Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Depilacja pasta cukrową

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Depilacja pasta cukrową

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • Aubiergine 23 wrz 2010, 12:41
    Poszukuję dobrego przepisu na przygotowanie pasty cukrowej... znalazlam jakiś w gazecie, ale zamiast pasty wyszła mi masa zastygająca we wstretną skorupę, jak żywica. W ogóle nie nadaje się to do użytku. A tyle sie nasłuchałam o tym jaka świetna jest ta pasta i w ogóle metoda... próbowałyście?
    Cytuj
  • Gaik 23 wrz 2010, 13:09
    Ooo, nie wiedziałam, że można samemu sobie zrobic taka pastę. Chociaz chciałam spróbować odkąd obejrzałam film "Karmel" widziałyście? uśmiech Tam tego uzywały kobitki w salonie kosmetycznym... to ja w takim razie też poprosze o przepis i instrukcję obsługiuśmiech
    Cytuj
  • nafnafff 23 wrz 2010, 14:26
    Też jestem ciekawa jak to się dokładnie robi, wiem tylko że potrzebny jest cukier, sok z cytryny, oliwa z oliwek i troche wody. I wiem, że trzeba to podgrzać, ale w jendym miejscu czytałam, że tylko trochę, aż powstanie miękka masa, a gdzie indziej piszą, że trzeba zagotować i mieszać aż się skarmelizuje. Więc w końcu nie wiem jak to przygotować, a też bym sie chetnie dowiedziała... Bardzo bym chciała wypróbować słodką depilacjęprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Bancroft 23 wrz 2010, 15:03
    Witajcie ja też bym chętnie spróbowała... Ma ktoś ten przepis? Podzielcie się z bliźnimiprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Szachrajka 23 wrz 2010, 17:25
    Ja mam taki przepis: 1/3 torebki cukru, sok z cytryny; wlać trochę soku do cukru, ale nie za dużo, tylko zwilżyć i nie dodawać wody! I gotować w rondelku na małym ogniu, jak troche zbrązowieje to zostawić do przestygnięcia, dodać łyżeczkę gliceryny (kupuje sie w aptecei).
    Jak masa przestygnie bierze sie mokra ręką kawałek i wyrabia jak ciasto, a potem rozprowadza na owłosionej skórze i dociska ręką z kierunkiem rośnięcia włosków. I po chwili jak zastygnie zrywamy energicznym ruchem. Ja jeszcze nie próbowałam, ale może ktoś się odważył i się podzieli wrazeniami? uśmiech
    Cytuj
  • becia_koronczarka 23 wrz 2010, 18:59
    A ja na innym forum znalazlam troche inny przepis, oto on:
    szklanka cukru
    1/4 szkl miodu
    sok z 1/2 cytryny - zagotować to wszystko i gotować na małym ogniu mieszajć aż zgęstnieje, ale będzie lejące. Schłodzić trochę żeby się nie poparzyć i nakładać jak ciepły wosk na skórę. Na to naklejać bawełniane paski np z prześcieradła i zrywać jak przy wosku na ciepłouśmiech
    Próbowałam na nogach i pachach, boli jak cholera! Ale za to skórka gladziutka jak nigdy przedtem! Włoski usunięte z ecebulkami, a nie mam czerwonych kropek i podrażnień jak po wosku czy depilatorze. Super ta pasta!
    Cytuj
  • Lorelei 23 wrz 2010, 21:19
    Ja tez niedawno dostałam ten przepis od koleżanki, wypróbowałam i jestem w szoku! Nakładałam paste jak była przestygnięta, ale ciepła, bo po całkowitym oziębieniu to już nie do użycia. Poświęciłam małą ścierkę na te paski, naklejałam małe kawałki i wydaje mi się że lepiej tak małymi kroczkami, bo mniej boli. Ale bolało o wiele mniej niż przy wosku! I nie ma takich podrażnień, a po wosku to mialam przez dwa dni czerwone kropeczki. Zrobiłam sobie nogi i bikini i efekt po rpstu rewelacjauśmiech Ale jak pisałam lepiej na małe powierzchnie naklejać niż duże, wtedy mniej boli i jest dokładniej.
    Cytuj
  • panchita 24 wrz 2010, 1:18
    Kurcze, muszę spróbować... a po jakim czasie odrastają włoski? Na pewno wyrywają się z cebulkami?
    Cytuj
  • Gaik 24 wrz 2010, 1:53
    Paski z prześcieradła? To mnie chyba chodzi o inny przepis... w tym filmie nie używały żadnych pasków, a pasta miała taką konsystencję, że urywało się kawałek i wmasowywało w skórę, rozciągając w palcach... Czy nikt tego nie robił sam?
    Cytuj
  • casia1980 24 wrz 2010, 6:17
    Mi też chodziło o taką pastę, którą się ugniata i przylepia do skóry, bez żadnych dodatkowych pasków!
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum