Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak dobrze dobrać stanik?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak dobrze dobrać stanik?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • franusia 16 wrz 2010, 16:47
    Co jakiś czas widzę gdzieś w telewizji albo prasie kobiecej takie akcje pt "noś dobrze dobrany biustonosz" Macie dobrze dobrane? Bo ja zaczynam mieć wątpliwościprzymrużenie oka Więc może ktoś wyjaśni jak to zrobić i na czym polega problem, bo podobno 90% Polek nosi złe staniki, więc ja na pewno teżprzymrużenie oka
    Cytuj
  • PannaDziewanna 16 wrz 2010, 18:22
    Czuję w kościach, że też mam z tym problemprzymrużenie oka A ponoć są takie akcje czasem w sklepach z bielizną, że doradzają w tej sprawie albo nawet wymieniają bieliznę! Ostatnio słyszałam o takiej akcji w sklepach Triumpha, ale dokładnie nie wiem na czym to polega. Niby chętnie bym skorzystała z pomocy, ale jakoś zawsze się wstydzę poprosić babke w sklepie żeby mi doradziła...
    Cytuj
  • Barbra67 16 wrz 2010, 20:56
    Najczęstszym "grzechem" popełnianym przy kupowaniu stanika jest wybieranie zbyt malej miseczki i zbyt luźnego obwodu, bo stanik powinien sie trzymać pod biustem, same ramiączka nie utrzymają ciężaru piersi. Skutek tego jest taki, że piersi wotczeją, bo nie są podtrzymywane. Szczególnie ma to znaczenie przy dużym biuście.

    Cytuj
  • Lorelei 16 wrz 2010, 22:25
    Małe biusty też gorzej wygląda w staniku z za małą miseczką, bo jest spłaszczony. trzeba wybierać biustonosz wedlug prostej zasady: ciaśniejszy obwód + większa miska.
    Inna rzecz, że w polskich sklepach ciężko o pełną rozmiarówkę. C oz tego, że dobrze dobierzesz sobie rozmiar, jak nie możesz go kupić!
    Cytuj
  • franusia 16 wrz 2010, 23:06
    No to jak się to mierzy? Może być miarką krawiecką?
    Cytuj
  • angella 17 wrz 2010, 0:13
    Wszystkim Paniom z dużym biustem, które mają problem ze znalezieniem odpowiedniego rozmiaru polecam sklepy KappAhl. Mają tam całą kolekcję bielizny w dużych rozmiarach, a do tego bardzo ładne i dobrej jakości. Przyznam, ze od kiedy odkryłam ten sklep to już nigdzie indziej nie szukam bielizny. Do tej pory zawsze miałam za małą miskę, bo nie było innej możliwości. Jak zdarzały się duże staniki to od razu z dużym obwodem, a ja nie jestem gruba, tylko mam duży biust... Ale tam w końcu znalazłam coś dla siebie wielki uśmiech Polecam minimzery - bardzo delikatnie pomniejszają biust i są niezwykle wygodne na co dzień, a do tego tak ładne, że aż się chce pokazywać bieliznę przymrużenie oka
    Cytuj
  • Barbra67 17 wrz 2010, 0:53
    Po pierwsze trzeba się zmierzyć pod biustem, ciasno, bo zapięcie stanika jest elastyczne, a miarka nie. Od otrzymanego wyniku trzeba odjąć 5cm i zaokrąglić w dół. Np: 68cm - 5 = 63cm. Jak zaokrąglisz to wychodzi, że powinnas szukać stanika o obwodzie 60cm. Drugi pomiar robi się w biuście, tu trzeba mierzyć swobodni, żadnego ściskania. Te wymiary trzeba przerzucić do tabelki (dostępna np tu: http://b75.blox.pl/2008/02/Stanikowy-Matrix.html) i odczytać jaki rozmiar powinnaś szukać. (wypadnie na przecięciu dwóch wymiarów) Aha, lepiej w biuście zmeirzyć wmiękkim staniku niż nagouśmiech
    Cytuj
  • KoKoszka 17 wrz 2010, 7:57
    Mi z tych wszystkich tabelek wychodzi cos dziwnegoskrzywienie Najlpeszy sposób dla mnie to po prostu iść do sklepu i mierzyć, aż nie trafię na taki, który będzie idealnie leżał. Ale rzeczywiście u nas w sklepach nie ma zbyt wielkiego wyb oru. ale przez internet nigdy bym nie kupiła stanika...

    Cytuj
  • Barbra67 17 wrz 2010, 8:42
    Rzeczywiście, w wielu sklepach jest uboga oferta, sama mam dość spory biust i często często mi znaleźć biustonosz, który by pasował. W sklepach internetowych jest lepiej, a w razie czego zawsze można zwrócić nietrafiony zakup. Ja często kupuje przez internet!
    Cytuj
  • panchita 17 wrz 2010, 10:37
    Barbra67 napisał:Te wymiary trzeba przerzucić do tabelki (dostępna np tu: http://b75.blox.pl/2008/02/Stanikowy-Matrix.html) i odczytać jaki rozmiar powinnaś szukać. (wypadnie na przecięciu dwóch wymiarów) Aha, lepiej w biuście zmeirzyć wmiękkim staniku niż nagouśmiech
    Ja na tej stronie nie mogę znaleźć żadnej tabelki, ale w necie jest duzo tego. Tylko nie korzystajcie z Triumpha, bo jest tragiczny na pewno nie dobierzecie sobie dobrego stanika na tej podstawie!
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum