Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Kiedy można wziąć urlop okolicznościowy?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Kiedy można wziąć urlop okolicznościowy?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Pan_Kracy 22 paź 2010, 21:03
    Witam. Mam pytanie odnośnie tzw urlopu okolicznościowego, bo słyszałem, że taki urlop sie należy z powodu ślubu. chciałbym się dowiedzieć ile można dostać takiego urlopu i czy to musi być w dniu ślubu, skoro ślub jest w sobotę, a sobota jest niepracująca.
    Cytuj
  • Barbra67 22 paź 2010, 22:04
    Z okazji ślubu (własnego jak rozumiem) przysługują pracownikowi dwa dni urlopu. I nie musi to być koniecznie w dniu, w którym ślub zostanie zawarty, ale skoro urlop jest na te okoliczność to wypadałoby żeby był w okolicach tego dniauśmiech
    Cytuj
  • Tessa56 23 paź 2010, 1:45
    Czy to prawda, że na slub dziecka przysługuje 1 dzień urlopu? Czy jeśli ten ślub jest osobno w urzędzie stanu cywilnego, i osobno (miesiąc później) w kościele to w oba te dni należy się urlop? Bardzo proszę o odpowiedź.
    Cytuj
  • D3niCle0 23 paź 2010, 9:01
    Tak, z okazji ślubu dziecka można dostać jeden dzień urlopu, w tym wypadku tylko w dniu ślubu cywilnego, bo wtedy małżeństwo zostaje zawarte w sensie prawnym. A ślub kościelny jest wtedy traktowany jak obrzęd i nie należy się drugi urlop. Chyba, że jest to ślub konkordatowyuśmiech
    Cytuj
  • Iolla007 23 paź 2010, 9:36
    A czy mozna dostać taki iurlop (na własny ślub) pracując na umowe-zlecenie?
    Cytuj
  • D3niCle0 23 paź 2010, 12:00
    Na umowę o dzieło, zlecenie - nie.Trzea być pracownikiem, czyli umowa o pracę.
    Cytuj
  • panchita 23 paź 2010, 15:46
    Pracuję w soboty i niedziele, chciałabym otrzymać na te dni urlop z tytułu zawarcia związku małżeńskiego. Boje sie, że pracodawca może mi robić problemy z tym terminemskrzywienie Chciałabym się w jakoś przygotować, wiedzieć jakich uzyć w razie czego argumentów?
    Cytuj
  • D3niCle0 23 paź 2010, 19:38
    ez przesady, Ty masz prawo do tego urlopu, a pracodawca musi Ci go udzielić! Wypisz wniosek o urlop okolicznościowy i się nie martw. Tylko po ślubie musisz przynieść do wglądu -akt małżeństwa. Wszystkiego dobrego tak przy okazjiuśmiech
    Cytuj
  • freshuser 23 paź 2010, 20:13
    Ja też miałem podobną sytuację, że szef nie bardzo chciał się zgodzić żebym wziął urlop z powowdu smierci ojca. Ale się dowiadywałem i to jest jego problem, że brakuje w tym czasie pracowników. Jak pracownik ma prawo do urlopu z jakiegoś powodu to może ten urlop wykorzystać w danym terminie.
    Cytuj
  • Barbra67 23 paź 2010, 20:52
    No na logike, skoro pracownikowi przysługuje prawnie urlop na okoliczność pogrzebu bliskiej osoby, to bez sensu proponowac mu ten urlop zamiennie w inny dzień... Pracodawca musi sobie z ta sytuacją poradzićuśmiech
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum