Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jak rozliczyć PIT 37

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak rozliczyć PIT 37

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
  • Szaraczek 7 mar 2011, 8:59
    Jak rozliczyć prosty PIT 37 emeryta/rencisty. Na tej deklaracji PIT40A jest pełno liczb i nie za bardzo wiadomo które gdzie wpisać. Jest podatek pobrany, odprowadzony, należny. Trochę za dużo tych liczb.
    Chodzi mi o wskazanie konkretnych pól/pozycji co i gdzie jak wpisać.
    Cytuj
  • 4Deal 7 mar 2011, 12:59
    A to są proste sprawy. Można ściągnąć jakiś program do wypełniania PItów i tam wpisać. Sam wszystko wyliczy i po problemie.
    Cytuj
  • Szaraczek 7 mar 2011, 15:52
    No właśnie wystarczy wpisać, ale co i gdzie. Gdyby ZUS przysłał jasną informację to nie byłoby problemu. A tak same podatki w różnej wysokości.
    Cytuj
  • Veers 7 mar 2011, 16:10
    Na deklaracji PIT-40A jest to wszystko wyjaśnione co i jak.
    Tam jest taka informacja że osoby wypełniające PIT 37 lub 36 na podstawie deklaracji PIT 40A przenoszą z dokumentu otrzymanego od ZUS kwoty wykazane w części D w poz 33, w części E poz 37,38,39 oraz w częśći F w poz. 45.
    To jest jasne, ale chyba nikt tego nie czyta.
    Cytuj
  • Kwiatowa 7 mar 2011, 18:06
    Bo ZUS lubi komplikować życie ludziom. A na decyzjach rentowych i emerytalny informujących o waloryzacji jak jest.
    Tam dopiero nawciskają liczb. Tego już nikt sam nie potrafi zrozumieć. Jakieś 2000 zł za chwilę 950 zł pomiędzy nimi jest jakieś 1500 zł.
    Człowiek plącze się w tym i już nic z tego nie rozumie.
    Cytuj
  • MandM 7 mar 2011, 19:29
    I o to chodzi ZUSowi. Ogłupić naród albo przysporzyć sobie obowiązku. Bo jak ktoś nie rozumie o co chodzi to idzie do ZUS. A tam oczywiście kolejna i godzina stania, aby pani w 3 minuty wyjasniła o co chodzi z tymi kwotami.
    Cytuj
  • StarszyPan 7 mar 2011, 20:50
    ZUS zawsze robił ludzi w trąbę. Teraz jest wyrównywanie starego portfela, gdzie 17 lat temu niejaka Suchocka obniżyła podstawę wymiaru kwoty bazowej ze 100 proc. do 91 czy 93 proc.
    Czy ktoś wie ile z tej podwyżki jaką otrzyma przypada na waloryzację a ile na wyrównywanie starego portfela? Wątpię abym spotkał taką osobę.
    Cytuj
  • Szaraczek 7 mar 2011, 22:58
    A wracając do tematu to jak to jest z tym wypełnianiem/ przenoszeniem danych z pit z zus do PIT 37.
    Cytuj
  • Brat_PIT 8 mar 2011, 0:18
    Przepisujemy w takiej kolejności

    z PIT-40A do PIT 37

    z poz. 33 do poz. 44 (przychód)

    z poz. 45 do poz. 46 (podatek)

    z poz. 38 do poz. 110 (składka zdrowotna)

    Wiem, że wiele osób ma z tym problem bo w PIT 40A
    są wymienione 3 rodzaje kwot
    w poz. 34 zaliczka pobrana i odprowadzona przez płatnika składek, poz. 42 podatek należny a w poz.45 kwota zaliczki na podatek od emerytur - rent.....
    Osoba, która wypełnia PIT raz w roku na prawdę nie wiem co z tym zrobić. Ale fiskus jest na tyle pomocny, że pomoże wypełnić zeznanie.
    Cytuj
  • Mieszkaniec 8 mar 2011, 0:55
    Mnie urząd skarbowy wezwał listem poleconym do złożenia podpisu. No zapomniałem się podpisać.
    Nie to jest jednak problemem, ale to, że wysłali list polecony. Przecież to kosztuje z 5 zł !!!. Jak ja na poczcie zobaczyłem list od fiskusa to słabo mi się zrobiło. Co oni o de mnie chcą. Z drżeniem nóg na drugi dzień idę do urzędu skarbowego a tam pani pokazuje mi brak podpisu. To czy do jasnej ciasnej nie można było tego sprawdzić podczas przyjmowania PIT.
    Jakby tak do kazdego podatnika wysyłali listy po 5 zł to dawno temu poszliby z torbami. A ja za to płacę.
    Cytuj
1 2 z 2  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum