akurat in vitro to sprawa życia... Ale przyznaję, że trzeba rozsądnie podejść do sprawy i napisać taką ustawę, żeby nas, jak państwo było na to stać.
    Cytuj
  • magdallenka 19 paź 2010, 13:35
    banita napisał:Dokładnie w takich kwestiach najpierw powinno być referendum. Na ślepo biorą pod uwagę głos kościoła, zamiast zapytać społeczeństwa co o tym sądzi...
    Referendum to kolejne koszty. Nie żyjemy w Szwajcarii, żeby w każdej sprawie wypowiadać się w referendum. Od tego mamy polityków. Tylko niestety nie bardzo myślą o tym, żeby poprawić coś oprócz swojego wizerunku :/
    Cytuj
1 2 z 2  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Następna: Rwa kulszowa