Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Jaki sprzęt potrzebny jest do wideofilmowania

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaki sprzęt potrzebny jest do wideofilmowania

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • MocyCios 29 maj 2011, 8:40
    Amatorsko interesuję się fotografią i filmowaniem. Zastanawiałem się nad otworzeniem działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług wideofilmowania i fotografii podczas ceremonii ślubnych i innych imprez rodzinnych.
    Ciekawi mnie czy do tego typu działalności potrzebny jest jakiś wypasiony sprzęt czy wystarczy ten z dolnej półki, i jaki jest koszt zakupu.
    Cytuj
  • Eru 29 maj 2011, 10:46
    Na pewno będziesz potrzebował kamerę i to już najlepiej HD z wbudowanym dyskiem twardym. Na początek najlepiej jednak zacząć od imprez rodzinnych we własnym gronie. Ponagrywać, przetworzyć i rozdać płytki DVD do oceny. I tak proponowałbym parę razy. Nawet jak coś pójdzie nie tak, to w końcu rodzinka nie obrazi się.
    Cytuj
  • 7Dekoder 29 maj 2011, 14:19
    Być może zanim człowiek wkręci się jakieś środowisko to dobrze byłoby je najpierw poznać. Najlepiej zacząć od jakiegoś kursu na temat filmowania i technik jakie się stosuje. Dobór sprzętu to kwestia wtórna i zależy od zasobności portfela. Co komu po najlepszym sprzęcie jak nie będzie wiedział jak go dobrze wykorzystać. I dopiero po tym można myśleć o szukaniu zleceń, choć konkurencja jest duża.
    Cytuj
  • DjBram 29 maj 2011, 15:22
    W sumie kurs na początek to dobry pomysł. Nie musi go przeprowadzać spec od efektów specjalnych tylko praktyk. Takie kursy są najbardziej wartościowe. Zobacz np. na taką propozycję:
    Poznaj tajniki pracy jako kamerzysta ślubny
    [url=http://www.filmowanie-video.pl/?wideofilmowanie-kursy---poznaj-tajniki-pracy-jako-kamerzysta-slubny,72]link[/url]

    Między innymi dowiesz się:

    Jaki sprzęt oprócz kamery jest Ci naprawdę potrzebny do uruchomienia usług wideofilmowania (unikaj przerostu formy nad treścią)
    Jak zbudować atrakcyjną ofertę na wideofilmowanie.
    Na co zwracać szczególną uwagę podczas rozmów z przyszłymi Klientami.
    Jak reklamować swoje usługi i pozyskać Klientów (prasa, web, reklamy i promocje, targi ślubne)
    Jakie panują trendy w filmie ślubnym
    oraz wiele innych...

    Cena ujdzie, a do tego praktyka na weselu, co i jak.
    Cytuj
  • Holo_gram 29 maj 2011, 15:50
    Ceny sprzętu mogą wprawić w arytmię serca. Profesjonaliści używają aparatów gdzie sam obiektyw kosztuje tyle co samochód?
    Ale to oczywiście jakieś sesje supermodelek czy coś w tym rodzaju.
    Do filmowania też będzie potrzebny sprzęcior z wyższej półki cenowej. Wystarczy popatrzeć się na jak filmowcy się reklamują i na tej podstawie zorientować się co mają. A głównie mają kamery Sony i Cannon.
    Jedna z firm podała na swojej stronie, że używa do filmowania Canon XH-A1 oraz Sony HDR-XR520. Wystarczy poszukać ile to kosztuje. A to oczywiście nie wszytsko.
    Cytuj
  • ArtDceco 29 maj 2011, 17:21
    Kiedyś nagrywało się na kasety VHS, później na płyty CD, następnie na DVD a teraz to już na Blue ray. Ceny nagrywarek tych ostatnich są spore bo coś koło 1 tys. zł. Same nośniki też do najtańszych nie należą.
    Cytuj
  • Telemaniak 29 maj 2011, 19:10
    W zeszłym roku byłem na ślubie i widziałem dwóch kamerzystów. Myślałem że to różne firmy, ale okazało się że nie.
    Pytam się więc po co im dwie kamery. Odpowiedź tak oczywista, że aż mnie zamurowało - a jak pan sądzi, kiedy jedna kamera się popsuje, to zawsze zostaje druga. Co powiedzieć państwu młodych, żeby jeszcze raz wzięli ślub jak chcą mieć pamiątkę z uroczystości.

    I trudno się nie zgodzić. Głupio by było powiedzieć klientowi, sorry ale filmu nie ma bo kamera siadła. A dwie kamery to podwójny wydatek i konieczność współpracy drugiej osoby, co pociąga koszty.
    Cytuj
  • Watcher 29 maj 2011, 19:48
    Konkurencja jest przeogromna. Zobacz na liczbę ofert na favore.pl
    http://www.favore.pl/cat13111410_sluby-wesela.html

    Patrząc się na nie to wideofilmowanie jest tylko częścią ich usług.

    Taki materiał trzeba zmontować (mocny komputer + soft), nagrać na płyty w kilku kopiach i aby płyty jakoś ładnie wyglądały. Do tego zdjęcia robione podczas uroczystości czy jakiejś imprezy (droga lustrzanka). I na końcu wychodzi, że na sam sprzęt trzeba mieć ze 20-30 tys. zł.
    Cytuj
  • MocyCios 29 maj 2011, 21:44
    Nie żebym był jakoś mocno napalony na taką działalność, tylko zastanawiało mnie ile na początek trzeba wyłożyć. Sprzęt amatorski ale ten lepszy też nie jest tani. Zwykły dobry kompakt to koszt ok 1000 zł, a stary model lustrzanki to 1400-1500 zł.
    To ile musi kosztować sprzęt profesjonalny i to mnie ciekawiło oraz to czy to się w ogóle opłaca.
    Cytuj
  • Biznesmenik 29 maj 2011, 23:11
    Na dwoje babka wróżyła. Na sprzęcie się nie znam, ale finansowo to albo musi być lukratywny biznes (ilość ofert), albo ludzie są zdesperowani i imają się wszystkiego wychodząc z założenia, że to łatwa kasa.
    Gdyby na sprzęt potrzeba było te 30 tys. zł (a pewnie więcej) i od każdego wesela zarabiać po 1500 zł to tak gdzieś pół roku do roku i sprzęt się zwraca. A trzeba jeszcze zarobić na życie, na opłaty itp.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum