Favore.plForumSprzęt elektroniczny, fotografia

Jaką konsolę przenośną wybrać

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jaką konsolę przenośną wybrać

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Levyx 5 cze 2011, 12:02
    W temacie jestem zielony to od razu zaznaczam, choć na sprzęcie się znam (ale nie takim). Chciałbym na urodziny siostrzeńca kupić mu przenośną konsolę do gier, tylko nie wiem jaką. Jest jakaś Sony i Nintendo, albo inne o których nie słyszałem. Cena ma być nie wygórowana i wiadomo dużo gierek.
    Cytuj
  • Matryca4 5 cze 2011, 12:51
    I nic dziwnego, że tylko o tych słyszałeś. To dwie najpopularniejsi producenci konsol przenośnych. Sony ma swoje Play Station Portable - PSP a Nintendo DSi (następca wersji Lite). Obie konsole powinny być dobre, choć ostatnio Nindento wprowadziło coś nowego na rynek przenośnej rozrywki.
    Cytuj
  • TechNews 5 cze 2011, 14:21
    Sony PSP wygląda zdecydowanie bardziej nowocześniej od Nintendo DSi i większość gierek jest podobna co na wersję stacjonarną.
    Ale w marcu 2011 na rynek weszła (czy wszedła???) konsola Nindento 3DS i nie trudno zgadnąć co oznacza 3D. Konsolka umożliwia odtwarzanie filmów 3D. Nintendo zawarło porozumienia z na dostarczanie materiału z wytwórniami Warner Bros, Disney oraz DreamWorks. Co więcej konsola jest kompatybilna z poprzednimi modelami a to oznacza spory rynek gier.
    Cytuj
  • Frazer30 5 cze 2011, 16:42
    Wystarczy jednak popatrzeć na ceny konsolek aby ochota na tanią rozrywkę przeszła.
    O ile PSP i DS kosztują mniej więcej tyle samo ok 500 zł, to 3DS blisko 1000 zł. Może coś nowszego jest bardziej odjazdowego, ale kosztuje tyle co stacjonarna konsola, a za takie pieniądze to proponowałbym jakiegoś Xboxa 360.
    Cytuj
  • HDTV 5 cze 2011, 17:26
    W zasadzie to nie ma większej różnicy. Zabawa na takich urządzonkach jest przednia, ale to głownie dla dzieci, choć sporo dorosłych ma takie gadżety. Siedzą sobie po parkach i grają. Nie ma sensu kombinować którą kupić, bo każda ma swoje wady i zalety.
    Też przychylam się do opinii, że PSP ma ładniejszy design.
    Cytuj
  • Levyx 5 cze 2011, 21:08
    A orientujecie się ile kosztują gry na takie konsole, bo na te stacjonarne to mocno przesadzają - po 200 zł. Mniemam, że te na te przenośne są tańsze?
    Cytuj
  • MixMax 5 cze 2011, 23:52
    Tańsze tańsze i to sporo. Kosztują coś koło 40 zł dla PSP, ale nie wiem czy warte swojej ceny.
    Cytuj
  • CellPS3 6 cze 2011, 7:53
    Tendencja jest taka, że spada sprzedaż sprzętu stacjonarnego na rzecz tego mobilnego. 2/3 sprzedawanych komputerów to notebooki, a 5 lat temu było na odwrót. I tak samo będzie z rozrywką. Człowiek będzie chciał mieć coś takiego przy sobie aby się rozerwać.
    Nawet biznesmeni mają konsolki do gier, aby podczas podróży oderwać się od pracy.

    Dwaj głowni gracze proponują dwa dobre produkty. Nintendo zaoferowało coś nowego, ale Sony też za niedługo wyda następce PSP czyli PSP Vita. Za niedługo oficjalnie podadzą datę premiery i ceny. Vita ma także mieć główny ekranik o przekątnej 5 cali wyświetlający obraz w rozdzielczości 960x544 pikseli w 16 milionach kolorów. Vita będzie mieć wbudowane dwie kamery, jedną z przodu, drugą z tyłu urządzenia, a także żyroskop. Będzie można dzięki temu np. sterować piłką ruszając konsolą.
    Cytuj
  • FireWaLL 6 cze 2011, 8:52
    Są jeszcze takie konsolki po 100 zł typu Genius HEEHA 200 czy Video Overmax, ale poziom gierek szkoda wspominać. To już na telefon komórkowy są lepsze.
    Cytuj
  • tetete 9 sty 2012, 12:50
    nie wiem czy temat wciąż jest aktualny, ale jak szukasz przenośnej konsoli to chyba najlepiej póki co PSP wybrać, poszukaj sobie jakiegoś sklepu gdzie jest niedroga, z tego co ostatnio widziałam to Magiczna Planeta miała PSP w dobrej cenie więc zerknij czy wciąż tak jest uśmiech a psp jest fajne poręczne i możesz sobie podłączyć do tv etc.
    Cytuj
1 2 z 2  
Sprzęt elektroniczny, fotografia - dyskusje na forum