Bardzo często termin ten pojawia się w kontekście finansów. W ostatnich czasach zyskał na popularności wśród przedsiębiorców i osób prywatnych. Leasing, bo o nim mowa jest jedną z najważniejszych gospodarczych form użytkowania przedmiotów. Sprawdź, na czym polega ta interesująca usługa. Poznaj jej najważniejsze rodzaje i przekonaj się, co powinno się znaleźć w umowie dzierżawy.
Zbliżają się ostateczne terminy rozliczenia PIT za 2020 rok. Dla osób pracujących lub prowadzących własną działalność gospodarczą najważniejszą kwestią jest podatek dochodowy od osób fizycznych. W ostatnich latach doszło do istotnych zmian, z którymi powinien zapoznać się każdy podatnik. Podpowiadamy, na co należy zwrócić uwagę i wskazujemy ostateczną datę złożenia zeznania podatkowego.
Ruszają rozliczenia PIT za 2020 rok. Jedną z najważniejszych kwestii dla naszych oszczędności i dochodów stanowi podatek dochodowy od osób fizycznych. W ostatnich latach pojawiło się wiele nowych regulacji w systemie świadczeń. Najbardziej istotną modyfikacją okazała się ulga dla młodych. Podpowiadamy, kogo dotyczy i na czym polega zmiana oraz przedstawiamy harmonogram składania zeznań podatkowych.
Od 1. marca 2019 roku zacznie obowiązywać nowy program Mama Plus, mający zapewnić matkom co najmniej czwórki dzieci emeryturę, nawet w przypadku, gdy nigdy nie pracowały. Program ma przede wszystkim wesprzeć młode rodziny i zapewnić im stabilność w przyszłości.
Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało wprowadzenie nowych rozwiązań, które pomogą w uproszczeniu systemu podatkowego w Polsce. Pierwszym krokiem stało się wdrożenie nowej struktury Jednolitego Pliku Kontrolnego, która zacznie obowiązywać od lipca 2019 roku. Struktura JPK_VDEK ma zastąpić aktualnie stosowany JPK_VAT oraz deklaracje VAT, co wiąże się z ograniczeniem obowiązków przedsiębiorców wobec urzędu skarbowego.
Program Mama 4 Plus zwany także emeryturą matczyną to zupełnie nowe świadczenie opracowane przez resort rodziny, pracy oraz polityki społecznej, przysługujące matkom, które urodziły co najmniej 4 dzieci w związku z czym nie pracowały tylko je wychowywały.
Wiele osób decydujących się na założenie własnej firmy postanawia poprowadzić ją w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Zainteresowanie tym podmiotem znacznie wzrosło kilka lat temu, kiedy to ustawodawca obniżył minimalny kapitał zakładowy wymagany do jego utworzenia z 50 000 złotych do zaledwie 5 000 złotych
Umowa o kredyt konsumencki, to nic innego, tylko umowa, na mocy której podmiot o odpowiednim rodzaju działalności (kredytodawca), udziela lub zobowiązuje się do udzielenia innemu podmiotowi kredytu nieważne, w jakiej formie miałby ten kredyt być.
Bardzo duży odsetek portali internetowych oferuje konsumentom szybkie kredyty. Często jednak sytuacja wygląda tak, że brakuje czasu na staranne przemyślenie decyzji o zaciągnięciu kredytu. Ponadto powodów jest wiele od kuszących wycieczek za granicę, po zakup nowszego sprzętu domowego. Dlaczego zatem należy szczególnie uważać?
Prowadzenie dużego, średniego lub małego przedsiębiorstwa działalności wiąże się zawsze z ryzykiem. Oprócz typowego ryzyka rynkowego, związanego z niedopasowaniem oferty firmy do potrzeb rynku, istnieje również ryzyko związane z nieuczciwymi kontrahentami niepłacącymi za dostarczone towary czy wykonane prace lub usługi. Jak zatem unikać takich partnerów biznesowych?