Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Renta rodzinna dla wdowy / wdowca

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Renta rodzinna dla wdowy / wdowca

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Konsument 30 paź 2011, 11:25
    Nie rozumiem tego. ZUS tonie w długach, budżet dopłaca do tego interesu coraz więcej a tu okazuje się, że wdowa czy wdowiec może mieć po partnerze rentę, chociaż sam ma własną. To jakiś absurd który należy zlikwidować.
    Młody facet czy kobieta w sile wieku po 50 roku życia dostaje rentę często wysoką i bawi się, podczas gdy inni muszą ciężko za... no wiadomo co. I jak ZUS ma być wydolny finansowo?????
    Cytuj
  • 100euro 30 paź 2011, 12:11
    Dura lex sed lex jak to mówią, tylko Dura zamieniłbym na durne.
    Już kilka lat przymierzają się do likwidacji tego przywileju, ale jakoś nikomu to się nie udało.
    Wydajemy na renty rodzinne wdowie miliardy złotych rocznie, które spokojnie można by zainwestować w coś innego.
    Widać komuś bardzo zależy na tym, aby taki stan rzeczy się utrzymał.
    Cytuj
  • Eurodolar 30 paź 2011, 14:36
    Organizacje pracodawców o to apelują. Dzięki temu można by obniżyć np. inne obciążenia pozapłacowe, co przełożyłoby się na wzrost zatrudnienia.
    To faktycznie jest chore. Kobieta kończy 50 lat, mąż już nie żyje, a ona dostaje np. po 2 tys. zł renty i jeszcze może do tego dorobić. To nie jest system ubezpieczeniowy tylko czyste rozdawnictwo.
    Cytuj
  • Goldman 30 paź 2011, 18:11
    ZUS też powinien poszukać oszczędności u siebie. 50 tys. urzędników to połowa stanu polskiej armii po reformie. To daje do myślenia.
    Być może powinno się wypłacić wdowcom jakąś część tego co płacili w formie składek, ale nie może być tak, że po 50 masz rentę przyznaną na 30 lat. To jest po prostu niesprawiedliwe.
    Cytuj
  • Zusowiec 30 paź 2011, 19:59
    Tylko tu jest też inna patologia.

    Teraz jest tak, że kobieta, która nie ukończyła 50 lat i nie ma żadnego źródła utrzymania, ma prawo do okresowej renty rodzinnej. Może ją otrzymywać przez roku od dnia śmierci męża albo przez okres 2 lat, ale pod warunkiem że uczestniczy w szkoleniach mających na celu uzyskanie kwalifikacji do wykonywania pracy zarobkowej.

    I teraz taka sytuacja. Podczas szkolenia kończy 50 lat ... i może dostać rentę. Oczywiście szkolenie rzuca w cholerę, bo po co jej pracować. Za szkolenie zawodowe nie musi zwracać, a często są to nie małe pieniądze.

    Więc nie demonizujcie ZUS, bo to tylko instytucja wykonawcza, a nie ustawodawcza.
    Cytuj
  • Konsument 30 paź 2011, 20:26
    Mnie nikt nie przekona. takie renty powinny zniknąć i to jak najszybciej.
    ZUS ma już dziurę 65 mld zł, a na renty wdowie wydajemy 6 mld zł.
    To samo z rentami socjalnymi, gdzie zdolny do pracy ma rentę - kolejne 2 mld zł.
    Wyłudzone renty inwalidzkie - kolejne kilka miliardów.
    Wcześniejsze emerytury to już w ogóle worek bez dna.
    Cytuj
  • MandM 30 paź 2011, 21:15
    Do tego dopłaty do KRUS 12-13 mld zł w tym opłacona składka na NFZ za bogatych rolników.

    Gdyby tak wszystkie przywileje zebrać razem i skończyć z tym to pozapłacowe koszty spadłyby o 2/3 a może więcej.
    Byłyby środki na wzrost pracujących i stopa bezrobocia wyniosłaby może 5%.
    Po 3-4 latach mielibyśmy taki wzrost jak w Chinach, a Niemcy dogonilibyśmy za 15 lata a nie 50.
    Cytuj
  • czorny2503 4 sty 2012, 11:27
    mam pytanie uśmiech , np jak sie ucze zaocznie i mam rente po ojcu ,i np niezdam ze 3 x to dalej bd mi ja dawac?wielki uśmiech
    Cytuj
  • Brat_PIT 4 sty 2012, 12:51
    czorny2503 napisał:mam pytanie uśmiech , np jak sie ucze zaocznie i mam rente po ojcu ,i np niezdam ze 3 x to dalej bd mi ja dawac?wielki uśmiech
    Nie zdałaś, rozumiem egzaminów na uczelni?
    Dopóki uczelnia nie skreśli ciebie z listy studentów to ZUS będzie wypłacał rentę do ukończenia 25 lat lub do końca roku akademickiego po tej dacie.
    Cytuj
  • czorny2503 5 sty 2012, 10:40
    ze np nie zdalem z 1 klasy do 2 , i ze za rok znow im pokaze papierek ze jestem w 1 język
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum