więcej
No te dystrybutorzy kart wciskają kit o zwolnieniu. Już od 7 lat obowiązuje interpretacja Ministerstwa Pracy (DUS 400 169 WB/04). W myśl tego stanowiska ze zwolnienia korzystają bony które są wymieniane na posiłki np. barach czy innych lokalach gastronomicznych.
Takie bony realizowane w sklepie czy markecie ze zwolnienia nie korzystają i trzeba to jasno powiedzieć. Oczywiście w żadnym przypadku bon czy karta nie może służyć do zakupu alkoholu.
Gdyby bon (tu karta) była finansowana z ZFŚS to sprawa byłaby o wiele prostsza, bo wtedy ulfa byłaby niejako z automatu.| Dodano: 27 lis 2011, 22:47
więcej
To już od jakiegoś czasu krąży, i jak to z nowościami bywa, trzeba wczytać się w to co napisali drobnym druczkiem.
Nikt przecież nie da rabatu rzędu kilkuset złotych w taki prosty sposób. Pewnie będzie trzeba kartą na okrągło obracać, aby w ogóle coś mieć.| Dodano: 11 lis 2011, 16:35
więcej
ZUS też powinien poszukać oszczędności u siebie. 50 tys. urzędników to połowa stanu polskiej armii po reformie. To daje do myślenia.
Być może powinno się wypłacić wdowcom jakąś część tego co płacili w formie składek, ale nie może być tak, że po 50 masz rentę przyznaną na 30 lat. To jest po prostu niesprawiedliwe.
| Dodano: 30 paź 2011, 18:11
więcej
W sumie za lokatami najlepiej rozejrzeć się w mniejszych bankach, chociaż nawet PKO na swoim koncie oszczędnościowym nie odstaje za bardzo od innych banków. Do nie dawna PKO był tak skąpy, że założenie tam lokaty oznaczało realną stratę kasy.
Jeszcze Pekao się opiera i daje nieco ponad 2% na lokacie ... brutto.| Dodano: 25 paź 2011, 11:30
więcej
Jeśli już to gmina zawiesza wydanie decyzji na maks. 10 miesięcy. Mówi o tym art 62 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Po tym terminie musi zdecydować, wydać zgodę lub odrzucić wniosek.| Dodano: 24 wrz 2011, 20:49
więcej
Ja chciałem zwrócić uwagę, że cytowana wyżej ustawa z 1992 roku już nie obowiązuje. Zastąpiła ją ustawa o grach hazardowych - Dz.U. 2009 nr 201 poz. 1540 ze zm.
Sens został taki sam, ale to nie jest tak, że każdy konkurs to od razu loteria.
Ewentualnie, aby nie gmatwać sprawy albo lepiej zorganizować loterię, albo takie zadanie zlecić firmie, która czymś takim się zajmuje. Jest ich trochę na rynku.
| Dodano: 15 wrz 2011, 20:27
więcej
Tylko jeden mankament - zawiesić firmę mogą tylko ci co nie mają zatrudnionych pracowników. Jesli masz pracowników to hmmm trzeba ich zwolnić co może nie być takie łatwe.| Dodano: 26 lip 2011, 12:45
więcej
A takie buty. Wiem, że często ZUS podważa zawieranie umów o pracę, jako zawarte w celu wyłudzenia świadczeń, ale o kwestionowaniu podstawy jeszcze nie słyszałem. Wydaje się - na logikę - że skoro może umowę kwestionować do podstawę naliczania składek też. Ale to jest tylko mój domysł.| Dodano: 17 lip 2011, 20:49
więcej
Roletki to fajna sprawa lepsze są od żaluzji, tylko sporo droższe. Jak ja zamawiałem roletki to wybierałem materiał i wzór. Jeden z nich w takie statki kosztował 1000 zł za metr, tylko już nie pamiętam bieżący czy kwadratowy. Po podliczeniu kosztów wyszło mi, że roletki byłyby droższe niż okna !!!. Ostatecznie zdecydowałem się na tańsze, tylko mogłem wziąć ciut ciemniejsze, bo te choć ciemno wyglądają , to jak słońce zaświeci to jednak w pokoju jest jasno.
Pamiętam, że całość była opodatkowana 7 % Vat. Teraz to bym się mocno zastanowił czy kupować takie wynalazki przy 23% vat.| Dodano: 5 cze 2011, 21:57
więcej
tak jak w każdym sądzie bez względu na to czy jest to sąd cywilny, karny czy administracyjny strona przegrywająca płaci. W razie przegranej Izby Skarbowej to ona zwraca koszty.
W postanowieniu NSA wskazał, że zgodnie z art. 200 P.p.s.a. w razie uwzględnienia skargi przez sąd I instancji przysługuje skarżącemu od organu zwrot kosztów postępowania niezbędnych do celowego dochodzenia praw. Wniosek o przyznanie należnych kosztów należy zgłosić najpóźniej przed zamknięciem rozprawy bezpośrednio poprzedzającej wydanie orzeczenia (art.210 § 1 P.p.s.a.). Wobec powyższego uregulowanie wpisu sądowego nie musi wcale oznaczać utraty kwoty uiszczonej na poczet zainicjowanego przez stronę postępowania sądowego.
NSA 15 czerwiec 2010, I OZ 427/10
W ramach kosztów do zwrotu zalicza się np. koszty sądowe, przejazdy pełnomocników na rozprawy udokumentowane w sposób niebudzący wątpliwości oraz utracone zyski spowodowane koniecznością bycia na rozprawie. Ograniczeniem jest tu kwota zarobku adwokata lub radcy prawnego, ale jego wynagrodzenie jest już regulowane przez stawki. | Dodano: 29 maj 2011, 0:11
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie. Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.