Favore.plForumFinanse, prawo, ubezpieczenia

Jak starać się o rentę inwalidzką

FORA TEMATYCZNE
NAJNOWSZE DYSKUSJE
OSTATNIO POPULARNE
PROMOWANE USŁUGI



Dodaj zlecenie

Jak starać się o rentę inwalidzką

Login Hasło ZalogujNie masz konta?   Zarejestruj sięObserwuj
Wróć do forum: Finanse, prawo, ubezpieczenia 1 2 3 z 3  
  • Prostownik 3 cze 2011, 10:31
    Wiele osób stara się o rentę inwalidzką jakby to było jakieś remedium na wiele problemów. Kto o taką rentę może się starać, jakie warunki trzeba spełnić. Czy te renty są przyznawane na jakiś okres czy na stałe. Tymi sprawami zajmuje się ZUS, tak?
    Cytuj
  • Biznesmenik 3 cze 2011, 10:58
    Mnie denerwuje jak jakiś niby chory inwalida ma rentę i prowadzi biznes. To jest jakaś patologia, albo chory jesteś albo nie. Każdy chciałby mieć parę groszy więcej, a renty takie małe nie są i obliczane są o staż, a nie o to co odłożyłeś na koncie emerytalnym.
    Cytuj
  • KruczekPrawny 3 cze 2011, 14:58
    Nie każdy od razu może starać się o rentę tylko ten co ma orzeczenie o niezdolności do pracy i to też nie zawsze.
    Kiedyś byłą I , II, III grupa (znaczny, umiarkowany, lekki), ale zastąpiono to niezdolnością do pracy i to nie koniecznie tej którą wykonywaliśmy. Teraz to chyba nie dają rent na stałe.
    Cytuj
  • AdamSaM 3 cze 2011, 17:56
    Jak starać się o rentę to tylko wypadkową. Będąc na emeryturze ma rentę i połowę emerytury, albo emeryturę i połowę renty. I jeszcze można dorabiać. Żyć nie umierać.
    Cytuj
  • PrawkovsPrawy 3 cze 2011, 20:41
    Orzeczenie o niepełnosprawności wydane przez lekarza orzecznika jest podstawą do ubiegania się o świadczenie rentowe i to pod warunkiem posiadania odpowiedniej liczby lat składkowych i nieskładkowych. Poza tym niezdolność do pracy powstała w okresie zatrudnienia lub okresach równorzędnych albo nie później niż 18 miesięcy od ustania tych okresów.
    Dopiero spełnienie tych dwóch warunków otwiera drogę do starania się o rentę, ale jej nie gwarantuje.
    Cytuj
  • StarszyPan 3 cze 2011, 23:06
    Nie tak łatwo dostać rentę. Wiele osób które znam nie dostało renty. Niektórzy odwołali się do sądu od decyzji komisji lekarskiej ZUS, ale ten broni się jak może aby nie dać renty. Kiedyś za dużo ich rozdali i pojawił się kłopot z wypłacalnością systemu.
    Cytuj
  • Cash 4 cze 2011, 0:03
    Dla mnie to jakiś rodzaj złodziejstwa. Mają renty i pracują, a na dodatek płaczą, że im mało. To szczyt bezczelności a nawet chamstwa w stosunku do podatników, którzy przecież na to płacą. Siedzą po 20-30 lat na rencie, obijają się bo do pracy rzekomo są niezdolni, ale na zabawy i wakacje jeżdżą. Pracują na czarno ciężej niż pracownicy na etacie, podatków nie płacą i wiecznie czegoś chcą.
    Zweryfikować wszystkich rencistów, ja mogę zasiadać w komisji lekarskiej. 95 proc. tych "chorych" nie przeszła by przez moje sito.
    Cytuj
  • 7nowela 4 cze 2011, 1:55
    Nawet jak ktoś ma przyznane orzeczenie o niezdolności do pracy na stałe, to ZUS i tak może go wezwać na badania kontrolne. Po tych badaniach orzeczenie o niezdolności do pracy może zostać zmienione, a nawet całkowicie cofnięte co oznacza utratę świadczenia rentowego.
    Wymagany staż do renty też jest różny i zależy od momentu powstania niezdolności do pracy. W najbardziej komfortowej że się tak wyraze sytuacji są osoby, u których owa niezdolność powstał do 20 roku życia. One muszą wykazać tylko jeden rok okresu składkowego i nieskładkowego.
    Cytuj
  • Prostownik 4 cze 2011, 9:03
    Ale co trzeba zrobić konkretnie, iść do ZUS do okienka i co? pobrać jakieś formularze, druki czy jak?
    Cytuj
  • Biznesmenik 4 cze 2011, 9:36
    Wziąć się do uczciwej pracy i płacić podatki jak każdy uczciwy człowiek. To ja też chcę mieć rentę, z czym jestem gorszy. Dostanę rentę, zarobię i jeszcze dochód z działalności gospodarczej. Wszyscy psioczą na ZUS, ale to przez te cholerne renty prowadzenie biznesu jak tak drogie, a byłoby jeszcze droższe gdyby nie obniżyli składki rentowej.
    Cytuj
1 2 3 z 3  
Finanse, prawo, ubezpieczenia - dyskusje na forum