-
Trudno byłoby nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że powierzenie komuś prowadzenia finansów musi być wynikiem gruntownie przemyślanej decyzji. Od kandydata na to stanowisko pracodawca niezależnie od tego, czy chodzi o osobę prywatną lub o firmę ma prawo oczekiwać zarówno wszelkich kompetencji, jak i uczciwego podejścia do wykonywanego zawodu.
-
W pracy istotna jest nie tylko wysokość wynagrodzenia i atmosfera w zespole. Nie mniej ważny element to dobry szef. Taki, który jest otwarty na rozwój pracowników i ich potrzeby. W jaki sposób rozpoznać go już na rozmowie kwalifikacyjnej?
-
Jesteś skrupulatny i dokładny? Lubisz, kiedy wszystko wokół ciebie chodzi jak w zegarku, na biurku masz zawsze ład i porządek, a inni proszą cię o przypominanie o terminach? Warto więc wykorzystać swoje atuty i znaleźć pracę, która będzie odpowiadała twoim zdolnościom.
-
Decydując się na pracę fizyczną lub pracę biurową, trzeba wziąć pod uwagę to, że każda z tych dwóch odmian pracy ma swoje zalety i wady. Jeśli istnieje możliwość wyboru charakteru pracy, w kwestii związanej z nią obowiązków zawodowych, warto jest w pierwszej kolejności rozpatrzyć to, z czym taka praca się wiąże.
-
Podczas przeglądania ogłoszeń pracodawców często wyobrażamy sobie, jak powinna wyglądać nasza wymarzona praca. Uzbrojeni w listę wymagań i oczekiwań, potrafimy odrzucić wiele ofert, które nie spełniają ich wszystkich. Czy jednak praca marzeń rzeczywiście jest tak wspaniała, jak sobie wyobrażamy - i nie ma żadnych wad?
-
Znaleźliśmy dobrą pracę, zajmujemy oczekiwane stanowisko. Wywiązujemy się ze swoich obowiązków, a szef jest z nas zadowolony. Nagle, jak grom z jasnego nieba, pojawia się ciekawa oferta pracy od konkurencyjnej firmy. Bijemy się z myślami - zrezygnować z obecnej pracy? Oto kilka pytań, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji.
-
Dlaczego zmieniamy pracę? Bo pracodawca nie płaci w terminie, wynagrodzenie jest dla nas zbyt niskie, cały czas wyrabiamy nadgodziny. To są materialne powody, które możemy zauważyć i które widzi również nasze otoczenie. Jednak czasem zdarza się, że ogólnie jesteśmy zadowoleni z naszej pracy, ale jednak coś nas boli. Oto wewnętrzne sygnały mówiące, że czas rozejrzeć się za innymi ofertami o pracę.
-
Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną w twojej wymarzonej firmie. Zrobiłeś wszystko, co w twojej mocy, żeby się do niej przygotować i pełen nadziei przychodzisz na spotkanie, a na miejscu okazuje się, że rekruter jest niechętny, a nawet niemiły. Co możesz zrobić w takiej sytuacji, aby wzbudzić w nim zainteresowanie i uratować swoją szansę na pracę?
-
Każda rozmowa kwalifikacyjna kończy się pytaniem od ewentualnego pracodawcy: Czy ma Pan do mnie jakieś pytanie? Nie trzeba nikogo przekonywać, że jest to swoiste pytanie pułapka. O co powinniśmy zapytać na rozmowie o pracę i jak się do niej starannie przygotować.
-
Proces rekrutacji dla wielu nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. Nikt chyba nie lubi być oceniany przez obcych, nie tylko przez pryzmat dokumentów aplikacyjnych, ale i krótkiej rozmowy, czy pobieżnego wywiadu. Rozmowa rekrutacyjna jest jednak nieodłącznym etapem na drodze do zatrudnienia każdy przez niego przechodzi bez względu na charakter stanowiska.