-
Województwo warmińsko-mazurskie od lat zajmuje niechlubną pozycję na polskiej mapie bezrobocia. Nic dziwnego, rejon ten już od czasu przemian gospodarczych z początku lat 90-tych ubiegłego wieku jest dotknięty strukturalnym bezrobociem. Upadek PGR-ów oraz licznych przedsiębiorstw państwowych odcisnęły na tym regionie mocne społeczne piętno. O pracę najłatwiej tam jedynie w większych miastach.
-
Postęp technologiczny i coraz większa wiedza, a także mnóstwo ułatwień w zdobywaniu informacji wpływają na każdą dziedzinę życia. Ten fakt możemy zaobserwować również w obszarze poszukiwania pracy. Magazynier, elektromonter, architekt - każdy z nich może znaleźć zatrudnienie dzięki internetowi. A jak rozwijająca się technologia wpływa na rekrutujące pracowników firmy?
-
Różnica pomiędzy wypowiedzeniem a porozumieniem stron jest znaczna. W pierwszym przypadku to jedna ze stron (pracownik lub pracodawca) określa, że nie chce dalej współpracować z drugą stroną.
-
Jesteś skrupulatny i dokładny? Lubisz, kiedy wszystko wokół ciebie chodzi jak w zegarku, na biurku masz zawsze ład i porządek, a inni proszą cię o przypominanie o terminach? Warto więc wykorzystać swoje atuty i znaleźć pracę, która będzie odpowiadała twoim zdolnościom.
-
Podczas przeglądania ogłoszeń pracodawców często wyobrażamy sobie, jak powinna wyglądać nasza wymarzona praca. Uzbrojeni w listę wymagań i oczekiwań, potrafimy odrzucić wiele ofert, które nie spełniają ich wszystkich. Czy jednak praca marzeń rzeczywiście jest tak wspaniała, jak sobie wyobrażamy - i nie ma żadnych wad?
-
W pracy często potrzebujemy dodatkowej porcji energii. Najbardziej powszechnym sposobem na jej dostarczanie jest wypicie filiżanki kawy. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie.
-
Wyjazdy za granicę w celach zarobkowych wciąż są bardzo popularne. Szacuje się, że co piąty Polak rozważa taką możliwość. Jeśli i w naszej głowie kiełkuje taka decyzja, warto dokładnie zaplanować proces szukania pracy. Najlepiej rozpocząć go jeszcze w Polsce.
-
Znalezienie pracy zaraz po studiach nie jest prostą sprawą. Rynek pełen jest świeżo upieczonych magistrów i inżynierów, którzy ciągle szukają zatrudnienia. Jak możemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie propozycji pracy?
-
Powszechnie panuje pogląd, że umowa o pracę, jest najbardziej korzystna dla pracownika i stosunkowo najmniej opłacalna dla pracodawcy. Czy tak jest faktycznie?
-
Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną w twojej wymarzonej firmie. Zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, żeby się do niej przygotować i pełen nadziei przychodzisz na spotkanie, a na miejscu okazuje się, że rekruter jest niechętny, a nawet niemiły. Co możesz zrobić w takiej sytuacji, aby wzbudzić w nim zainteresowanie i uratować swoją szansę na pracę?