Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Koszty podpiwniczenia domu, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Koszty podpiwniczenia domu

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Tomatofan 23 mar 2011, 22:23
    Koszty podbijają przede wszystkim strop nad piwnicą, schody do niej, tynki i posadzki. Wykończenie wcale nie musi być drogie, chyba, że chcmy mieć nie wiadomo jaki standard. To na ogół jest pomieszczenie gospodarcze, a nie reprezentacyjneprzymrużenie oka
    Ja nie mam marmurowych posadzek, ale jestem zadowolony, że nie mam kotłowni na poziomie mieszkaniauśmiech
    Cytuj
  • kaziu 24 mar 2011, 0:24
    Na pytanie o koszty ciężko odpowiedzieć, bo to zależy od indywidualnych czynników. Tzn od uwarunkowania geologicznego i tego jak zamierzamy tę piwnicę zagospodarować... U nas (płaska działka) koszty wychodziły o kilkadziesiąt tys większe, więc się nie decydowaliśmy.
    Cytuj
  • 77henry 24 mar 2011, 0:44
    Tomatofan napisał:Otóż to, jak jest działka ze sporym spadkiem, to piwnica sama wychodzi. U nas była podobna sytuacja, a też nie planowałem wcześniej piwnicy, więc bardoz się cieszę z takiego obrotu sprawyuśmiech
    To fakt, są takie przypadki, że aż się prosi o zrobienie piwnicy. Kosztowo to wychodzi niemal na zero...
    Cytuj
  • Tomatofan 24 mar 2011, 6:40
    77henry napisał:
    Tomatofan napisał:Otóż to, jak jest działka ze sporym spadkiem, to piwnica sama wychodzi. U nas była podobna sytuacja, a też nie planowałem wcześniej piwnicy, więc bardoz się cieszę z takiego obrotu sprawyuśmiech
    To fakt, są takie przypadki, że aż się prosi o zrobienie piwnicy. Kosztowo to wychodzi niemal na zero...
    Nie no, to chyba gruba przesadauśmiech
    Cytuj
  • caipirinha 24 mar 2011, 10:40
    Niekoniecznie, jeśli porównać koszty wybudowania piwnicy z kosztami powiększania domu o metraż potrzebny na wszystkie planowane pomieszczenia.
    Cytuj
  • 77henry 24 mar 2011, 13:38
    No raczej o to mi chodziło! Tym bardziej, że pomieszczenia na kondygnacji mieszkalnej trzeba wykończyć w takim standardzi jak reszta domu...
    Cytuj
  • aga007 24 mar 2011, 15:29
    Moj szwagier zrobił taki eksperyment: w lecie wykopał na działce dołek, głęboki na 2m. Obserwował go przez rok i okazało się, że wiosną woda była już na głębokości metra... to go odwiodło od budowania piwnicy.
    Cytuj
  • Manolito 24 mar 2011, 18:13
    Wody gruntowe to jedno, ale jeżeli chodzi o koszty budowy domu z piwnicą czy bez, to warto wziąć pod uwagę wszystkie aspekty. Np to, że przy powiększeniu domu również zwiększa nam się powierzchnia dachu, ścian, więcej wykończeniówki itp. Może i większa działka, żeby zachować odległość od granic? Trzeba wszystko to przekalkulować.
    Cytuj
  • Skabe_den 24 mar 2011, 20:46
    Zdecydowanie dobrze mieć piwnicęuśmiech Tyle, że kompletnie sie nie opłaca robić podpiwniczenia pod częścią domu, sam taki błąd popełniłem, więc wiem o czym mówięuśmiech Chyba, że specyficzna działka, na skarpie czy coś.
    Cytuj
  • Iolla007 24 mar 2011, 21:43
    Może i podpiwniczenie sporo podraża koszty budowy domu, ale jak dla mnie budowa domu bez piwnicy nie ma sensu... Jak będę budować dom to nie po to, żeby wciąz walały mi sie graty po mieszkaniu, tak jak to jest teraz (i co mnie doprowadza do szału!) W piwnicy można mieć garaż, spiżarnię, garderobę, siłownię, skład na maszyny i sprzęty ogrodnicze, pralnię, itd, itp... I ja to wszystko zamierzam miećuśmiech Kiedy już będzie mnie stać na domekprzymrużenie oka
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum