Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Co mozna odliczyć od podatku?

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Co mozna odliczyć od podatku?

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • becia_koronczarka 25 paź 2010, 23:05
    Czy ktoś sie orientuje co można za ten rok odliczy od podatku? Mój kuzyn studiuje dziennie w prywatnej uczelni, rozlicza się sam. Może chociaż część kwoty jaką płaci za szkołę odliczyć sobie w zeznaniu? Bo strasznie dużo płaci za szkołe, prawie 600zł miesięcznie.
    Cytuj
  • Hunny8 26 paź 2010, 6:42
    Moi rodzice dostali w zeszłym roku zwrot podatku za szkołę, nie pamiętam dokładnie, ale to była kupa siana! Coś ponad tysiąc PLN. Tylko nie znam szczegółówskrzywienie
    Cytuj
  • latynowska8 26 paź 2010, 8:00
    Twoi rodzice skorzystali z ulgi prorodzinnej, można z niej skorzystać na dziecko, które nie ukończyło 25 roku zycie, uczy sie i nie ma dochodów zobowiazujących do zapłacenia podatku.
    Ale samemu nie można niestety odliczyć wydatkow na studia i to od dawna.
    Cytuj
  • MemoNemo 26 paź 2010, 11:11
    A czy wiecie ile można w tym roku odliczyć za inetrnet?
    Cytuj
  • Barbra67 26 paź 2010, 15:09
    W 2010 r. 760zł, tylko pamiętaj, że musisz mieć faktury od dostawcy internetu na swoje nazwisko.
    Cytuj
  • YOUNGBLOOD 26 paź 2010, 18:55
    Mam mały problem, chodzi o to, że do zeszłego roku rozliczałem się z rodzicami i miałem zwrot, w tym roku skończyłem 26 lat, a jestem na stażu i jeszcze studiuję tylko nie mieszkam już z nimi, ale jestem zameldowany. Chodzi o to czy moge się z rodzicami jeszcze rozliczyć?
    Cytuj
  • Barbra67 26 paź 2010, 22:16
    To nie jest tak, że Ty się rozliczałeś z rodzicami, tylko oni z Tobą i korzystali z ulgi na dziecko, ale to tylko do ukończenia 25 lat (pod warunkime kontynuowania nauki) więc już odpada ta mozliwość.
    Cytuj
  • grubystach 27 paź 2010, 0:38
    Witam. Fajnie, ze się taki topik zawiązał, bo ja mam pewien dylematuśmiech Mianowicie: ktoś mi tłumaczył, ze ta ulga na dizecko przysługuje proporcjonalnie do tego, w którym miesiącu się ono urodziło. Czy ktos może mnie oświecic jak mam to rozumiec?
    Z góry serdeczne dzięki za odpowiedziuśmiech
    Cytuj
  • D3niCle0 27 paź 2010, 6:28
    Chodzi, o to, że ta ulga tak naprawdę wynosi 92zł z groszami miesięcznie (ale to musisz się szczegółowo dowiedzieć) i przysługuje za tyle miesięcy, ile opiekujesz się dzieckiem. Czyli jeżeli urodziło sie w styczniu, to mnożysz sobie tę miesięczną kwote przez 12, ale jesli np w październiku, to tylko za 3 miesiące możesz sobie z tego roku odliczyć,. W następnych latach jest już prościejprzymrużenie oka
    Cytuj
  • Barbra67 27 paź 2010, 10:07
    To dotyczy nie tylko roku, w którym się urodziło dziecko, ale jeśli ktoś sprawuje nad nim opiekę zastępczą, np dziadkowie, to też mają ulgę i liczy sie podobnie - za tyle miesięcy ile w danym roku mieli na swoim utrzymaniu dziecko.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum