Favore.pl

Informacje o użytkowniku "LexNext"

Informacje o użytkowniku "LexNext"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
17 maj 2011, 12:27
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 5
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Fundusz inwestycyjny w spadku a co z podatkiem
  • więcej To zależy co uznać za nonsens. Taki wykup jest trochę skomplikowany, bo różne fundusze mają inne zasady odkupywania jednostek. jest metoda LIFO, LILO i masa innych. Natomiast tu raczej chodzi i koszty nabycia jednostek i ceny ich odkupienia. Ten co kupił poniósł koszt, ale czy taki koszt poniósł spadkobierca? I o to rozbija się spór z fiskusem.
Dane osobowe a przetwarzanie w chmurze
  • więcej To nie tylko informacje handlowe ale także nasze własne. Rejestrując się na facebooku czy innym zagranicznym portalu nie wiemy do czego zostaną wykorzystane nasze dane np, imię, e-mail czy nawet fotografie. Nawet kasują konto kasujemy tylko możliwość dostępu do danych, które dalej na portalu są. Celem nowej strategii UE w sprawie ochrony danych jest informowanie konsumentów o tym, co się dzieje z informacjami, które podają firmom lub urzędom bądź udostępniają w serwisach społecznościowych.
Ile czeka się na wymówienie angażu?
  • więcej Dokładnie takie same konkluzje wynikają z innego orzeczenia SN. Wyrok z dnia 21 września 2001 r. I PKN 612/00 1. Wypowiedzenie umowy o pracę - w przeciwieństwie do rozwiązania niezwłocznego - nie jest ograniczone terminem, a zatem możliwość złożenia skutecznego oświadczenia woli trwa tak długo, jak długo nie straciła aktualno- ści przyczyna przyjęta przez pracodawcę. 2. Zasada swobodnej oceny dowodów zakłada selekcję zebranego mate- riału dowodowego według kryterium istotności jego poszczególnych elemen- tów, o której decydują przepisy prawa materialnego. Tu najważniejszy jest zwrot [b]"jak długo nie straciła aktualności przyczyna przyjęta przez pracodawcę." [/b] to jest klucz do całej sprawy.
Komu jaki urlop przysługuje
  • więcej W fatalnej sytuacji są absolwenci na praktykach zawodowych na podstawie ustawy o praktykach absolwenckich. Ich staż może trwac max 3 miesiące. Z art. 4 tejże ustawy wynika, że do praktyk nie stosuje się kilku art. kodeksu pracy w tym właśnie o urlopie. Jednak między firmą która bierze stażystę a nim samym ustalono, że po miesiącu czasu należy mu się 1 dzień wolnego to go dostanie. Ale jeśli takiego zapisu nie ma to taki stażysta nie ma prawa do urlopu. Obowiązują go tylko przepisy kodeksu pracy odnośnie odpoczynku dobowego i tygodniowego i nic poza tym.
Pracownikom lepiej dać wodę czy paczkę herbaty
  • więcej [cytat=Trans_Pols] Pracownikom trzeba zapewnić napoje jeśli pracują na zewnątrz lub w innych mniej korzystnych warunkach. Tylko jeśli pracownik dostanie butelkę wody to trzeba od tego naliczyć podatek i ZUS, bo słyszałem że tak, choć przepisy taki obowiązek nakładają. Podobno zamiast tego lepiej dać herbatę i nie sobie pracownik sam zrobi coś do picia. [/cytat] Izba Skarbowa z Katowic w 2009 roku zajmowała się takim pytaniem Czy otrzymane od pracodawcy 100g herbaty i 1 kg cukru jest przychodem dla pracownika opodatkowanym czy zwolnionym z art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? Firma stoi na stanowisku, że nie trzeba opodatkować. Fiskus był jednak innego zdania i stwierdzi co następuje "w opisanej sytuacji pracownik otrzymuje artykuły spożywcze tj. herbatę i cukier, a nie napoje, bowiem poza wszelką wątpliwością pozostaje to, że paczka herbaty i określona ilość cukru napojem nie jest; artykuły te jedynie służą do sporządzenia napoju. W treści powołanych powyżej przepisów nie wymieniono artykułów spożywczych, służących do samodzielnego przygotowywania napojów. A zatem wartość otrzymywanego świadczenia rzeczowego w postaci herbaty i cukru nie korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 11 i podlega opodatkowaniu na takich samych zasadach jak wynagrodzenie za pracę. " IBPBII/1/415-734/09/BD Ponieważ stan prawny nie uległ zmianie należy przyjąć, że takie rozstrzygnięcie jest wciąż aktualne.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.