Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Koszty podpiwniczenia domu

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Koszty podpiwniczenia domu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Xanadu70 22 mar 2011, 20:11
    Witam! Szukam informacji na temat kosztów zrobienia piwnicy pod domem. Przymierzamy się do budowy, zawsze marzyła mi się piwnica, ale wiadomo, jak przychodzi co do czego, to głównym kryterium są kosztyuśmiech
    Chciałabym się dowiedzieć o ile to faktycznie podraża budowę domu?
    Cytuj
  • caipirinha 22 mar 2011, 21:10
    Zależy co rozumiesz pod pojęciem piwnicy, bo różnica będzie ogromna w zależności od tego czy chodzi o surowe pomieszczenie o niskim standardzie, np do składowania jakichś materiałów, czy komfortowe, suche, z oknami, typu pomieszczenia gospodarcze czy wręcz awaryjne lokum. Najwięcej kosztuje wykończeniówka.
    Cytuj
  • grubystach 23 mar 2011, 0:12
    No właśnie, stan surowy (wykop, mury + strop) nie wyjdzie drogo, a wykończenie owszem. Ale nikt nie zaprzeczy, że dom z piwnicą jest lepszy, bardziej komfortowy i więcej warty, więc mozna to potraktować jako inwestycjęuśmiech
    Cytuj
  • 77henry 23 mar 2011, 7:32
    O kosztach decyduje w dużej mierze poziom wód gruntowych. Radze to sprawdzic przed podjęciem decyzji, bo za projekt z piwnicą też trzeba więcej zapłacićuśmiech Piwnica ma sens właściwie tylko przy dobrych warunkach gruntowych.
    Cytuj
  • Xanadu70 23 mar 2011, 9:01
    Co do poziomu wód to jeszcze tego nie wiemy, bo nie ma decyzji gdzie będzie posadowiony dom. Dopiero jak to się okaże to zamówimy badaniauśmiech
    Cytuj
  • nafnafff 23 mar 2011, 10:06
    Mozna podpytać u sąsiadów jaki jest poziom wód gruntowych. Czy mają suche piwniceuśmiech
    Cytuj
  • Ronjaa 23 mar 2011, 12:50
    My mieliśmy miec dom bez piwnicy, ale po wyliczeniach okazało się, że jest spory spadek terenu. Zdecydowaliśmy się więc na 50m piwnicę, koszty wyniosły raptem kilka tysięcy, więc w skali całego domu naprawdę niewiele. I jak się porówna z korzyściami z posiadania piwnicy, to nie warto nawet takiej kwoty oszczędzaćuśmiech
    Cytuj
  • Tomatofan 23 mar 2011, 16:37
    Otóż to, jak jest działka ze sporym spadkiem, to piwnica sama wychodzi. U nas była podobna sytuacja, a też nie planowałem wcześniej piwnicy, więc bardoz się cieszę z takiego obrotu sprawyuśmiech
    Cytuj
  • KoKoszka 23 mar 2011, 17:59
    A jak myślicie, czy w takiej sytuacji opłaca się robić częściowe podpiwniczenie czy już nie ma takiej różnicy w stosunku do piwnicy pod całym domem?
    Cytuj
  • Filiposlaw 23 mar 2011, 19:24
    Ja myślę, że jednak taniej wyjdzie powiększyć dom o 20 m niż robić piwnicę.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum