Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Na czym polega ZPJ?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Na czym polega ZPJ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: O urodzie, zdrowiu i modzie 1 2 3 4 z 4  
  • Lilijka 20 lis 2010, 1:21
    Wczoraj byłam u lekarza, bo mam bardzo nieregularne miesiączki i powiedział mi, że podejrzewa Zespół Policystycznych Jajników. Nie spytałam co takiego jest bo się wstydziłam. Czy zetknęłyście się z ta chorobą? Chyba to nie jest zbyt groźne? Bo nie wydawał się szczególnie przejęty ten ginekolog.
    Cytuj
  • Aurelka 20 lis 2010, 6:58
    Ja też bym się chętnie dowiedziała czegos na ten temat, bo ponoć też to mam. słyszałam tylko, że to powoduje bezpłodność... dostałam od mojego gina skierowania na badanie hormonów. A Ty Lilijka nic nie dostałaś? Nie powiedział Ci lekarz jak to można leczyć?
    Cytuj
  • Lilijka 20 lis 2010, 8:47
    Też mówił coś o hormonach, ale skierowania mi nie dał. Ale pójde sobie zrobic to badanie prywatnie skro to może być takie groźne w skutkachsmutny A jakie te hormony trzeba dokładnie zbadać?
    Cytuj
  • nouv88 20 lis 2010, 11:49
    Witajcie też miałam podejrzenie PCO, robiłam badanie poziomu FSH, LH, prolaktyny, progesteronu. Ginekolog też mi robił od razu usg dopochwowe, ale nie mógł po tym stwierdzić czy jego podejrzenia sa słuszne. Te badania w sumie też tego nie potwierdziły, mimo, że miałam i mam niektóre objawy. Ale z tego co slyszałam to schorzenie występuje w bardzo wielu wariantach, znam kilka kobiet, którym lekarz to stwierdzil i wyszlo w hormonach, a żadna z nich nie jest bezpłodna i nie ma hirsutyzmu...
    Cytuj
  • Lilijka 20 lis 2010, 13:40
    a czy PCO i zespół policystycznych jajników to jest to samo?
    Cytuj
  • Aubiergine 20 lis 2010, 15:25
    PCO, zespół policystycznych jajników, zespół wielotorbielowatych jajników... chodzi o to samo. U mnie też było podejrzenie i generalnie nikt mi do końca nie powiedział czy to to, a robilam badania i byłam u dwóch lekarzy, w tym endokrynologa. Mam wiecej włosków niż standardowo kobietyprzymrużenie oka Ale hormony wyszły w sumie ok... przy granicach normy, ale w normie.
    Cytuj
  • pacjentka 20 lis 2010, 18:11
    Trzeba zrobić jeszcze badanie testosteronu.
    Cytuj
  • Lilijka 20 lis 2010, 18:52
    Poczytałam troche i w sumie to jest dziwna przypadłość. Niby wiele kobiet to ma (moja przyjaciółka nawet jak się okazało), ale niektóre dowiaduja sie o tym dopiero od lekarza, same jakby tego nie zauważyły... Najbardziej się boje tej bezpłodności, chociaż mi się nie pali jeszcze, ale z pewnością kiedyś chcialabym mieć dziecko! Znacie kogoś kto nie może mieć dzieci z powodu tych policystycznych jajników?
    Cytuj
  • nafnafff 20 lis 2010, 20:57
    Nie znam żadnej babki, która z tego powodu nie mogłaby mieć dzieci, ale faktem jest, że moja bliska koleżanka bardzo długo nie mogła zajść w ciążę. Lekarz jej powiedział, że to własnie z powodu tych jajników. W końcu sie udało, robili juz różne badania, mż zdrowy jak byk, zaszla w ciążę, ale po prawie 3 latach.
    Cytuj
  • Piekarzowa 20 lis 2010, 21:33
    Ja nie zachodziłam w ciążę, ale miałam bardzo długie i nieregularne cykle. Lekarz przepisał mi Duphaston, który wyregulował miesiączki i zaszłam w ciążę bez problemu. Poza tym nie miałam innych objawów tej choroby poza nadwaga, ale o to nie obwinialam jajników, po prostu zawsze miałam jakieś nadprogramowe sadełkoprzymrużenie oka Więc nie demonizowałabym tego tak bardzo.
    Cytuj
1 2 3 4 z 4  
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum