Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Jak wzmocnić zęby i kości w czasie ciąży?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak wzmocnić zęby i kości w czasie ciąży?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Gaik 25 lip 2010, 21:16
    Jednym słowem dbajmy o siebie dziewczętauśmiech
    Najlepiej wyleczyć co trzeba przed ciążą, chociaż ja nie zdążyłam zrobić zdjęcia rentgenowskiego zęba, tzn byłam już w przychodni, wchodzę do gabinetu i staję jak wryta przed tabliczką, że kobietom w ciąży nie wolno... coś mnie tknęło, obrócilam się na pięcie i wyszłam. Zrobiłam w domciu test i... byłam już w 5 tygodniu uśmiech
    Cytuj
  • Aurelka 25 lip 2010, 23:07
    A w ciąży w ogóle nie można stosować zneiczulenia? A co z tabletkami przeciwbólowymi? Też nie można w ogóle?
    Cytuj
  • Gaik 26 lip 2010, 7:07
    No nie wolno znieczulenia, bo to ma wpływ na dziecko. Chyba, że takie w aerozolu może... musiałbyś zapytac lekarza.
    Co do tabletek przeciwbólowych, również trzeba unikać, ale jak już się nie da bez to ewentualnie paracetamol. Najlepiej zawsze spytac lekarza prowadzącego, czy pozwalaprzymrużenie oka
    Cytuj
  • luka2003 5 sie 2010, 15:21
    Witam wszystkie mamy.
    Niestety z wapniem ludzkość ma ogólnie coraz większy problem.
    Coraz mniej go w naszym pożywieniu, coraz trudniej się przyswaja z powodu azotanów i fosforanów które blokują jego przyswajanie.
    O tym uczą się już dzieci w gimnazjum.
    Istnieją suplementy wapnia jednak problem jest często z ich przyswajalnością również.
    Trzeba szukać i pytać się o wysoko przyswajalne wapno pochodzenia organicznego.
    Najlepsze są te formy które nasz organizm rozpoznaje.
    Dobre są formy chelatowe , jeszcze lepsza jest technologia ustabilizowanego jonu wapnia.
    Stabilny jon wapnia przyswaja się w około 90% i jest to swoista rewolucja w preparatach wapniowych.
    Wszystkim Paniom "przy nadziei" życzę dużo zdrowia , owocnych poszukiwań i mądrych wyborów....
    Cytuj
  • kasia3636 29 kwi 2011, 19:38
    Witam Przyszle Mamy wielki uśmiech

    jestem alergikiem i chcialabym zebyscie mi podpowiedzialy, jak moge wzmocnic kosci i zeby w czasie ciazy, nie pijac mleka..
    Jestem w 9 tyg ciazy...

    bede wdzieczna za odp
    Cytuj
  • magdawawa 29 kwi 2011, 19:46
    dobre pytanie...
    moze trzeba zastanowic sie nad soja...
    Cytuj
  • panchita 29 kwi 2011, 23:15
    Wbrew pozorom najwięcej wapnia nie zawiera mleko, już prędzej przetwoy mleczne, zwłaszcza kefir... ale domyślam się, że to też odpada. Mnóstwo wapnia zawierają sardynki. Także kasza gryczana, jęczmienna, fasola. Więc masz jeszcze mnóstwo opcji tak naprawdęuśmiech
    Cytuj
  • 8I5I 30 kwi 2011, 1:45
    Ważne jest jeszcze jak dobrze przyswajalny jest wapń w danych produktach. I tu kasze i strączki są bardzo ok!
    Cytuj
  • aga007 30 kwi 2011, 7:17
    Niedługo sezon na boćwinę, która też ma duzo wapniauśmiech Nie wiem jak Wy, ale ja przepadamuśmiech
    Cytuj
  • kasia3636 2 maj 2011, 12:28
    wbrew pozorom mamy w czym wybieraćuśmiech)) nie jest źle
    fasolka kasza a co z soja??
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum