Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak ustrzec się przed rakiem?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak ustrzec się przed rakiem?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 z 3  
  • Kandydat 14 lis 2010, 20:26
    Witam. Szukam informacji, rad, doświadczen osob, które mialy stycznośc z choroba nowotworową. Podobno to, że choroba występowała w rodzinie powoduje, że jest sie w grupie zwiększonego ryzyka. Jesli tak to ja mam chyba sporego pecha, bo mój ojciec miał raka, dziadek ze strony mamy też, oprócz tego trzy kobiety w poprzednich dwóch pokoleniach miały raka piersi. Trochę się zacząłem zastanawiać nad swoim życiem, chciałbym prowadzić zdrowy tryb zycia żeby przynajmniej nie zwiększać tego ryzyka. Podobno nawet dieta ma wpływ. Słyszeliscie o tym?
    Cytuj
  • Barbra67 14 lis 2010, 21:18
    Oczywiście, że tryb życia wpływa na podatność na choroby, nie tylko raka. Ale jeśli chodzi o nowotwory to zgubny wpływ ma dym papierosowy i ogólnie zanieczyszczone środowisko, wolne rodniki. Jeśli chodzi o dietę to warto jeść rzeczy bogate w przeciwutleniacze, np winogrona, brokuly. Oprócz palenia bardzo zły wplyw ma zbyt duże spożycie tłuszczu.
    Cytuj
  • Iolla007 14 lis 2010, 21:47
    Dieta śródziemnomorska jest ponoć najzdrowsza. Oliwa z oliwek, ryby, warzywa. Pozaa tym możesz poprosic lekarza w przychodni o broszzurke na temat profilaktyki raka, tam masz sporo informacji na ten temat.
    Cytuj
  • Domatorres 14 lis 2010, 23:29
    Dieta jest bardzo ważnym czynnikiem profilaktyki, ale równie ważne sa badania profilaktyczne! Bo jesli o to chodzi to jesteśmy na szarym końcu. Nie powiem jak to świadczy o Polakach. Rak jest chorobą cywilizacyjną, trzeba sobie nabic do glowy, że może dopaść każdego z nas i regularnie sie badać. Wcześnie wykryty jest na ogół uleczalny.
    Cytuj
  • Mizantrop 15 lis 2010, 0:44
    Witam w klubie też jestem w grupie. Rzuciłem palenie i smazone mięso. Staram się jeść owoce i warzywa, chociaż nie przepadam, ale polubiłem winogronauśmiech Poza tym pieczywo orkiszowe, dużo ryb, pomidory sa bardzo zdrowe.
    Cytuj
  • Gaik 15 lis 2010, 6:11
    Poczytaj sobie fajny artykuł na temat zapobiegania rakowi:
    http://wyborcza.pl/leczyc/1,102641,8346034,Skad_sie_bierze_rak_i_jak_sie_go_ustrzec.html
    Cytuj
  • D3niCle0 15 lis 2010, 7:12
    Po pierwsze trzeba się badać. Po drugie zdrowo odżywiać, nie palić, nie przesadzać z alkoholem. Reszta w rękach opatrznościprzymrużenie oka
    Cytuj
  • basiabc 22 lis 2010, 22:39
    Ludzie ,to w ogole nie tak, płacz ,nie dajcie się ogłupić ,przez medycynę i media,nie ma czegoś takiego jak grupa ryzyka ,wymysły !!!Nie ma czegoś takiego jak geny odpowiedzialne za raka -bzdura dla mas.Dla zainteresowanych profilaktyką zdrowia w szerokim zakresie odsyłam na szkolenia i konsultacje-bezpłatne-Gliwice codziennie o 17-tej. Nie dajcie się ogłupiać specjalisto od nowotworów-sam stres powoduje produkcje takich komórek ,a nie geny!
    Cytuj
  • casia1980 22 lis 2010, 22:59
    To ciekawe co piszesz Basiu. Moja mama przeszła mastektomię, więc czuje się jakoś obciążona - przynejmniej psychicznieprzymrużenie oka Dlaczego moj ginekolog mówi, że powinnam częściej robić badania z uwagi na to, że jestem w grupie ryzyka... Uważasz, że lekarze potwierdzają takie bzdury?
    Cytuj
  • katede 30 lip 2011, 17:19
    Już dziś możesz ustrzec się przed nowotworem!!! Wystarczy wejść na proponowaną tu stronę poświęconej nowej metodzie wykrywania raka. Udostępnia ona wszelkie wiadomości dotyczące symptomów chorobowych, tak istotnych w profilaktyce leczenia każdego z nas. W ówczesnej "rakotwórczej" rzeczywistości warto być dobrze poinformowanym, posiadać świadomość zagrożeń, jakie niesie ze sobą ta jakże powszechna i dziedziczna choroba. Gdybyśmy bardziej zwracali uwagę na jej oznaki, moglibyśmy wykryć ją, zdusić jeszcze w zarodku, a także zawalczyć o losy kolejnych pokoleń. Wiele rodzajów nowotworów wykrytych we wczesnych stadiach rozwojowych jest całkowicie uleczalna.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum
Następna: rozstępy