więcej
licytacje nie podlegają pod ustawę o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.
Art. 16.
1. Przepisów o umowach zawieranych na odległość nie stosuje się do umów:
10) sprzedaży z licytacji.
Czyli jak ktoś licytuje towar nawet w sklepie za pośrednictwem platformy aukcyjnej to nie dostanie żadnego pisemnego potwierdzenia warunków transakcji.| Dodano: 14 lut 2011, 17:02
więcej
Rankingi kont są sporządzane w oparciu o jakieś założenia co i ile się będzie wypłacać z konta czy przelewać. Dlatego konto tanie może stać się drogie lub na odwrót. Dlatego tak ważne jest policzenie sobie samemu lub wykupienie pakietu.| Dodano: 11 lut 2011, 1:20
więcej
Nie jest to też aż taki dochodowy biznes dla pożyczającego/inwestora.
Dochód pochodzący z odsetek jest oczywiście opodatkowany 19% podatkiem Belki bez uwzględniania kosztów uzyskania dochodu !!!
I to jest tak, że najpierw serwisy pobierają należne im prowizje - każdy ma tabele ile, a z tego co zostanie, pożyczkodawca musi zapłacić podatek na koniec każdego roku podatkowego. Zdarzyć się zatem może , że inwestor będzie zmuszony dopłacić do pożyczki z własnej kieszeni, ze względu na zobowiązania względem fiskusa. Czyli wyjdzie na tym jak Zabłocki na mydle.| Dodano: 6 lut 2011, 12:10
więcej
Korzystanie z takiej księgowości przypomina trochę wystawianie towaru na aukcji . Do dyspozycji klientów jest biuro obsługi udzielające nielimitowanych porad z zakresu księgowości. Podstawowe operacje są bardzo intuicyjne i wspierane przez system multimedialnych prezentacji obrazujących krok po kroku działanie serwisu.
Użytkownicy serwisu księgowości internetowej otrzymują dostęp do panelu, w którym mogą prowadzić dokumentację, wystawiać faktury i drukować deklaracje podatkowe. Dostęp do tego jest z dowolnego komputera w internecie. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania w komputerze.
| Dodano: 30 sty 2011, 19:49
więcej
Te wyroki SN są w ogóle śmieszne. Raz sąd mówi jedno innym razem co innego. Na przykład w wyroku z 19 marca 1998 roku OSNP 1999/5/163 SN powiązał ciężkiego naruszenia obowiązków pracowniczych ze narażeniem interesów pracodawcy. Czyli pracownik, który naraża firmę na straty może dostać dyscyplinarkę.
I minął rok z hakiem i SN odwrócił kota ogonem. W wyroku z 4 sierpnia 1999 r. (OSNPiUS 2000/22/813) stwierdził że stopień zagrożenia interesów pracodawcy działaniem pracownika nie wpływa na ocenę rodzaju i stopnia winy jako przesłanki rozwiązania stosunku pracy na podstawie art. 52 k.p.
I co? Nie wiadomo jak to w końcu jest. Co sprawa to inne orzecznictwo.
| Dodano: 1 lut 2011, 10:59
więcej
W umowie o dzieło są trzy metody wyboru ustalania kosztów:
ryczałt - 20 proc. (najprostsza metoda),
Rzeczywiste koszty - tu należy prowadzić niemal księgowość i zbierać na wszystko rachunki.
50 proc. koszty - tu faktycznie urzędy skarbowe często wtrącają nos i mówią, że akurat nie można było zastosować tej metody.
A kiedy? Np. kiedy praca wykonywana przez pracownika, jest przedmiotem prawa autorskiego, a więc spełnia przesłanki utworu określone w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych. To samo odnosi się do zleceniobiorców.| Dodano: 24 sty 2011, 18:09
więcej
Tę umowę najlepiej przesłać pocztą (listem poleconym) a jeszcze lepiej samemu pójść do urzędu skarbowego. Tam pewnie zrobią kopię, strzelą parafkę i umowa zarejestrowana. A po 3 miesiącach kontrola.| Dodano: 21 sty 2011, 19:18
więcej
Dobry krawiec czy projektant od razu rozpozna fachowca. Czytałem kiedyś taką historyjkę, że kiedy Andrzej Wajda został członkiem Akademii Francuskiej, musiał na uroczyste zaprzysiężenie włożyć bogato zdobiony frak, zaprojektowany ponad 200 lat temu przez nadwornego malarza Napoleona.
Wajda aby uszyć sobie coś takiego skorzystał z usług istniejącej od 1946 r. krakowskiej pracowni krawieckiej. Podczas paryskiej ceremonii polski reżyser zauważył, że bacznie przygląda mu się Pierre Cardin. Po zakończeniu części oficjalnej Cardin podszedł do Wajdy i powiedział: „Musi pan mieć doskonałego i bardzo drogiego krawca”. Po czymś na co nikt inny nie zwraca uwagi francuski projektant rozpoznał najwyższą klasę krawiectwa.
| Dodano: 24 sty 2011, 17:21
więcej
I tak jest lepiej niż w Grecji. rząd daje waloryzację. A jakby miał zabrać 10 % emerytury bo powiedziałby, że nie ma pieniędzy i wybór jest prosty - albo obcinamy emerytury, albo nie ma kasy na ich wypłatę.
Suchocka tak kiedyś zrobiła obniżając podstawę obliczania ze 100 % do 93 %. Teraz następuje wyrównywanie stopniowe w ramach tzw. starego portfela.
Nie narzekajcie. | Dodano: 26 sty 2011, 22:23
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie. Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.