Favore.plForumPozostałe tematy

Dziecko przed telewizorem, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Dziecko przed telewizorem

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 z 2
  • iwona_sz 8 sie 2010, 14:34
    zofia56 napisał:warto chociaż kontrolować czy dziecko ogląda bajki odpowiednie dla swojego wieku. U wnuczka mojej przyjaciółki zaobserwowano poważny problem - budził się w nocy i krzyczał. Chodzili z nim po lekarzach i w końcu się wyjaśniło, że to przez bajki, które oglądał nałogowo - pełne przemocy i agresji. Jak wyeliminowali te bajki to z czasem i napady ustały...
    to raczej nieczęsto się zdarza, dziecko musi być wyjątkowo wrażliwe... Jednak trzeba uważać i kontrolować, to prawda.
    Cytuj
  • antonin 8 sie 2010, 17:58
    Moje dziecko ogląda dużo tv. Nie jest już takie małe i nigdy nie mieliśmy z nim problemów... Dobrze się rozwija, chodzi na zajęcia dodatkowe gdzie gra w piłkę, więc nie ma problemu z rozwojem ruchowym... Nie zauważyłem nic niepokojącego. A właściwie od małego wychowany na bajkach, ma nawet telewizor w swoim pokoju i pełen pakiet kanałów z bajkami Cartoon Networks itp...
    Cytuj
  • lajkoniczka 8 sie 2010, 20:44
    antonin napisał:Moje dziecko ogląda dużo tv. Nie jest już takie małe i nigdy nie mieliśmy z nim problemów... Dobrze się rozwija, chodzi na zajęcia dodatkowe gdzie gra w piłkę, więc nie ma problemu z rozwojem ruchowym... Nie zauważyłem nic niepokojącego. A właściwie od małego wychowany na bajkach, ma nawet telewizor w swoim pokoju i pełen pakiet kanałów z bajkami Cartoon Networks itp...
    to po prostu masz szczęście. Mimo wszystko warto, żebyś czasem się zainteresował co on ogląda...
    Cytuj
  • antonin 9 sie 2010, 0:28
    lajkoniczka napisał:to po prostu masz szczęście. Mimo wszystko warto, żebyś czasem się zainteresował co on ogląda...
    oczywiście, że się interesuję, często oglądamy coś razem przymrużenie oka
    Cytuj
  • Ronjaa 9 sie 2010, 8:17
    Ale wszędzie gdzie piszą coś na ten temat przytacza sie wyniki badań, które mówią, że telewizja i komputer nie rozwijają wyobraźni dziecka tak jak książki! Czytanie poprawia pamięć, pobudza kreatywność, rozwija i wzbogaca język dziecka, które przecież cały czas uczy się posługiwać ładną polszczyzną. Nikt mnie nie przekona, że przesiadywanie przed tv jest dla dzieci dobre... ja ograniczam to jak mogę i staram się pokazać dzieciom inne fajne sposoby na spędzanie czasuuśmiech
    Cytuj
  • Cloudy 9 sie 2010, 11:27
    No wiesz, ale jak musisz sama zrobić coś w domu i jednocześnie zająć dziecko, które jeszcze samo nie potrafi się bawić, to bajka (przyjazna dziecku i bez przemocy oczywiście) jest wybawieniem... Ja nie mówię, że dziecko ma siedzieć pół dnia i oglądać co popadnie.
    Cytuj
  • Ronjaa 9 sie 2010, 13:27
    Ale dziecko może pomagać w prostych rzeczach mamieuśmiech Ja np robiąc kanapki daję moim maluchom do układania ogórki i rzodkiewki na chlebku albo pomagają mi wieszać pranie... są też świetni w wycieraniu kurzuprzymrużenie oka A pote mamy czas na wspólne zabawy!
    Cytuj
  • zsp 24 wrz 2010, 0:12
    Należy dziecku limitować czas przed telewizorem, bo potem wyrośnie z niego taki leniuch, co to nic poza gapieniem się w ekran zrobić nie potrafi, bo po prostu nie jest w stanie.
    Cytuj
  • kafara 9 cze 2014, 13:25
    A które bajki i który kanał uważacie za najlepszy?
    Cytuj
  • Meggi85 19 cze 2014, 23:29
    Mój synek też jest duży i czasem ogląda. Ma telwizor swoj w pokoju, ale nie włacza go zbyt często. Co do kanałów to dla dzieci świetne jest MiniMini, bo nie puszcza chociaż takich bajek przesyconych przemocą.
    Cytuj