Znalezienie pracy zaraz po studiach nie jest prostą sprawą. Rynek pełen jest świeżo upieczonych magistrów i inżynierów, którzy ciągle szukają zatrudnienia. Jak możemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie propozycji pracy?
Powszechnie panuje pogląd, że umowa o pracę, jest najbardziej korzystna dla pracownika i stosunkowo najmniej opłacalna dla pracodawcy. Czy tak jest faktycznie?
Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną w twojej wymarzonej firmie. Zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, żeby się do niej przygotować i pełen nadziei przychodzisz na spotkanie, a na miejscu okazuje się, że rekruter jest niechętny, a nawet niemiły. Co możesz zrobić w takiej sytuacji, aby wzbudzić w nim zainteresowanie i uratować swoją szansę na pracę?
Istnieją branże, w których zawsze będzie można znaleźć zatrudnienie oraz takie, które przeżywają boom na rynku pracy co kilka lat. Analizując dane z minionych lat, łatwo można wyciągnąć wnioski, w jakich kierunkach warto się kształcić, by nie mieć w przyszłości problemów ze znalezieniem pracy. Sytuacja na rynku pracy w roku 2014 doskonale pokazuje, w którą stronę zmierza gospodarka i jakiego typu pracownicy będą w przyszłości poszukiwani.
Praca w korporacji to pewien prestiż i duże zarobki. Daje możliwość rozwoju i awansu. Wydaje się być wymarzonym miejscem pracy, ale dlaczego tak wiele osób odchodzi z korporacji? Czy rzeczywiście korporacja wykańcza człowieka psychicznie?
Dyplom (prawie) w ręku i usilne poszukiwanie pracy - z taką sytuacją zmaga się coraz więcej młodych ludzi. Niektórym udaje się już za pierwszym podejściem, innym za dziesiątym, a jeszcze inni bardzo długo czekają na swoją szansę, wysyłając ogromne ilości CV. Należysz do ostatniej grupy? Zastanawiasz się, w jaki sposób mógłbyś przyspieszyć znalezienie pracy?
Niezmiernie interesującym i popularnym zagadnieniem jest zarabianie przez internet i prowadzenie własnego biznesu. Każdy z nas chciałby zarabiać dużą kasę przy jak najmniejszym wysiłku. Można to zrozumieć, ale czy jest możliwe?