Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Odkurzacz centralny - warto?, strona 2

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Odkurzacz centralny - warto?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Szachrajka 21 wrz 2010, 9:03
    Słusznie, odkurzacz piorący i tak jest w zasadzie niezbędny, więc po co Ci dwa - tradycyjny i centralny? Ja mam odkurzacz wielofunkcyjny (nie podam nazwy żeby nie bylo, że reklamę robię) i jestem z niego bardzo zadowolonauśmiech
    Cytuj
  • Aurelka 21 wrz 2010, 12:24
    Ale odkurzacz (nawet piorący) nie wciągnie tak skutecznie kurzu, piasku, zwierzęcej sierści itp. Do mycia to ja mam mopauśmiech

    Cytuj
  • 77henry 21 wrz 2010, 13:06
    Nie mam co prawda odkurzacza centralnego (jeszczeprzymrużenie oka ) ale mialem okazję korzystac i jestem tym wynalazkiem zachwyconyuśmiech NA pewno zainwestuję w taki system w przyszlości. A mam naprawdę drogi odkurzacz w tej chwili...
    Cytuj
  • MemoNemo 21 wrz 2010, 16:05
    To, że cichy i że nie unosi kurzu to na pewno duże zalety tylko hm, myć i tak trzeba, a po co rbić dwa razy skoro można raz? Mam na myśli odkurzacz piorący. Tyle, że to ciężkie cholerstwo trzeba dźwigać po schodach, wymieniać wode itp... centralny to jednak luksusuśmiech
    Cytuj
  • budsystem 27 paź 2010, 13:28
    Cloudy napisał:
    grubystach napisał:Na pewno plusem jest to, że zassane powietrze nie wpada już do wewnątrz, co może być istotne zwlaszcza jak ktoś w domu ma alergię.
    wystarczy kupić odkurzacz wodny i ten problem odpadauśmiech
    A co robi ten odkurzacz z powietrzem? Unosi kurz uśmiech
    Cytuj
  • lukaszwalo 6 lis 2010, 22:57
    Odkurzacz Centralny to bardzo dobra i wygodna sprawa. I np jezeli zainstalujemy sobie zwykłe gniazda i waz 9m to komfort odkurzania(wygoda) jest porownywalna ze zwykłym odkurzaczem ale do tego dochodza juz tylko same plusy takie jak wyciaganie 100% zaniczyszczonego powietrza na zewnatrz, brak worków, wygoda, wieksza sila ssaca, mniejsze zuzycie pradu oraz znacznie cichsze i spokojne odkurzanie.


    Natomiast jesli zrobicie sobie Gniazda chowane w scianie tak zwany Hide-a-hose to macie wszystko to co wyzej + komfort brak 9m weza ktory trzeba gdzies trzymac i ciagania go po pietrach i szybkosc odkurzania -waz dostepny pod reka w poblizu gniazda. Wydac jednak trzeba niestety okolo 1000-1500 zl wiecej ale w porownaniu z kompletna Hydraulika w domu jednorodzinnym koszt 5000 tys zl za odkurzacz(full opcja) a hydraulika full opcja(z lazienkami, kotlownia, grzejnikami) okolo 40-50tys zl.
    Cytuj
  • Karramba 4 sie 2011, 16:45
    A czy ktoś może się podzielić relacją z tego jak wygląda proces instalacji takiego odkurzacza centralnego? Chodzi mi o wolnostojący domek, już wybudowany, a nawet dosyć stary. Da radę jakichś większych kłopotów to założyć?
    PS.: widzieliście w jakich cenach można już dostać odkurzacze roboty-samojezdne? Kiedyś 4000zł, a tutaj najtańszy niewiele ponad 300zł kosztuje, pewnie słabe to, ale jednak.
    Cytuj
  • Bambuss 26 sie 2011, 14:31
    moim zdaniem znacznie bardziej to się przydaje, niż centralny. Plus rzeczywiście, jest też kwestia, jak napisał ktoś nade mną „dziur w ścianach”, co mnie zniechęca.
    Cytuj
  • dawid75 6 gru 2011, 9:18
    Witam! Uważam, że warto. Niedawno wybudowałem sobie dom i znajomy polecił instalację takiego odkurzacza. Raz- rośnie wartość domu, jeśli się ma taką instalację, dwa- jest dużo wydajniejszy i wygodniejszy od tradycyjnego odkurzacza. Moje dzieci mają alergie więc do mojej decyzji przyczynił się też czynnik usuwania wszelkiego rodzaju alergenów i nieczystości przez ten odkurzacz. Koszty nieduże: sprawdź sobie odkurzacze firmy np. Columbiavac. Najwyższej klasy sprzęt w cenie naprawdę przystępnej. U mnie działa wzorowo.
    Cytuj
  • 12 gru 2011, 16:12
    ale w przypadku systemu odkurzacza centralnego, to w grę wchodzi nie tylko koszt samego urządzenia, ale przecież i dostosowania domu do jego użytkowania. Nie powiecie mi przecież, że to jest kwota bez znaczenia... a jeszcze nie wiem do końca, jaki to ma pobór energii... wolę jakiś tradycyjny o dużej sile ssania
    Cytuj
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum