Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Mazowsze zaprasza na szkolenie:
Data: 12 września 2011, 10:00 - 15:00
Miejsce: Warszawa, Plac Inwalidów 10
Cena: 400 zł brutto Rabat 10 % dla drugiej osoby z tej samej Instytucji
Adresaci szkolenia:
Pracownicy samorządowi gmin odpowiedzialni za przygotowanie wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na 9 października 2011 r.
Dlaczego warto/należy wziąć udział w szkoleniu:
Wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na 9 października 2011 r. są pierwszymi wyborami, które będą przeprowadzone zgodnie z ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. Kodeks wyborczy (Dz. U. Nr 21, poz. 112 z późn. zm.). Z pewnością warto jest w gronie pracowników samorządowych omówić zadania, które w związku z tym czekają samorządy, szczególnie pod kątem wytworzenia niezbędnej dokumentacji.
Na szkoleniu zostaną zaprezentowane i przekazane uczestnikom uniwersalne wzory dokumentów niezbędne do prawidłowego przeprowadzenia wyborów przez radę gminy wg nowych przepisów.
Program szkolenia:
1. Obowiązki wójta (burmistrza, prezydenta miasta) gminy wobec wyborców niepełnosprawnych.
2. Powołanie obwodowych komisji wyborczych:
a. przyjmowanie zgłoszeń;
b. losowanie i uzupełnianie składów;
c. zwołanie i przeprowadzenie pierwszych posiedzeń obwodowych komisji wyborczych.
3. Głosowanie przy pomocy urny pomocniczej.
4. Zadania gminy w przeddzień i w dniu wyborów.
5. Omówienie stanu prawnego regulujące w/w procedury.
6. Prezentacja i omówienie wzorów dokumentów (ok. 40, zarządzeń wójta, protokołów z posiedzeń komisji, uchwał komisji, upoważnień, informacji, powiadomień, pokwitowań itd.) wytwarzanych przy realizacji w/w zadań gminy w procesie przygotowania i organizacji wyborów do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na 9 października 2011 r.
Uczestnicy szkolenia otrzymają komplet przepisów oraz komplet (ok. 40) uniwersalnych wzorów dokumentów niezbędnych do realizacji zadań omówionych na szkoleniu.
Prowadzący: Wykształcenie: Uniwersytet Warszawski, Wydział Prawa i Administracji, staż we Francji zorganizowany przez Fundację Polska - Francja, prowadzony przez CENTRE-NATIONAL DE LA FONCTION PUBLIQUE TERRITORIALE (CNFPT) (1995). Przez 19 lat pełnił funkcję sekretarza gminy. Autor ponad 220 publikacji prawniczych i samorządowych: na portalu samorządowym Wolters Kluwer Wyślij e-mail , w dzienniku "Rzeczpospolita", „Gazecie Prawnej”, tygodniku „Wspólnota" oraz prasie regionalnej i lokalnej. Najważniejsze opracowania książkowe: „Technika redagowania uchwał w jednostkach samorządu terytorialnego z przykładami” – ODDK Gdańsk 2008 r. oraz „Działalność Uchwałodawcza Rady Gminy” – współautor, wydawnictwo MUNICIPIUM SA, I (2005)
i II (2007) wydanie.