Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

BGŻOptima czy warto?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

BGŻOptima czy warto?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Zgredzik 25 lis 2011, 10:43
    Powstał bank internetowy do oszczędzania BGŻOptima. I zastanawiam się czy warto pakować się w to. Co prawda nie ma opłat i oprocentowanie jest dość spore, ale to może być tylko na krótka metę.
    No 8% na lokacie to rzadko który bank daje.
    Cytuj
  • KasaMova 25 lis 2011, 12:38
    Więcej, bo 8,5 proc., płacą wirtualny Open Online i Meritum Bank, ale to są małe banki niszowe.
    Oferta BGŻ faktycznie jest ciekawa zważywszy na to, że to BGŻ czyli żaden mały gracz na rynku, tylko średniej wielkości bank.
    Ciekawe jak mu pójdzie z pozyskiwaniem klientów.
    Cytuj
  • Ciekawski 25 lis 2011, 13:32
    Co potem? Ja czytam, że oprocentowanie 8% to tylko do końca kwietnia 2012, bo wtedy skończy się eldorado niepłacenia podatku Belki. Taryfa opłat też wydaje się atrakcyjna, bo za wszystko zero złotych.
    Ale do wykonywania transakcji potrzebny jest token zwany Digipass, to co prawda jest darmowy ale jak długo???
    Jakoś nie mam zaufania do tych tokenów, bo jak coś się popsuje i zanim bank przyśle drugi minie sporo czasu.
    Cytuj
  • BigAfera 25 lis 2011, 13:56
    Podobno 6,48% jest gwarantowane przez 7 dni a później to mogą zmienić oprocentowanie.
    Z tym tokenem to też wielka zagadka, bo takie urządzenia są dość zawodne.
    Cytuj
  • Procencik 25 lis 2011, 16:00
    dla mnie to głupota. Aby inicjować przelew czy założenie konta wystarczy kod z SMS, tak. Więc po co wprowadzają konieczność posiadania tokena który zapewne jest przysyłany kurierem. I trzeba tkwić w domu czy w pracy i czekać na przesyłkę. Ja też o tym banku myślałem, ale ten token mnie zniechęca.
    Cytuj
  • MindZone 25 lis 2011, 17:52
    Mój znajomy pokazywał mi Digipass.

    Token przychodzi zwykłym listem, a nie kurierem. Sam token jest w estetycznym pudełeczku z szarego kartonu zamykanym na magnes. Samo urządzenie wygląda jak mały kalkulatorek,a producentem tokena jest firma Vasco (www.vasco.com).

    Osobno oczywiście czeka się na kod PIN do aktywacji tokena i w tym czasie raczej nie założy się tej mega atrakcyjnej lokaty.

    Tyle na dzisiaj wiem.


    Cytuj
  • Florystka 25 lis 2011, 18:16
    Ja wysłałam do nich wiadomość z pytaniem czy nie można autoryzować transakcji SMS z komórki z której zakładało się konto.

    W odpowiedzi z systemu dostałam automatyczną wiadomość

    Dziękujemy za przesłanie wiadomości - Twoja opinia jest dla nas naprawdę ważna.
    Nasi konsultanci skontaktują się z Tobą najszybciej, jak będzie to możliwe.

    W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu z Centrum Obsługi Klienta pod nr tel: 22 574 37 00 lub 801 280 280. Nasi konsultanci są do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00. Centrum Obsługi Klienta jest nieczynne w święta.

    Pozdrawiamy
    Zespół BGŻOptima


    No dobra. Do tej pory nikt z BGŻOptimum mi nie odpisał na moje pytanie. Albo mają dużo pytań, albo olewają klienta.
    Cytuj
  • Polbook 25 lis 2011, 19:47
    Oprocentowanie a raczej zyski widać przy większych kwotach i to już robi różnicę. Mój przykład jest trochę na wyrost, bo oprocentowanie jest tylko do końca kwietnia 2012 ale niech będzie.

    W BGŻoptima możemy założyć 8 lokat po 13500 zł czyli w sumie 108000 zł miesięczne (30dni) co daje 576,80 zł zysku, a w takim mBanku na promocyjnej lokacie jednodniowej (4%) = 355,20 zł . Różnica 576,80-355,20=221,60 zł miesięcznie.
    Wystarczy przemnożyć przez kilka miesięcy i robi się już konkretna sumka.
    Cytuj
  • RORek 25 lis 2011, 23:29
    BGŻOptimum ma dwie lokaty - jednodniową na 6,48% i na stałe oprocentowanie.
    Lokaty terminowe stałe z kapitalizacją mającą miejsce na koniec okresu. Możemy dokonać wyboru z pośród długości okresów na 1, 3, 6, 12 i 24 miesiące. Oprocentowanie brutto w skali roku wygląda następująco:

    1 miesiąc - 5,10%,

    3 miesiące - 5,20%,

    6 miesięcy - 5,20%,

    12 miesięcy - 5,30%,

    24 miesiące - 5,30%.

    Jesli zerwiemy lokatę stałą przed terminem to odsetki pa pa.
    Cytuj
  • MustafaB 26 lis 2011, 0:53
    Po przeanalizowaniu ofert Optimum zawrę to w podsumowaniu:

    -brak opłat za otwarcie i prowadzenie
    -oprocentowaniem wynoszącym aż 4,6% w skali roku
    -swoboda wpłat i wypłat z konta za free
    -dostępem on-line 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu
    -minimalna kwota przelewu już od 1 zł

    Oferta jak marzenie, ale na jak długo. To nie konto tylko maszynka do pozyskiwania pieniędzy z lokat.
    Czyżby BGŻ szykował jakąś dużą akcję kredytową i brakuje mu kasy?

    Cytuj
1 2 z 2