Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

JAK SIĘ UCZYĆ, ŻEBY SIĘ NAUCZYĆ?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

JAK SIĘ UCZYĆ, ŻEBY SIĘ NAUCZYĆ?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • translatore 30 sty 2013, 7:11
    czy znacie jakieś skuteczne i sprawdzone metody nauki? Jak radzicie sobie z nauką? W Internecie jest wiele poradników, ale wydaje się, że ten Pomocnik zwiera wiele cennych wskazówek A jakie są wasze doświadczenia w tym temacie?
    Cytuj
  • jurikis 30 sty 2013, 9:19
    Jak ja chodziłem do szkoły to najważniejsze rzeczy podkreślałem na jakiś kolor, żeby był bardziej zauważalny, a później się tego uczyłem na pamięć. Taka była metoda mojej nauki uśmiech


    Cytuj
  • 12 sie 2013, 18:48
    Polecam zapoznać się z tym tematem[url=http://forumezoteryczne.pl/ogolne-rozmowy/jak-sie-skutecznie-i-szybko-uczyc-jezykow-obcych/] sposoby nauki[/url]
    Mnie to pomogło i to bardzo uśmiech
    Cytuj
  • Jyss 13 sie 2013, 8:38
    Ja uczę się metodą ściąg i wiem że mi to służy, wcześniej przepisuje je kilka razy i tym samym też utrwalam sobie wiedze, zakreślacze to też przydatne bestie.
    Cytuj
  • 19 sie 2013, 8:33
    Jak się uczyć, żeby się nauczyć? - systematycznie uśmiech
    Jeżeli cały czas będziemy mieć styczność z materiałem, będzie łatwiej uśmiech
    Cytuj
  • 8 wrz 2013, 23:08     (ostatnio zmieniony przez autora 20 wrz 2013, 14:11, w całości zmieniany 1 raz)
    jurikis napisał:Jak ja chodziłem do szkoły to najważniejsze rzeczy podkreślałem na jakiś kolor, żeby był bardziej zauważalny, a później się tego uczyłem na pamięć. Taka była metoda mojej nauki uśmiech
    Akurat uczenie się na pamięć raczej nie jest najlepszą metodą nauki, bo zdobyta w ten sposób wiedza szybko wylatują z głowy. Też stosowałam podkreślanie kolorami, ale w moim wykonaniu zaznaczone było wszystko poza spójnikami język Ja polecam czytanie tekstu, a później po przerobieniu niewielkiej partii materiału powtarzanie tego co się zapamiętało. Dobrą metodą jest też uczenie się w grupie, ale niezbyt duże, i wspólne omawianie tematu. Ważne by rozumieć treści, które mamy przyswoić.
    Cytuj
  • konwalia23 14 wrz 2013, 12:38     (ostatnio zmieniony przez autora 21 wrz 2013, 13:15, w całości zmieniany 1 raz)
    Ja jestem wzrokowcem, więc łatwiej mi przyswoić informacje w postaci pisanej. Poza tym zauważyłam, że nauka idzie mi dużo szybciej kiedy czytam coś chodząc. Dziwna zależność, ale w moim wypadku występuje przymrużenie oka
    Cytuj
  • Nordegal 17 wrz 2013, 10:36
    Ja najlepiej się uczę nie czytając a pisząc własnie przymrużenie oka Dlatego robie ściągi i przepisuje je po milion razy, w międzyczasie też czytam wiadomo i picuje zakreślaczem. Moja siostra skolej najlepiej utrwala wiedzę w ruchu, wiec wiele razy przyłapywałam jej na naucze chemii chodzącą dookoła stołu. Jak widzisz jest to kwestia indywidualna, popróbuj różnych metod i na pewno znajdziesz tą dobra dla Ciebie.
    Cytuj
  • kerkos 5 lis 2013, 8:53
    Nauka powinna się opierać przede wszystkim na ciągłym treningu i analizach. Należy powtarzać to co danego dnia się uczyliśmy, a następnie szukać praktyki. Teoria nie daje kompletnie nic w momencie, kiedy nie została przećwiczona we właściwy sposób w firmie. Tak naprawdę żadna teoria nie będzie wam dawała przewagi w pracy. Takie są realia.
    Cytuj
  • 5 gru 2013, 9:32     (ostatnio zmieniony przez autora 5 gru 2013, 9:33, w całości zmieniany 1 raz)
    Zgadzam się jak najbardziej. To co się nauczymy należy od razu przećwiczyć praktycznie. Tylko w taki sposób zapamiętamy coś na dłużej przymrużenie oka
    Cytuj
1 2 z 2  
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum