Favore.plForumPozostałe tematy

Golden retriever w bloku - czy to doby pomysł?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Golden retriever w bloku - czy to doby pomysł?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Pozostałe tematy  1 2 3 z 3  
  • rodziejka 30 lip 2010, 11:55
    Zanim weźmiesz szczeniaka, poczytaj trochę, żeby niepotrzebnie innych błędów nie popełnić. Ja mam golden retrivera i nie zamieniłabym go na inną rasę. Bardzo łagodne, spokojne i miłe psy. Myślę, że jeśli w mieszkaniu będzie dużo miejsca to piesek nie powinien się męczyć. ja mieszkam akurat w domu, pies do 6 miesiąc był tylko na parterze właśnie aby nie forsować kości i bioder. Swoją drogą to dobrze, że masz windę, bo nie wyobrażam sobie znosić takiego 5 miesięcznego psa kilka razy dziennie. Są kochane, ale duże przymrużenie oka
    Cytuj
  • barbara_k 30 lip 2010, 12:43
    turistas napisał:Chodzi o to, że dopóki kości dobrze się nie zrosną, pies powinien unikać dużego wysiłku, a wchodzenie po schodach niewątpliwie się do tego zalicza. Później może mieć problemy z biodrami itp, więc lepiej nie ryzykować.
    Do momentu zrośnięcia się kości pies w ogóle powinien unikać nadmiernego wysiłku i obciążania stawów, ze względu na zagrożenie dysplazją. Tak więc nie tylko schody, ale bieganie z górki i pod górkę, częste wskakiwanie na tapczan itp, skakanie na tylnych łapach po przekąski i wszelkie tego typu aktywności. Oczywiście bez przesady, jak od czasu do czasu sobie podskoczy to nic się nie stanie przymrużenie oka
    Cytuj
  • ropuszka 30 lip 2010, 15:20
    Skoro już znaleźli się na forum właściciele retriwerów to może napiszecie mi jak taki pies zachowuje się w domu? Dobrze znosi samotność? Niestety oboje z mężem pracujemy.
    Cytuj
  • barbara_k 30 lip 2010, 17:05
    ropuszka napisał:Skoro już znaleźli się na forum właściciele retriwerów to może napiszecie mi jak taki pies zachowuje się w domu? Dobrze znosi samotność? Niestety oboje z mężem pracujemy.
    Raczej nie powinno być z tym problemu. Piesek spokojnie może wytrzymać sam w domu koło 6 lub 7 godzin, jeśli tylko wyjdziecie z nim przed pracą na spacer. To bardzo łagodna rasa, ale oczywiście może się trafić jakiś złośliwy osobnik, nigdy do końca nie wiadomo... Najlepiej kupić szczeniaka w okolicy urlopu, bo na początku potrzebuje dużej opieki, więc raczej niewskazane jest zostawianie go do razu samego na tak długo, trzeba go przyzwyczaić.
    Cytuj
  • rodziejka 30 lip 2010, 20:32
    Mój też grzecznie zostaje w domu na czas jak jesteśmy w pracy, więc bez obaw. Co do szczeniaków, to mogą być na początku niesforne. Mój piesek trochę nam pogryzł butów i poniszczył wykładzinę z tęsknoty, ale teraz już przywykł i jest ok.
    Cytuj
  • ropuszka 31 lip 2010, 0:18
    Czyli jakby co to kupię szczeniaka przed urlopem, w tym roku zamiast wyjazdu będzie piesek uśmiech
    Mam jeszcze pytanie jak wygląda sprawa z sierścią? czy rzeczywiście one tak strasznie kłaczą? Słyszałam dość niepochlebne opinie i to mnie trochę martwi...
    Cytuj
  • rodziejka 31 lip 2010, 7:37
    Tego niestety nie unikniesz. Jeśli bierzesz goldena musisz liczyć się z ogromną ilością włosów wszędzie... Polecam zaopatrzyć się w jasną garderobę, albo po prostu przyzwyczaić się do wszechobecnych włosów przymrużenie oka Mi to na początku przeszkadzało, ale jak podbiega do Ciebie taki piesek to złość przechodzi przymrużenie oka Z czasem po prostu się uodparniasz, a kupując nowy płaszcz i spodnie zwracasz uwagę jak bardzo będą przyciągały włosy przymrużenie oka
    Cytuj
  • barbara_k 31 lip 2010, 9:28
    rodziejka napisał:Tego niestety nie unikniesz. Jeśli bierzesz goldena musisz liczyć się z ogromną ilością włosów wszędzie... Polecam zaopatrzyć się w jasną garderobę, albo po prostu przyzwyczaić się do wszechobecnych włosów przymrużenie oka Mi to na początku przeszkadzało, ale jak podbiega do Ciebie taki piesek to złość przechodzi przymrużenie oka Z czasem po prostu się uodparniasz, a kupując nowy płaszcz i spodnie zwracasz uwagę jak bardzo będą przyciągały włosy przymrużenie oka
    Zgadzam się w 100 % uśmiech

    Przed zakupem radzę sprawdzić, czy ktoś w domu nie ma uczulenia na sierść psa, bo przy goldenie można się wykończyć...
    Cytuj
  • wyczanka 31 lip 2010, 11:17
    A czy wszystkie golden retrivery mają taki dziwny zapach? Moja sąsiadka ma tego psa i zawsze jak ją odwiedzam to czuję nieprzyjemny zapach... Powiedziała mi, że to pies, zastanawiam się czy to standard?
    Cytuj
  • barbara_k 31 lip 2010, 14:19
    wyczanka napisał:A czy wszystkie golden retrivery mają taki dziwny zapach? Moja sąsiadka ma tego psa i zawsze jak ją odwiedzam to czuję nieprzyjemny zapach... Powiedziała mi, że to pies, zastanawiam się czy to standard?
    Niestety tak, zwłaszcza jeśli masz psa, suki trochę mniej śmierdzą podobno. Ale do tego też można się przyzwyczaić. te psy są tak kochane, że naprawdę można im wiele wybaczyć uśmiech
    Cytuj
Pozostałe tematy - dyskusje na forum