Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Ciąża w trakcie urlopu wychowawczego

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Ciąża w trakcie urlopu wychowawczego

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • zosiasamosia 22 paź 2010, 23:28
    Chciałabym zapytać czy w sytuacji kiedy przebywam na urlopie wychowawczym z pierwszym dzieckiem i zaszlam w ciążę po raz drugi to mogę kontynuować ten urlop? tzn czy po urodzeniu dziecka (drugiego) będzie dalej trwał.
    Cytuj
  • D3niCle0 23 paź 2010, 1:55
    Możesz korzystać z urlopu wychowawczego po urodzeniu drugiego dziecka, na pierwsze dziecko może ten urlop trwać 3 lata, ale potem chyba mozesz złożyć wniosek o urlop z tytułu urodzenia drugiego dziecka.
    Cytuj
  • zosiasamosia 23 paź 2010, 6:17
    Dzięki za odpowiedź. Zapomniałam o ważnej rzeczyuśmiech: a czy będzie mi się wtedy należał zasiłek macierzyński? Czy ten urlop wychowawczy zostaje przerwany przez urlop macierzyński czy jest to cały czas urlop wychowawczy tak jakby zamiast?
    Cytuj
  • D3niCle0 23 paź 2010, 7:08
    Będziesz cały czas na urlopie wychowawczym, ale zasiłek macierzyński się należy, tyle że nie w pełnym wymiarze z tego co się orientuję...
    Cytuj
  • Barbra67 23 paź 2010, 7:28
    Już dopowiadamuśmiech Jeżeli urodzisz dziecko w okresie urlopu wychowawczego to zasiłek macierzyński pzysługuje od dnia porodu, ale za okres krótszy o 2 tygodnie. Czyli np zamiast za 20 tygodni na drugie dzicko otrzymasz zasiłek za 18 tygodni.
    Cytuj
  • Cloudy 23 paź 2010, 11:09
    Może też być tak, że w czasie ciąży przerwiesz urlop wychowawczy, to wtedy będziesz mieć po porodzie urlop macierzyński, potem urlop wypoczynkowy i znów pójdziesz na wychowawczy. Dzięki temu możesz mieć dłuższy okres płatnego urlopu.
    Cytuj
  • Stinaa 23 paź 2010, 13:29
    Witam, a co jeśli w tej drugiej ciąży lekarz kieruje na zwolnienie? Czy można iśc na zwolnienie w trakcie urlopu wychowawczego?
    Cytuj
  • Barbra67 23 paź 2010, 15:37
    Nie możesz iść na zwolnienie w trakcie wychowawczego. Tzn możesz, ale nikt Ci za nie nie zapłaci. Musisz złożyć wniosek o przerwanie urlopu wychowawczego i od następnego dnia możesz iść na L4
    Cytuj
  • KoKoszka 23 paź 2010, 17:34
    Ja również jestem na urlopie wychowawczym, planuję drugie dziecko i zastanawiam się czy po macierzzyńskim bede mogła wykorzystać urlop wypoczynkowy?
    Cytuj
  • D3niCle0 23 paź 2010, 21:11
    Mozna wykorzystać cały urlop wypoczynkowy, ale po urlopie macierzyńskim a nie po zasiłku macierzyńskim wypłacanym w trakcie urlopu wychowawczego. Czy to co napisałam jest zrozumiałe? Bo tochę to zawiłeprzymrużenie oka
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum