Favore.plForumSzkoły, kursy, szkolenia, korepetycje

SPOSOBY NAUKI ANGIELSKIEGO, strona 9

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

SPOSOBY NAUKI ANGIELSKIEGO

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • lubiejescpizze 22 mar 2015, 23:35
    ja się uczę samemu, z fiszek uśmiech
    Cytuj
  • Daria05 23 mar 2015, 9:13
    Maja_en napisał:Filmy, seriale, książki - obcowanie z taką oryginalną kulturą faktycznie może być pomocne, o ile robimy to świadomie - zwracamy uwagę na nieznane słówka, staramy się zapamiętać ich użycie w kontekście itd.
    Słuszne spostrzeżenie. To duża pomoc, jednak nie zastąpi regularnej nauki na kursie językowym. Nie jestem przekonana jak to wygląda z tym świadomym zwracaniem uwagi na nieznane słówka. W końcu jak oglądam film to raczej skupiam się na fabule.
    Cytuj
  • mariank 23 mar 2015, 12:28
    Tak najlepiej warto robić to wielotorowo. Nie opierać sięj edynie na filmach i serialach, ale wzbogacać je o wspominae fiszki, rozmowy z obcokrajowcami. Mi wiele pomogły tzw spotkania z angielskim, gdzie przy kawie lub piwe po prostu gada się z obcokrajowcami, bądź też z polakami - ale wyłacznie po angielsku uśmiech
    Cytuj
  • fajqa 25 mar 2015, 8:29
    lubiejescpizze napisał:ja się uczę samemu, z fiszek uśmiech
    nie jest to zła metoda, ale wymaga samodyscypliny. Uczyłem się sam w ten sposób ale chodziłem też do Empiku, na prywatnej lekcje także. I jednak szkoła językowa jest najskuteczniejsza bo to jednak kontakt z innymi, możliwość wymiany opinii i utrwalanie materiału. Wiadomo, że część pracy także należy wykonywać samodzielnie w domu by utrwalić materiał.
    Cytuj
  • pabiakos 13 kwi 2015, 12:20
    Ja chyba nie dałbym rady samemu się uczyć, nie mam dość samodyscypliny. Jak nie mam bata nad sobą w postaci prowadzącego zajęcia i kartkówek to się nie zmotywuję uśmiech Dlatego jak dla mnie najlepszą opcją na naukę są kursy- ważne tylko żeby dobrać odpowiedni poziom dla siebie, bo na zbyt niskim poziomie nic nowego się nie nauczymy, a na zbyt wysokim nic nie zrozumiemy uśmiech
    Cytuj
  • quato 23 kwi 2015, 11:07
    pabiakos napisał:Ja chyba nie dałbym rady samemu się uczyć, nie mam dość samodyscypliny. Jak nie mam bata nad sobą w postaci prowadzącego zajęcia i kartkówek to się nie zmotywuję uśmiech Dlatego jak dla mnie najlepszą opcją na naukę są kursy takie jak obozyi kolonie językowe za granicą - ważne tylko żeby dobrać odpowiedni poziom dla siebie, bo na zbyt niskim poziomie nic nowego się nie nauczymy, a na zbyt wysokim nic nie zrozumiemy uśmiech
    Taki kurs zagraniczny to faktycznie fajny sposob na polaczenie przyjemnego z pozytecznym - z jednej strony uczymy sie jezyka, a z drugiego mamy mozliwosc odwiedzenia nowych, ciekawych miejsc uśmiech Mi marzylby sie taki wyjazd do Hiszpanii, ale pewnie niepredko bede sobie mogl na cos takiego pozwolic.
    Cytuj
  • zataraa2 23 kwi 2015, 19:26
    Podziwiam osoby, które potrafią się same zmobilizować do nauki. Ja wybrałam pójście do Speak Up, z kilku powodów. Do samodzielnej nauki miałam słomiany zapał, a tak płacąc jednak wiedziałam, że trzeba się wziąć do nauki, po drugie obecność grupy też działała na mnie motywująco,jakoś łatwiej mi się uczy. Wcześniej miałam też wymówkę że ciężko będzie naukę języka pogodzić z pracą itp, ale tutaj zajęcia można było pod siebie dostosować więc i ta wymówka odpadła
    Cytuj
  • sloneczko9 25 cze 2015, 7:35     (ostatnio zmieniony przez autora 30 cze 2015, 9:12, w całości zmieniany 1 raz)
    Niestety ale nie da się nigdy samemu dobrze nauczyć języka obcego. Nie jest to takie proste bo jednak to czego uczymy się z książek nie da się ta łatwo przenieść na język mówiony. Zwykle jest on bardzo rożny od tego co się uczymy na co dzień.

    Zastanawialiście się może nad wyjazdowym kursem języka angielskiego ? Sama jestem zdania,że jest to naprawdę świetna sprawa. Na takim kursie człowiek może się nauczyć o wiele więcej niż normalnie.

    Obecnie takie intensywne kursy języka za granica prowadzi EF : http://www.ef.pl/top/intensywny-kurs-angielskiego/ - na tej stronie możecie sobie o tym poczytać.
    Cytuj
  • Daria05 25 cze 2015, 10:56
    Obozy językowe mogą być ciekawe. Empik school ma obozy językowe dla dzieciaków w kilku ciekawych zakątkach Polski, czyli łączenie przyjemnego z pożytecznym. Taka wakacyjna nauka, może przydać się do odświeżenia języka lub na dobry start, bo języka nie da się nauczyć przez tydzień czy dwa.
    Cytuj
  • tymmko 15 lip 2015, 22:11
    Nie zawsze wyjazd jest gwarancją dobrego nauczenia się języka, wszystko zalezy od tego gdzie i na jak długo jedziemy i co będziemy robić, szkoła językowa to wg mnie lepsza opcja
    Cytuj
Szkoły, kursy, szkolenia, korepetycje - dyskusje na forum