Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Czy każdy może przekazać 1% na cele charytatywne, strona 3

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Czy każdy może przekazać 1% na cele charytatywne

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Declaration 23 mar 2011, 15:07
    Niestety to prawda. Fundacje zrobiły sobie eldorado za czyjeś pieniądze. Ich działalność jest niejasna i niie wiadmo na co idzie 1% podatku. Podawanie ogólnych działań o niczym nie mówi i darczyńca nie ma kontroli nad tym co przekazał. Uważam, że takie informacje powinny być podawane do wiadomości, a zwłaszcza wynagrodzenia. Jeśli ktoś bierze kasę to nie jest to żadna działaność społeczna tylko zwykła praca zarobkowa.
    Cytuj
  • GUEST 23 mar 2011, 17:51
    Ja jeśli przekazuję datek to na konkretną osobę. Wtedy wiem na co idą moje pieniądze. W innym przypadku wszystko trafia do jednego wora i co sie później z tym dzieje to nie można ustalić.
    Cytuj
  • katalogmix 26 paź 2012, 13:20
    Niestety, ale trzeba naprawdę uważać i przed podjęciem jakichkolwiek kroków parę razy przestudiować Organizacje Pożytku Publicznego i wybrać najpewniejszego sprawdzonego adresata. Nie należy się zrażać, gdyż nasze pieniądze przekazane odpowiedniej fundacji z pewnością mogą posłużyć ogromną pomocą potrzebującym wspieranym przez nią uśmiech
    Cytuj
  • ominajka 29 paź 2012, 11:44     (ostatnio zmieniony przez autora 4 lis 2013, 15:20, w całości zmieniany 1 raz)
    Każdy może przekazać 1% na cele charytatywne pod warunkiem, że się rozlicza z urzędem skarbowym. Inaczej nie ma takiej możliwości.
    Cytuj
  • hasanna 13 mar 2013, 11:21     (ostatnio zmieniony przez autora 13 mar 2013, 11:21, w całości zmieniany 2 razy)
    dla tych jeszcze nie zdecydowanych polecam zapoznać się ze stroną akcji na która ostatnio się natknęłam, bardzo fajna inicjatywa, może zachęci kogoś z Was do przekazania 1 % podatku właśnie na hospicjum dziecięce
    Cytuj
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum