Favore.plForumRemonty, budowa, wnętrza i ogrody

Piec na pelet czy ekogroszek?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Piec na pelet czy ekogroszek?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Kajakarz 29 wrz 2012, 20:43
    Jaki piec byście polecili?
    Taki do palenia na ekogroszek, pelety czy może jakieś inne paliwa?
    Słyszałem też, że można kupować kotły umożliwiające palenie i tym i tym - jakie to są dokładnie?
    Cytuj
  • styxia 9 paź 2012, 0:00
    Piec na oba paliwa da Ci pewną elastyczność, tak abyś mógł palić tym, które akurat jest tańsze. Jeśli jednak musisz zdecydować się na jedno z tych dwóch paliw, to bez wątpienia warto zainwestować w pellet. Cenowo wychodzi porównywalnie, jest to jednak paliwo ekologiczne, odnawialne, mniej dymi i praktycznie nie ma po nim popiołu. Kotłownia będzie zatem wyglądać jak cywilizowane miejsce, a nie jak przodek w kopalni, w dodatku piece na pellet są mniej awaryjne.
    Cytuj
  • Andrzej_Wysocki 11 paź 2012, 20:39     (ostatnio zmieniony przez autora 11 paź 2012, 20:40, w całości zmieniany 1 raz)
    Witam!

    Polecam palenie pelletem gdyż jednym z jego najistotniejszych parametrów jest znikoma ilość popiołu po spaleniu.
    Po spaleniu 1 tony pelletu Stelmet LAVA pozostanie ok. 3,5 kg popiołu, natomiast OLIMPU – ok. 2,4kg.

    Porównując do tego ekogroszek - po owym pozostaje 90kg popiołu, którym nie można –tak, jak popiołem uzyskanym
    z pelletu nawieźć ogródka, więc pojawia się koszt utylizacji!
    Pellet to ekologiczne paliwo z biomasy- ze względu na właściwości energetyczne - zaliczany jest
    do najbardziej efektywnych źródeł energii, wykorzystywane do ogrzewania domów i innych pomieszczeń.

    Pellety Stelmetu przekraczają parametry wartości opalowej wymagane przez certyfikaty DIN oraz DINPlus.
    Dla pelletu LAVA ta zawartość to ok. 19,00 MJ/kg a dla pelletu OLIMP ok 20,00 MJ/kg, (wartość opalowa
    była wyższa niż 18,00 MJ/kg)

    Pozdrawiam,

    Andrzej Wysocki
    _____________________________
    eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP
    Cytuj
  • Patryk85 14 paź 2012, 20:39
    Ja mam piec na ekogroszek, ale ostatnio czytam dużo o pellecie i mam zamiar zainwestować w zmianę.


    A gdzie w województwie Mazowieckim można kupić Państwa pellet?
    Cytuj
  • lukasz_571 15 paź 2012, 14:24
    Witam, ja mam piec z podajnikiem ślimakowym model kmb-rp plus od Pana Witkowskiego i kocioł pozwala na spalanie i ekogroszku i pelletu. Myślę że powinieneś się zastanowić nad taką wersją, która CIe nie ograniczy do jednego paliwa.
    Cytuj
  • beroniq 11 lis 2012, 12:44
    ja stosuję pellet Olimp, jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny niż ekogroszek, poza tym nie brudzi.
    Cytuj
  • Romek61 11 lis 2012, 15:51
    Witajcie,

    z tego co zauważyłem to palenie pelletem jest w miarę ekonomiczne jak i niemal bezobsługowe zobaczymy jak to będzie dalej.
    Cytuj
  • Andrzej_Wysocki 11 lis 2012, 22:57
    beroniq napisał:ja stosuję pellet Olimp, jest zdecydowanie bardziej ekonomiczny niż ekogroszek, poza tym nie brudzi.
    Witam!

    Czy robił Pan jakieś porównania z innymi pelletami bądź ekogroszkiem?
    chętnie wysłucham uwag!

    Pozdrawiam

    Andrzej Wysocki
    _____________________________
    eRzecznik pelletów Stelmet: LAVA, OLIMP
    Cytuj
  • gniezd 13 lis 2012, 15:28
    Romek61 napisał:Witajcie,

    z tego co zauważyłem to palenie pelletem jest w miarę ekonomiczne jak i niemal bezobsługowe zobaczymy jak to będzie dalej.
    Też tak zauważyłem, a dodatkowo poczytałem kilka opinii ludzi, którzy używają pelletu i to były bardzo dobre opinie. Sam się zacząłem zastanawiać czy nie zacząć używać pelletu.

    Cytuj
  • Andrzej_Wysocki 13 lis 2012, 22:07
    gniezd napisał:Też tak zauważyłem, a dodatkowo poczytałem kilka opinii ludzi, którzy używają pelletu i to były bardzo dobre opinie. Sam się zacząłem zastanawiać czy nie zacząć używać pelletu.
    Witam!

    Jakiego ogrzewania używa Pan obecnie?
    Cytuj
1 2 3 4 5 z 5  
Remonty, budowa, wnętrza i ogrody - dyskusje na forum