-
Umowa sprzedaży jest najpowszechniejszym rodzajem umowy zawieranej w codziennym życiu. Umowę sprzedaży zawiera się z ekspedientką w warzywnym, oraz z dealerem samochodów w salonie. Kwestia treści samej umowy nie jest tak dobrze uświadomiona.
-
Nowe przepisy dotyczące OFE pozwolą Polakom wybrać, gdzie chcą odkładać na swoja przyszłą emeryturę. Warto więc dobrze się zastanowić, by w przyszłości móc cieszyć się godnymi pieniędzmi.
-
Zgodnie z wchodzącą dziś w życie ustawą, do ZUS przekazanych zostanie ponad połowa pochodzących z OFE składek emerytalnych Polaków. Na zusowskie subkonta trafią obligacje i papiery gwarantowane Skarbu Państwa. Co oznacza to dla nas?
-
Firma Kredigo powstała w 2008 roku, specjalizuje się w udzielaniu pożyczek krótkoterminowych (chwilówek). W tym roku uruchomiła również ofertę franczyzową.
-
Przywrócenie do pracy pracownicy na mocy wyroku sądowego nie zawsze będzie skutkować wypłatą na rzecz pracownicy wynagrodzenia za czas pozostawania bez pracy. Od reguły wynikającej z art. 57 2 kodeksu pracy tj. jeżeli umowę o pracę rozwiązano z pracownicą w okresie ciąży lub urlopu macierzyńskiego, wynagrodzenie przysługuje za cały czas pozostawania bez pracy są wyjątki.
-
Zamawiający chętnie korzystają ze środka dyscyplinującego wykonawców zamówień publicznych i wprowadzają do umów zapisy dotyczące kar umownych. Zamieszczenie takowych zapisów w umowie powoduje, iż Zamawiający musi w sytuacji niewykonania lub nienależytego wykonania umowy naliczyć kary umowne, nie chcąc narazić się na zarzut naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Zazwyczaj Zamawiający w bardzo łatwy sposób dokonuje potrąca należności wynikających z naliczonych kar, z należnym wykonawcy wynagrodzeniem.
-
Przyznane sumy odszkodowań uniemożliwiają przywrócenie pojazdu do stanu sprzed wypadku, zaś dokonane potrącenia amortyzacyjne należy uznać za nieuzasadnione w świetle obowiązujących przepisów prawa - alarmuje rzecznik ubezpieczonych i pokazuje przykłady skarg, które do niego wpłynęły
-
Właściciele lokali mieszkalnych, którzy dysponują wyrokami eksmisyjnymi, na mocy których sąd orzekł o prawie dłużników do lokalu socjalnego, mogą domagać się od gminy odszkodowania, jeżeli gmina nie przydziela lokalu socjalnego osobom, które mają być eksmitowane z lokalu, a które nie uiszczają opłat za korzystanie z tego lokalu.
-
Jeżeli pracownik nie otrzymał od pracodawcy wypowiedzenia umowy o pracę (tym samym nie otrzymał świadectwa pracy), gdyż pracodawca zakończył prowadzenie działalności gospodarczej, pracownikowi przysługuje roszczenie o ustalenie istnienia lub nieistnienia stosunku prawnego.
-
Zgodnie z art. 90 ust.1 p.z.p. konsekwencją powzięcia przez Zamawiającego wątpliwości w zakresie podania w ofercie rażąco niskiej ceny, jest wszczepcie procedury zmierzającej do złożenia przez wykonawcę wyjaśnień w tym zakresie.