-
Aby nasze ogłoszenie o pracę trafiło do szerokiego grona odbiorców, warto skorzystać z internetowych serwisów ogłoszeniowych. W ten szybki i łatwy sposób zwiększymy swoje szanse na znalezienie idealnego kandydata na oferowane przez nas stanowisko.
-
Szukając pracy, wysyłasz jak najwięcej aplikacji. Czy to jednak dobre rozwiązanie? Nie do końca. Odpowiadanie na ogromną liczbę ogłoszeń przy braku ich czytania skutkuje kłopotami w znalezieniu zatrudnienia.
-
Istnieją zawody, w których komputer jest nieodzowny - na przykład praca programisty. Jednak służbowy sprzęt to przede wszystkim miejsce pracy, a przechowywanie na nim prywatnych plików może się niezbyt dobrze skończyć - zarówno dla nas, jak i dla firmy.
-
Podczas przeglądania ogłoszeń pracodawców często wyobrażamy sobie, jak powinna wyglądać nasza wymarzona praca. Uzbrojeni w listę wymagań i oczekiwań, potrafimy odrzucić wiele ofert, które nie spełniają ich wszystkich. Czy jednak praca marzeń rzeczywiście jest tak wspaniała, jak sobie wyobrażamy - i nie ma żadnych wad?
-
Pisanie CV to wbrew pozorom nie jest łatwa sztuka - zwłaszcza, jeśli chcemy je dopasować do oczekiwań rekrutera.
-
Okres wyprzedaży zwykle kojarzy się z czasem po świętach Bożego Narodzenia. Kolejne okazje pojawiają się zazwyczaj w sezonie wakacyjnym i już pod koniec czerwca można skorzystać w sklepach z pierwszych zniżek. Tymczasem możliwości, aby upolować prawdziwą okazję, wcale się na tym nie kończą.
-
Ciekawe pomysły na podbicie rynku rodzą się niezwykle często - wystarczy spojrzeć na listę najbardziej dochodowych przedsięwzięć, aby dojść do wniosku, iż autorem dochodowych idei może zostać każdy. Ich rozwój spiera zwłaszcza internet, który pod tym względem stał się w ostatnim czasie prawdziwą kopalnią złota. To w sieci bowiem swój początek mają różnego rodzaju startupy.
-
Znalezienie pracy zaraz po studiach nie jest prostą sprawą. Rynek pełen jest świeżo upieczonych magistrów i inżynierów, którzy ciągle szukają zatrudnienia. Jak możemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie propozycji pracy?
-
Pierwszy dzień tygodnia to trudny czas dla pracownika. Od nowa trzeba wdrożyć się w zadania już zapomniane przez weekend, a wspomnienia błogiego odpoczynku nie działają zbyt motywująco. Jak poradzić sobie z tym dniem i uczynić go bardziej znośnym?
-
Na pierwszy majowy weekend czekają praktycznie wszyscy. Niezależnie od tego, ile tak naprawdę daje nam wolnego staje się rytuałem większości rodzin, które na ten czas chętnie opuszczają swoje domy, wyruszając na poszukiwanie przygód, relaksu i odpoczynku. Jeśli w domu pojawia się małe dziecko, rodzi się także pytanie, czy taka majówka ma sens, czy pozwoli wszystkim na dobry odpoczynek ?