Favore.plForumO urodzie, zdrowiu i modzie

Problem z cofniętymi dziąsłami, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Problem z cofniętymi dziąsłami

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • WitoldEs 8 wrz 2010, 23:22
    Przede wszystkim pomyśl, że warto sie przez ten rok czy dwa przemęczyć żeby mieć zdrowe zęby na całe życie... ale jeszcze nie wiadomo przecież czy będziesz musiała nosić aparat. Daj znać jak będzie po wizycie u ort! Powodzeniauśmiech
    Cytuj
  • Zoe87 9 wrz 2010, 6:10
    Nosiłam aparat przez trzy lata, na początku było trochę niewygodnieprzymrużenie oka Przyznam,że troszkę bolało, a potem to właściwie zapomniałam że go mam. Nic strasznego, a efekt super. Miałam strasznie pokrzywione ząbki i własnie straszyli mnie, że to prowadzi do odsłaniania szyjek żebowych.
    Najgorszy ból t oz kasą byłskrzywienie Troche to wszystk okosztowało niestety. Ale czego się nie zrobi dla zdrowia i urody... Pozdrawiam i powodzenia!uśmiech
    Cytuj
  • Stinaa 9 wrz 2010, 10:43
    Ja też nosiłam aparat, nie był źleprzymrużenie oka Na początku jedynie mnie to krepowało, ale szybko się przyzwyczaiłam. Co do kosztów to warto pomyśleć ile bedzie kosztowało w przyszłości leczenie popsutych, zaniedbanych albo co gorsza wypadających zębów, kto wie czy nie więcej niż leczenie ortodontyczne.
    A co do past to może pomagają, ale w profilaktyce. Trzeba wyleczyć przyczynę osuwania dziąseł - wadę zgryzu.
    Cytuj
  • pacjentka 9 wrz 2010, 13:28
    Jeśli chodzi o pasty to mogę polecić Aiona. Bardzo mi pomogła na nadwrażliwość (związaną z odsłoniętymi szyjkami)
    Cytuj
  • latynowska8 9 wrz 2010, 16:42
    panchita napisał:Obiło mi się kiedyś o uszy że można wykonać coś takiego jak przeszczep dziąseł. Ale nie wiem w sumie na czym to polega. Trzeba by popytać specjalistów może. Ale chyba coś takiego istnieje.
    Wykonuje się takie zabiegi, z tym że po zakończeniu leczenia ortodontycznego, bo po pierwsze trzeba wyeliminować przyczynę osuwania dziąseł. W skrócie polega to na pobraniu tkanki z podniebienia i przeszczepieniu na dziąsła tak by gołe szyjki zostały osłonięte. Zabieg może dać bardzo dobre efekty.

    Cytuj
  • Aurelka 9 wrz 2010, 17:07
    Beciu, Witoldzie, ja byłam z podobnym problemem u ortodonty i powiedział mi, że aparat byłyby bezskuteczny u mnie. Tak więc nie bedę go nosić ale czeka mnie operacja przeszczepu dziąseł (też kosztuje niemało swoją drogą)
    Cytuj
  • zylek 6 mar 2013, 7:38
    Jedyny produkt, który mnie pomagał w takich przypadkach to pasta ajona - paradontoza to prawdziwa masakra, która niszczy zęby, może doprowadzić nawet do ich wypadnięcia. Więc po prostu starajcie się reagować maksymalnie szybko reagować w przypadku gdy rzeczywiście zauważycie jakiekolwiek zmiany.
    Cytuj
  • ZuzannaPigalle 15 mar 2013, 12:41
    Ooo, ja się dotąd nie spotkałam z problemem cofnietych dziąseł, ale faktycznie w takich przypadkach nie ma siły,
    i trzeba do dentysty lecieć, maści jakieś brac itd, bo z tego co tu czytam jak to wygląda i jak się człowiek przy tym czuje, to nic miłego...

    Wrzucam namiar: ranking dentystów - warto sobie tam kogoś poszukac do porady.
    Cytuj
  • 13 cze 2013, 12:46
    skutecznym sposobem jest płukanie ust wodą z sodą.
    Cytuj
  • makalica87 15 lip 2016, 13:03     (ostatnio zmieniony przez autora 19 lip 2016, 11:26, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja bym nie ryzykowała domowych sposobów. Myślę, że najlepiej udać się po [url=http://fachowydentysta.pl/uslugi-ortodoncja]taką[/url] poradę do fachowego ortodonty.
    Cytuj
O urodzie, zdrowiu i modzie - dyskusje na forum