Favore.pl

Informacje o użytkowniku "OpenUser"

Informacje o użytkowniku "OpenUser"

Wyślij zapytanie Zobacz opinie lub Wystaw opinię Obserwuj
Kontakt
- dane niedostępne -
Rejestracja
2 lis 2010, 16:18
STATYSTYKI
  • Opini pozytywnych 0
  • Opini neutralnych 0
  • Opini negatywnych 0
  • Aktywnych usług 0
  • Aktywnych produktów 0
  • Wpisów na forum 33
  • Wpisów w bazie wiedzy 0
Konto pocztowe - jakie najlepsze
  • więcej Jakie macie doświadczenia z waszymi skrzynkami pocztowymi. Mnie najbardziej wkurza na Onecie.
Portale społecznościowe a prywatność
  • więcej Nie zakładam konta na Facebooku z bardzo prostej przyczyny: nie lubię jak ktoś do czegoś mnie zmusza. Z każdej strony atakują mnie informacje typu „dołącz do nas na FB”. Firmy kupują domenę i przekierowują na... stronę FB. Wchodzę na jakiś portal a tam cała masa osób które są z nami na FB. Pomijam fakt, że to spowalnia ładowanie strony i jest wkurzające. Dziękuję za takie coś. na Naszą Klasę się skusiłem i tak samo jest z FB.
IPad czy Samsung Galaxy
  • więcej [cytat=agent007] Samsung ma tę zaletę, że wykorzysta się też go w roli telefonu. Z iPadem niestety tak nie można. [/cytat] Z tego co mi wiadomo Samsung Galaxy to tablet i nie jest to telefon. Może ci się pomyliło z Samsung Galaxy S - to smartfone i tam jest telefon? Co prawda Samsung Galaxy jedzie na Androidzie ale to tylko tablet.
IPad czy Samsung Galaxy
  • więcej Samsung Galaxy wykłada się czasem przy odbieraniu poczty i jej pisaniu. To pewnie wina systemu. Ale takie wpadki ko zupełna kompromitacja tego tabletu.
Nowa strona www, jak ją skutecznie wypromować
  • więcej Ja też nie polecam dodania zbyt dużej ilości linków z krótkim czasie, bo Google nałoży bana i nici z indeksowania w wyszukiwarce. Radzę omijać oferty pozycjonowania z Allegro za 10 zł. Nie łudźmy się, że za takie pieniądze coś dostaniemy.
Kiedy można unieważnić domenę internetową
  • więcej Jeśli znak jest cenny to można też naruszyć art. 296 ustawy prawo własności przemysłowej Art. 296. 1. Osoba, której prawo ochronne na znak towarowy zostało naruszone, lub osoba, której ustawa na to zezwala, może żądać zaniechania naruszania i usunięcia jego skutków oraz wydania bezpodstawnie uzyskanych korzyści, a także naprawienia szkody na zasadach ogólnych. Przepis art. 287 ust. 2 stosuje się odpowiednio. [b]2. Naruszenie prawa ochronnego na znak towarowy polega na bezprawnym używaniu w obrocie gospodarczym: 1) znaku identycznego do zarejestrowanego znaku towarowego w odniesieniu do identycznych towarów; 2) znaku identycznego lub podobnego do zarejestrowanego znaku towarowego w odniesieniu do towarów identycznych lub podobnych, jeżeli takie używanie spowodować może wśród części odbiorców błąd polegający w szczególności na skojarzeniu między znakami; 3) znaku identycznego lub podobnego do renomowanego znaku towarowego, zarejestrowanego w odniesieniu do jakichkolwiek towarów, jeżeli takie używanie może przynieść używającemu nienależną korzyść lub być szkodliwe dla odróżniającego charakteru bądź renomy znaku wcześniejszego.[/b] 3. Z roszczeniami, o których mowa w ust. 1, można wystąpić również przeciwko osobie, która tylko wprowadza do obrotu oznaczone już znakiem towary, jeżeli nie pochodzą one od uprawnionego, bądź osoby, która miała jego zezwolenie na używanie znaku. 4. Licencjodawca, powołując się na udzielone mu prawo ochronne na znak towarowy, może wystąpić z roszczeniami, o których mowa w ust. 1, przeciwko licencjobiorcy, który narusza postanowienia umowy licencyjnej, odnoszące się do okresu i terenu jej obowiązywania, postaci znaku będącego przedmiotem licencji, a także wskazania towarów, dla których znak może być używany, oraz ich jakości. Przepis stosuje się odpowiednio do sublicencji. 5. Uprawniony z prawa ochronnego na znak towarowy może wystąpić z roszczeniami, o których mowa w ust. 1, przeciwko licencjobiorcy lub sublicencjobiorcy w razie naruszenia tych postanowień umowy sublicencyjnej, o których mowa w ust. 4, a także w przypadku gdy umowa ta zawarta została z naruszeniem przepisu art. 163 ust. 2.
Kopiowanie zdjęć z innych stron
  • więcej Kopiować zawsze można tylko należy się liczyć z odpowiedzialnością. Zamieścić można legalnie cudze zdjęcie, ale nalezy mieć zgodę autora. Zdjęcia ze stron internetowych można kopiować tylko na własny użytek, aby sobie ustawić tapetę na komputerze, pokazać znajomym itd. Nawet jeśli umieściłbyś cudze zdjęcie na blogu, to nikt by tego nie zauważył, ale np. zarówno PAP jak i gazety współpracują z firmami tropiącymi kopiowaczy :D
Program do edycji i montażu video
  • więcej Z takich darmowych mogę polecić VideoPad Video Editor, Wersja full jest co prawda tylko na miesiąc, ale po miesiącu znika jedynie możliwość zapisu filmów do kilku formatów. Wystarczy wtedy pobrać FormatFactory i przekonwertować. Co do programu, to jest on bardzo prosty i intuicyjny, posiada wiele funkcji, a dodatkowo jest szybki zajmuje malo miejsca na dysku (instalka ~2MB).
Komputer z procesorem Intel czy AMD
  • więcej Prawda jest taka, że Intel stosował niedozwolone umowy z producentami sprzętu przez co ci zobowiązali się omijać AMD. Sprawa się rypła i Intel musiał za to płacić. Zarówno procesory Intela i AMD są dobre. Testy pokazują to co autor chciał pokazać i nic więcej. Jakby przyjrzeć się bliżej to platforma AMD jest bardzie elastyczna. Wyszły nowe procesorzy 4 i 6 rdzeniowe. Okazało się, że po aktualizacji Biosu użytkownicy posiadający płyty głowne oparte na Gniazdku AM2+ mogą nowe procki zainstalować i cieszyć się większą wydajnością. Poza tym nowe procesory AMD obługują pamięci DDR2 i DDR3, a nowe procki Intela tylko DDR3.
Alternatywa dla WinRAR i TC
  • więcej Z tego co pamiętam TC jest płatny, ale licencja jest dożywotnia. Jak wyjdzie nowa wersja to możesz ją instalować. Czy ten program jest fajny to kwestia gustu. Alternatywą dla TC może być FreeCommander. Jest to polski odpowiednik TC i dla przeciętnego użytkownika jest aż za nadto. W ogóle jest bardzo podobny, ale nie identyczny. Jednym kliknięciem można we FreeCommanderze utworzyć folder lub skopiować pliki. I to wszystko jest darmowe.
OPINIE O UŻYTKOWNIKU
W trosce o wiarygodność opinii oraz reputację usługodawców rejestrujemy adresy IP komputerów, z których wystawiane są opinie.
Użytkownik wystawiający opinię proszony jest również o podanie danych kontaktowych, które nie są jednakże weryfikowane.